Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 2 skaitytojai

2021 birželio 16, trečiadienis
Padėkokime visiems, žiburėliais švietusiems Spausdinti
Savivaldybės kalbos tvarkytoja Danutė Grigonienė, švietimo ir kultūros paslaugų centro metodininkė Sonata Lažauninkienė   
2013 lapkričio 08, penktadienis

Akimirka iš praėjusiųjų metų Kalėdinės pamokos. Kolegių sveikinimai Žiežmarių bibliotekos vyr. bibliotekininkei Arinai Keturkaitei, pelniusiai Metų bibliotekininko nominaciją (Laimos Kmeliauskienės nuotr.)
Dabar gyvensime laukdami šviesos.

Dabar, kaip kasmet vėlyvą rudenį, skaičiuosime, kiek minučių trumpiau mūsų namuose svečiuojasi diena. Ir kaip kasmet, -  lėtai ir jaukiai prie mūsų ir daiktų glausis laukimo viltis. Juk vėl artėja gražiausios metų šventės, vėl džiaugsimės, linkėsime, dėkosime. Puoselėsime viltį - gal bus gražesni mūsų laukiami kiti metai. Gal išsipildys nors vienas draugo ar giminaičio ranka atviruke užrašytas ar žodžiu pasakytas linkėjimas. Gal šviesos - visomis prasmėmis - bus daugiau.
Vėlyvą rudenį kiekvienas žiburėlis toks svarbus, toks ryškus, toks kalbantis apie visokį mūsų gyvenimą. Turime laiko pamąstyti, kuris iš jų šviečia ir visus metus švietė ryškiau už kitus, prisiminti vietas, kur buvome laukiami, mokomi stiprybės ir kur įsimindavome pačius teisingiausius ir gražiausius žodžius savo ir artimo sielai pagydyti.
Tad vėl šį vėlyvą rudenį atsiverskime nepaprastąjį mūsų Kalėdinės pamokos dienyną, peržvelkime dėkingumo pažymius, pernai įrašytus Ramutei, Rūtai, Nijolei, Irenai, kun. Rokui, Janinai, Gintarei, Arinai, Algirdo Brazausko gimnazijoje, Kruonio seniūnijoje, Viešojoje bibliotekoje dirbantiems žmonėms. O naujas puslapis bus skirtas šių metų temai ir dėkingumo pažymiams įrašyti. Juk ilga buvo pertrauka, o per ją naujos švieselės vis žiebėsi dar neapšviestuose mūsų vieškeliuose, vis ryškiau švytėjo ir jau seniau įsižiebusios.
Pasidairykime, prisiminkime, pasidžiaukime: su kuo keliavome gerųjų žodžių kryptimi, kas mokė mylėti kiekvieną gimtosios kalbos žodį, nuolat priminė mūsų savastį, mūsų senosios kalbos išskirtinumą, tarmių grožį.
Metų lietuvių kalbos mokytojomis jau buvote pripažinę Liuciją Vinevičienę, Astą Beliukevičiūtę, Jovitą Gružauskienę, Nijolę Navickienę. Negailėkite dėkingumo pažymių šiemet ir šioms, ir kitoms mokytojoms. Galite minėti ir po keletą pavardžių - kiekvienam įrašysime po pažymį.
Į Metų „Auksinę plunksną“ per tuos penkerius metus pretendavo visi mūsų rajono žurnalistai. Visi turi savo skaitytojų.  O kam daugiausia dėkingumo pažymių skirsite šiemet?
Labai mylimi ir ilgai prisimenami pradinių klasių mokytojai. Tai jie taisė pirmuosius jūsų, jūsų vaikų diktantus. Tikrai jų nepamiršote ir nepamiršite. Daug pavardžių, ties kuriomis buvo surašyti dėkingumo pažymiai, reikėtų minėti. Rinkite ir šių Metų pradinių klasių mokytoją.
Daug vietos laikraštyje užimtų visų rajono bibliotekininkių, kurios buvo paminėtos kalėdinėse pamokose, pavardės. Ilgas sąrašas būtų. Štai ką reiškia būti arti žmonių ir ryškiu žiburėliu kviesti užeiti ir pabūti - ir prie knygų, ir prie žmogaus. Tikrai turite kam skirti Metų bibliotekininko vardą.
Šiemet taip gražiai į mūsų kalbą grįžo kiek primirštos tarmės. Renginių buvo daug - kiekvienoje mokykloje, bibliotekoje, kultūros centruose. O kur dar įvairūs susitikimai, vakaronės, šventės, knygų pristatymai? Koks renginys jums labiausiai įsiminė?
Nedidelis šių metų rajone išleistų knygų derlius. Štai ant stalo Jono Laurinavičiaus „Atminties ženklai", „Vidurnakčio pašvaistė", pernykštis į konkursą nespėjęs Paparčių kalendorius, Jūratės Žarnauskienės „Sodybos želdyno planavimas", Antano Paulausko „Šilonys". Girdėjome apie greit pasirodysiančią Z. Greičiaus knygą apie 1960-1985 metų Kaišiadoris. Bet gal ne viską žinome ir skaitytojai mums primins. Kasmet Metų knygą išrinkdavome sėkmingai, gal taip bus ir šiemet.
Taigi mums reikia atlikti nedidelį namų darbą: išrinkti Metų lietuvių kalbos mokytoją, Metų pradinių klasių mokytoją, Metų žurnalistą, Metų renginį, Metų knygą, Metų bibliotekininką, pagalvoti apie tuos, kurių darbus norėtumėte įvertinti nominacija „Gerųjų žodžių kryptimi". Gal tai gydytojas, matematikos mokytojas, kunigas, ūkininkas, bet jo žodis jums padėjo ir pilką rudens dieną pamatyti toli toli šviečiantį žydrumos lopelį.
Užsukite į Savivaldybės 135 kabinetą, kuriame dirba kalbos tvarkytoja, į Švietimo ir kultūros paslaugų centrą ir galėsite pasakyti savo nuomonę. Galite skambinti telefonais 20 294, 60 922, 60 923, rašyti elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą arba Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą   Jūsų laiškų, pasiūlymų, dėkingumo pažymių lauksime iki gruodžio 17 d. Galite balsuoti tik už vieną nominaciją. O Kalėdinėje kalbos pamokoje išgirsite vardus tų, kuriems parašysite daugiausia dėkingumo pažymių.   

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 8731

Komentarai (4)
2013-11-14 20:26
Dega nakty švyturių žiebtuvėliai du 
Ieškau aš skruosto kaip žvejas uosto.. 
 
Linkėjimai mano buvusiai mokytojai. Pažiūrėkit, kokiu puikiu tapau komentatorium!
Nalingijo nalingijooo
2013-11-12 17:52
latviesu galva. Nespruots?
cilvieks
2013-11-12 13:09
Ką čia parašei?
To Virgilijus
2013-11-12 10:16
Kādi ārstniecības augi palīdzēs http://www.drpakalns.lv/pajauta-specialistam/10-majas-ikdiena-nepieciesamakie-arstniecibas-augi/
Virgilijus
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013 gruodžio 10, antradienis )