Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2024 balandžio 25, ketvirtadienis
Įteiktos Garbės piliečio vardo regalijos ir Kultūros premijos Spausdinti
Ramutė ŠIMELIENĖ   
2014 sausio 09, ketvirtadienis

Kaišiadorių rajono garbės pilietis, mūsų laikraščio redaktorius Jonas Laurinavičius: ,,Dirbau, dirbu ir dirbsiu žmonių labui...“
Tuoj po šventų Kalėdų, prieš pat Naujuosius – visai nežiemiškos žiemos patį gražiausią metą, kai ima ilgėti diena, o širdys prisipildo gerumo ir smagios nuotaikos, Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje, į kurią susirinko rajono šviesuomenė,  įvyko jau tradicine tapusi šventė – įteiktos  kultūros premijos labiausiai to nusipelniusiems  rajono  žmonėms – šviesuoliams, atlikusiems vertingų darbų rajono bendruomenei.

Šiemet šis tradicinis renginys  buvo kitoks: tądien Katedroje įteiktos Kaišiadorių rajono garbės piliečio regalijos „Kaišiadorių aidų“ laikraščio redaktoriui Jonui Laurinavičiui – ypatingas ir išskirtinis viso gyvenimo darbų Kaišiadorių krašto žmonėms įvertinimas.
Pilnutėlėje Katedroje, po jos aukštais skliautais skambėjo rajono mero Romualdo Urmilevičiaus balsas, kai ji sakė susirinkusiems: „Jono Laurinavičiaus darbo ir kūrybinė veikla neatsiejama nuo Kaišiadorių krašto, jo žmonių. Daugiau nei 2000 publikacijų, daugiau kaip šimtas
Kultūros premijos laureatė keramikė Audronė Skarbaliutė
leidinių, persunktų meile Kaišiadorių apylinkėse gyvenusiems ir gyvenantiems žmonėms. Jono Laurinavičiaus kūrybą, darbą  kraštotyros  srityje ypač palankiai vertina kaišiadoriečiai, darbo kolektyvai, bendruomenės, kūrybinės organizacijos.“

Tai taip pat ir „Kaišiadorių aidų“ laikraščio redakcijos darbo įvertinimas. Garbės piliečio vardo suteikimas mūsų redakcijos vadovui džiugina. Įsidėmėtina, kad J. Laurinavičius – pirmasis žurnalistas šalies istorijoje, kuriam yra suteiktas Garbės piliečio vardas.
J. Laurinavičius 50 metų dirbo įvairiose redakcijoje. Vien „Kaišiadorių aidams“ jis vadovauja 23-ejus metus.
Yra  Nacionalinės  žurnalistų kūrėjų asociacijos narys, Lietuvos  kraštotyros draugijos garbės narys. Apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“, medaliais „Už nuopelnus  kraštotyrai“, „Už nuopelnus žurnalistikai“, Žemės ūkio ministerijos konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2008“ laureatas, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus „Gintarinės plunksnos“, Lietuvos  nepriklausomųjų rašytojų sąjungos  Vasaros poezijos šventės „Pakviesk į širdį vasaros švelnumą“ laureatas, Kaišiadorių  rajono savivaldybės  Kultūros premijos laureatas. Yra išleidęs, parengęs ir sudaręs daugiau kaip  šimtą knygų, brošiūrų, apybraižų, straipsnių, aforizmų, bažnyčių istorijų, epigramų, eilėraščių, interviu ir t.t.
Apie Joną Laurinavičių išleistos dvi Juozo Kundroto monografijos „Pilnatvė“ ir „Be atoslūgių“, Reginos Šlamaitės-Kundrotienės dokumentinių apsakymų rinkinys „Atviras laukas“.
Po aukštais Kaišiadorių katedros skliautais skambėjo choro ,,Brevis“ atliekamos giesmės
Tą patį vakarą Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje 2013 metų Kaišiadorių rajono savivaldybės kultūros premijos paskirtos: keramikei Audronei Skarbaliūtei – už aktyvią kultūrinę, meninę veiklą, kryptingą ir gilų jaunosios kartos meninį ir tautinį ugdymą, už gyvenamosios aplinkos turtinimą ir bendruomeniškumo idėjų skleidimą, už Kaišiadorių vardo garsinimą Lietuvoje; kunigui Robertui Mikalauskui, Kruonio parapijos klebonui, už įgyvendintas istorinio paveldo išsaugojimo, jo prieinamumo visuomenei didinimo iniciatyvas: asmeninėmis pastangomis  restauruotus Kruonio Švenčiausiosios Mergelės Marijos Angelų Karalienės  bažnyčios vargonus, už rūpestį paminkline Kalvių bažnyčia, už šio  kultūros paveldo garsinimą Kaišiadorių rajone ir Lietuvoje – už pagalbą ir iniciatyvas organizuojant renginius „Renesanso naktys Kruonyje“; Olijardui Lukoševičiui, Kaišiadorių muziejaus direktoriui, – už įgyvendintas istorinio paveldo išsaugojimo, jo prieinamumo visuomenei didinimo iniciatyvas: aktyvią
Renginį vedė Kaišiadorių vyskupijos kurijos kancleris monsinjoras Algirdas Jurevičiu
leidybinę veiklą, išgarsinusią  Kaišiadorių vardą Lietuvoje, už reikšmingų tyrinėjimų organizavimą, už kultūros paveldo sklaidą ir jo reikšmės didinimą, už prasmingą pagalbą kultūros įstaigoms ir bendruomenėms, išryškinant svarbiausius vietovių istorinius akcentus, už vietos istoriją įprasminančių renginių įkvėpimą ir organizavimą.

Tądien įvertintuosius garbingus kaišiadoriečius  gausiai sveikino jų giminės, artimieji, draugai ir pažįstami, parapijiečiai ir kiti žmonės, gerbiantys ir vertinantys jų nuveiktus darbus ir gyvenimo prasmę.
Renginį vainikavo  choro „Brevis“ (meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venslovas, viola da gamba – Darius Stabinskas, fleitos – Ieva Baublytė, vargonai – Renata Marcinkutė) pasirodymas. Aukšti Katedros skliautai buvo kaip tik tinkami sielas aukštyn kildinančiai muzikai ir  dainoms bei giesmėms.
Renginį vedė Kaišiadorių vyskupijos kurijos kancleris monsinjoras dr. Algirdas Jurevičius.

Autorės nuotraukos

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2014 sausio 24, penktadienis )