Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

2024 gegužės 23, ketvirtadienis
Justinos Medvedevaitės kūryba plačiai skleidžia sparnus Spausdinti
Ramutė ŠIMELIENĖ   
2014 rugpjūčio 25, pirmadienis
Su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite
Justina Medvedevaitė – Vilniaus dailės akademijos antro kurso magistrantė – puikiai garsina Kaišiadoris.  Gabi mergina ne tik mokosi pagirtinai, bet ir skina laurus įvairiuose konkursuose, projektuose.

Akademijoje studijuojanti grafinį dizainą, Justina  net ir programavimą, įvairių programų rengimą, kitas nelengvas disciplinas kremta puikiai. Už puikų mokymąsi,  kūrybiškumą Justina Akademijoje vertinama.
Į meną J. Medvedevaitė pasuko dar vaikystėje, paauglystėje – ne vienerius metus  nuoširdžiai lankė  Kaišiadorių kultūros ir meno centro dailės būrelį, kuriam vadovauja Rita Galkuvienė.
Mergina dėkinga Ritai už jos motinišką rūpinimąsi savo būrelio vaikais, už skatinimą kurti, profesionalius pamokymus, patarimus, už  mokymą siekti tikslo ir, žinoma, už tai, kad ne tik mokė ir sudarė sąlygas atsiverti vaikų talentams, bet ir už tą gilų nuoširdumą, kai ji džiaugėsi savo vaikų laimėjimais.
Rita Galkuvienė didžiuojasi Justinos Medvedevaitės sėkme
Ir dabar Rita Galkuvienė neatsidžiaugia Justinos Medvedevaitės pasiekimais, ta kūrybos šviesa ir talentu, kurie sklinda iš  jaunosios menininkės dvasios. Rita Galkuvienė seniai pastebėjo Justinos talentą ir tikėjo, kad ši mergina daug pasieks keliaudama ta linkme.

Seimo nario Broniaus Bradausko lėšomis 2007-aisiais metais išleistoje knygoje „Mes, kaišiadoriečiai“ įdėti net trys  tuomet trylikametės Justinos Medvedevaitės piešiniai: „Žiema“, „Vasara“ ir „Aguonos“. Jau tada  jie išsiskyrė meniškumu, kruopštumu, spalvų pojūčiu ir derme, subtilumu ir išbaigtumu.
Būrelio vadovė Rita skatino Justinos ir kitų vaikų norą dalyvauti konkursuose, parodose, parodyti save, savo dvasią piešiniais, kūryba. Justina noriai dalyvaudavo visur – konkursuose, jos piešinių galima buvo pamatyti Kaišiadoryse ir ne tik juose vykusiose parodose, itin noriai ir sėkmingai jaunoji menininkė dalyvavo Gamtininkų centre, Vilniuje, rengiamose parodose, nuolat būdavo pastebėta, išsiskirdavo savo piešinių subtilumu.
Kai baigusi  gimnaziją Justina nu-sprendė studijuoti Vilniaus dailės akademijoje, Rita Galkuvienė jai daug padėjo savo patarimais. Dabar ji lai-minga, kad jos buvusi auklėtinė sėkmingai žengia meno krypties keliu, kad jai sekasi.
Veržli, viskuo besidominti Justina Medvedevaitė taip pat dalyvauja Akademijos renginiuose ir laimi. Ženklus ir ryškus jos pasirodymas parodoje „Kaita”, kurią surengė Vilniaus dailės akademija ir Centrinė projektų valdymo agentūra. Joje jaunieji menininkai pa-rodė, kaip jie suvokia  ES struktūrinės paramos naudą. Parodoje apdovanoti geriausių kūrinių, interpretuojančių konkrečių ES projektų kuriamus pokyčius autoriai. Pateiktas buvo 21 darbas. Geriausiu kūriniu paskelbtas jos darbas „Kultūros  laiptai“, atspindintis muziejų perkėlimo į elektroninę erdvę projektą. Laimėjimas nudžiugino ne tik Justiną, bet ir jos artimuosius, draugus ir pažįstamus. Justina labai domisi muziejų veikla, todėl nedvejodama pasirinko šią temą. Šiuo darbu ji parodė, kad LIMIS sistemos dėka muziejinės vertybės yra lengvai prieinamos visuomenei ir pasauliui.
Mergina  laimėjo  diplomą ir vienkartinę 3000 litų stipendiją.
Justina jau žino, ką darys su tais pinigais. Už mokslą pažangiai studentei mokėti nereikia, tad ji sako, tuos pinigus panaudosianti tam, kad galėtų dalyvauti tarptautinėje grafinio dizaino tipografikos konferencijoje Barselonoje.  Anksčiau tai buvo nepasiekiama svajonė, o dabar, gavus stipendiją, jai atsivėrė keliai į tą tolimą šalį.

Justinos rankose – konkurso ,,Geras dizainas” diplomas
O juk laimėti stipendiją buvo nelengva. Savo projekte Justina  turėjo parodyti, kaip teigiamai panaudojamos Europos Sąjungos lėšos. Tam mergina pasirinko temą „Lietuvos muziejų informacinės sistemos  atnaujinimas ES lėšomis“.

Puikiai sekėsi jai ir konkurse „Geras dizainas“, kurį globojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mergina  nusiuntė savo kūrybą: „Augalų auginimo rinkinys „Sodelis“. Tai buvo jos bakalaurinio baigiamojo darbo projektas. Rinkinį sudaro ekologiška vazonėlio išklotinė, sėklos, žemių tabletės bei prieskoninio ar vaistažolių auginimo ir vartojimo instrukcija. Tokio paruošto auginimui rinkinio idėja kilo dėl to, jog žmonės patys susiklijuodami vazoną, sudėdami žemes bei suberdami sėklas, pajaus ir didelį kūrybinį malonumą, labiau džiaugsis šiuo augalu nei nusipirkę jį iš prekybos centro.
Konkursas pasižymėjo dalyvių gausa iš visos Lietuvos.
Produkto dizaino kategorijoje gabi mergina tapo šio konkurso diplomante.  Diplomą Prezidentūroje jai  įteikė  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
J. Medvedevaitės kūrinys – Augalų auginimo rinkinys ,,Sodelis”
Tai buvo patys didžiausi Justinos Medvedevaitės laimėjimai, kurie neliko nepastebėti Vilniaus dailės akademijoje. O kadangi savo darbais  ji ryškiai išsiskiria ir  akademijoje (šiemet sukūrė jubiliejinį akademijos kalendorių), dabar jau antrojo kurso magistrantė, bendradarbiaudama kartu su  akademijos Piešimo katedros  vedėju, profesoriumi Jonu Kazlausku, sudarė žinomos dailininkės Indros Grušaitės darbų katalogą.

Justina Medvedevaitė mokosi ten, kur svajojo, daro tai, ką visąlaik norėjo daryti. Mokytis jai  įdomu, jos sieloje gyvenanti kūrybos paukštė plačiai skleidžia sparnus.

Autorės ir Justinos Medvedevaitės archyvo nuotr.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2014 spalio 03, penktadienis )