Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

2024 gegužės 14, antradienis
Stažuotis – į Maltą, Italiją... Spausdinti
Dalia Mockeliūnienė, projektų vadovė   
2014 liepos 09, trečiadienis

Nuotrauka iš interneto
Pasibaigus mokslo metams Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla išleidžia gausų būrį įvairių profesijų absolventų.

Didėjant jaunimo nedarbui, kad įsitvirtintum darbo rinkoje reikia turėti profesinių bei bendrųjų kompetencijų, atitinkančių darbo rinkos reikmes. O jas įgyti ir tobulinti būtina reali darbo aplinka, praktika realiose darbo vietose. Tą suprasdama Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla ieško būdų, kaip absolventams suteikti papildomų praktinių įgūdžių ir kompetencijų. Vienas iš būdų - stažuotės užsienyje.
Šiais metais Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla pagal laimėtą projektą „Absolventų praktika užsienyje. Karjeros startas II“ mokslus baigusiems statybininko-apdailininko, elektromechaniko, virėjo-padavėjo ir apskaitininko specialybių absolventams suteikia galimybę įgyti papildomų praktinių žinių ir kompetencijų užsienio šalyse, pakelti kvalifikaciją, pagerinti karjeros galimybes. Dešimt minėtų specialybių absolventų gavę diplomus liepos mėnesį išvyksta į stažuotes Maltoje, kur įgis realios darbo patirties verslo įmonėse.
Virėjo-padavėjo specialybę studijuojantiems moksleiviams mokykla siūlo atlikti praktikas pagal projektą „Virtuvės paslaptys. Virėjų-padavėjų praktika užsienyje". Pagrindinis šio projekto tikslas: gilinti virėjų-padavėjų specialybės moksleivių profesines žinias, tobulinti praktinius įgūdžius, profesines bei bendrąsias kompetencijas, skatinti verslumą bei gerinti sėkmingos karjeros galimybes. Nemaža grupė šios profesijos moksleivių jau šią vasarą išvyksta į praktiką Italijoje, kur tobulinsis viešbučių restoranuose, o 2014/15 mokslo metais virėjo padavėjo profesijas studijuojantys moksleiviai galės atlikti praktikas ir Maltoje.
Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla ne vienerius metus aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, siekdama didinti tarptautinio bendradarbiavimo mastą švietimo srityje, tobulinti mokymo procesą, atnaujinti mokymo programas, kelti moksleivių tarpkultūrinio sąmoningumo ir supratingumo žinių lygį, visuomeniškumą ir tolerantiškumą. Mokykla aktyviai atsiliepė į kvietimą dalyvauti Erasmus+ programoje, kurią Lietuvoje administruoja  Švietimo ir mainų paramos fondas, pateikdama ir laimėdama minėtus projektus. Kiekvienam projekte dalyvausiančiam moksleiviui bus išduodami Europaso mobilumo dokumentai, stažuotės sertifikatai. Visas stažuotes visiškai finansuos Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.
Projektų metu įgytos ir pagilintos profesinės bei bendrosios kompetencijos teigiamai įtakos būsimų projekto dalyvių karjerą, suteiks pranašumą ieškant darbo arba pasitikėjimo savimi kuriant privatų verslą. Šių projektų metu moksleiviai pagerins savo turimų profesinių, kalbinių, psichologinių žinių ir gebėjimų lygį, pasirengimo įsilieti į bendrą Europos darbo erdvę galimybes, pagerins asmenines nuostatas ir įgis europietišką mąstymą bei požiūrius. Moksleiviai realiai susipažins su ES darbo rinkos keliamais profesiniais reikalavimais įvairių specialybių darbuotojams, pagilins savo profesines, kalbines, kultūrines žinias. Moksleiviai taip pat įgis tarptautinio bendravimo patirties, užmegs naujų pažinčių, susipažins su stažuotės šalies kultūra, o dirbdami užsienio kolektyvuose geriau išmoks užsienio kalbą.


Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2014 liepos 30, trečiadienis )