Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 3 skaitytojai

2024 gegužės 23, ketvirtadienis
Pamąstymai pasibaigus projektui Spausdinti
Rita Adomaitienė, Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos mokytoja   
2014 liepos 09, trečiadienis

,,Skaidrumo laboratorijos” komandos nariai respublikinėje konferencijoje (nuotr. iš mokyklos fotoarchyvo)
Daugiau kaip penki tūkstančiai Lietuvos moksleivių, susibūrę į komandas, dalyvavo nacionaliniuose pilietiškumo projektuose. Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai dalyvavo dviejuose projektuose iš trijų: „Auginkime vieni kitus“ ir „Skaidrumo laboratorija".
Tris mėnesius mokyklos "Skaidrumo laboratorijos“ komanda organizavo įvairius renginius, stengėsi į projektą įtraukti mokyklos bendruomenę, lankėsi Palomenės pagrindinėje mokykloje, bendravo su projekto partneriais. Komandos nariai ne tik vykdė švietėjišką veiklą, kartu bendravo, pajuto kūrybinį džiaugsmą, bet ir įrodė, kad yra sumanūs, iniciatyvūs, aktyvūs. Mes suprantame, kad antikorupcinis projektas tai - lašas jūroje. Bet manome, kad reikia garsiai kalbėti, kelti į viešumą problemas, kurios kai kam tapo gyvenimo norma. Atlikus apklausas paaiškėjo, kad jaunimas nori pokyčių. Nori, kad šalia esantys žmonės būtų sąžiningi, kad sumažėtų  emigracijos mąstai,  kad  lietuviai daugiau šypsotųsi ir didžiuotųsi savo šalimi.
„Skaidrumo laboratorijos“ komanda dalyvavo baigiamojoje II turo konferencijoje. Nuspręsta, kad projektų veikla kitais mokslo metais bus tęsiama. Renginio dalyviai pasidalijo sukaupta patirtimi pristatydami projektinę veiklą. Išgirdo ekspertų vertinimus ir patarimus, susijusius su  tolimesniu veiklos vystymusi, o renginio pabaigoje dalyviai klausėsi atlikėjo Jurgio Didžiulio koncerto.
Pasibaigus konferencijai, turėjome galimybę apsilankyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.
Mokyklos „Skaidrumo laboratorijos“ komandos dalyviai noriai pasidalijo mintimis apie projektinę veiklą ir jos tęstinumą.

Skaistė Apanavičiūtė, 5PB grupės moksleivė: „Projektinė veikla - tai bendravimas ir buvimas kartu. Įgijau naujų žinių ir jomis pasidalinau su kitais moksleiviais. Džiaugiuosi, kad buvome pakviesti į baigiamąją konferenciją, kuri mus, komandos narius, dar labiau suartino. Ypač patiko dainininkas Jurgis Didžiulis, kuris ne tik mus linksmino, bet ir stengėsi, kad komandų nariai iš skirtingų mokyklų ateityje bendradarbiautų".

Alvydė Juchnevičiūtė, 4AK grupės moksleivė: „Kiekvienas komandos narys noriai dalyvavo projekte, turėjo idėjų, minčių, kurias stengėsi įgyvendinti. Dalijosi informacija su kitais, tai praplėtė mūsų akiratį. Buvo smagu bendradarbiauti ir tobulėti. Gaila, kad šiais metais baigiu mokyklą ir negalėsiu kitais mokslo metais dalyvauti projekte".

Mantas Danielkus, 17E grupės moksleivis: „Patiko, kad komandos nariai pasiskirstė darbus ir atsakingai vykdė savo pareigas. Reikėtų daugiau moksleivių ir mokytojų įtraukti į projektą. Kuo daugiau narių, tuo daugiau minčių, kurias reikia realizuoti. Džiugu, kad projekto organizatoriai įvertino mūsų darbus ir organizavo baigiamąjį renginį. Man didelį įspūdį paliko Valdovų rūmai".

Valentinas Taparauskas, 18E grupės moksleivis: „Smagiai, įdomiai ir turiningai leidome laiką po pamokų. Mūsų komanda labai šauni. Džiaugiuosi, kad su savo projektine veikla lankėmės Palomenės pagrindinėje mokykloje, kurią esu baigęs. Patiko, kad moksleiviai noriai ir išradingai atsakinėjo į viktorinos klausimus. Tikiuosi, kad kitais mokslo metais projektą tęsim".

Donata Tomkutė, 4AK grupės moksleivė: „Bet kokia veikla, kuri suteikia naujų žinių ir skatina susimąstyti, - naudinga. Projektas paskatino moksleivius domėtis visuomeniniu gyvenimu. Ką nors pakeisti galime tik keisdami požiūrį. O svarbiausia - reikia pradėti nuo savęs".

Regina Juknevičienė, Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja: „Projektas buvo sėkmingas. Jo sėkmę lėmė daug veiksnių: puiki komanda, veiklos planavimas, darbų pasiskirstymas, bendravimas, veiklos viešinimas. Tikiuosi, kad pradėti darbai bus tęsiami".

Sakoma, jeigu kiekvienas žmogus padarytų bent vienu darbu daugiau, nei jam priklauso, mūsų šalis taptų gražesnė. Mūsų mokyklos „Skaidrumo laboratorijos“ komandos nariai vieną darbą atliko. Dar daug darbų laukia ateityje. Tuo labiau, kad komandos nariai pasiryžę tęsti pradėtą veiklą.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2014 liepos 30, trečiadienis )