Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 2 skaitytojai

2021 birželio 16, trečiadienis
Veteranų žaidynių medalininkas Spausdinti
Jonas LAURINAVIČIUS   
2013 rugsėjo 19, ketvirtadienis

Jonas Žižliauskas į Kaišiadoris parvežė du šiais metais pelnytus apdovanojimus - Olimpinių veteranų žaidynių aukso ir Pasaulio veteranų krepšinio čempionato bronzos medalius! (Laimos Kmeliauskienės nuotr.)
Jonui Žižliauskui 64-eri. Krepšinio nesimokęs jokioje sporto mokykloje, nežaidęs profesionalių krepšininkų komandose, o štai jo sportinių pasiekimų rezultatai įspūdingi, stulbinantys. Jis žaidęs tik su krepšinio mėgėjais...  Pirmiausiai nudžiugino kaip treneris. Rajono krepšininkų komandoje, kurią jis treniravo, buvo toks Vaclovo Giržado vidurinės mokyklos moksleivis Ramūnas Šiškauskas. Tylus, ramus, bet aukštesnis už daugelį kitų jaunųjų krepšininkų, be to, ir taiklią ranką turėjęs. Galbūt Jonas pirmasis ir įžvelgė, kad čia - dar neatskleistas talentas.

Neapsiriko. Ramūnas, irgi nelankęs jokios krepšinio mokyklos, pradėjo sparčiai kopti į sportinio meistriškumo viršūnes. Ir įkopė taip aukštai, kad tapo Olimpinių žaidynių prizininku, Europos čempionu ir  t. t., ir  t. t. Per visą rajono sporto istoriją nė vienas kaišiadorietis nėra iškovojęs tiek garsių titulų.
J. Žižliauskas buvo pirmuoju Ramūno treneriu. Dabar Ramūnas iš didžiojo sporto pasitraukęs.
Ir atsitiko įdomus dalykas: dabar krepšinio arenose Ramūno vietą užėmė J. Žižliauskas. Ir ne kaip treneris, o kaip sportininkas! Ir atveža į Kaišiadoris medalį po medalio: aukso, sidabro, bronzos...
Netikite? Tai štai!

Salonikai, Graikija...

Liepos 12-21 dienomis PAOK klubo arenose vyko pasaulio veteranų krepšinio čempionatas. Dalyvavo 16 komandų. Tarp jų: Argentina, Brazilija, Rusija, Lenkija... Lietuvai atstovavo Vilniaus „Statybos“ senjorai, kuriems dabar 60 ir daugiau metų. Tarybiniais laikais po Kauno „Žalgirio“ vilniečiai buvo antrieji, kartą netgi bronzos medalius buvo iškovoję TSRS čempionate.
Į Vilniaus „Statybos“ komandą buvo pakviestas ir kaišiadorietis Jonas Žižliauskas, jau ankstesniais metais dalyvavęs pasaulio ir Europos veteranų krepšinio čempionatuose ir visada grįždavęs su bronzos ar sidabro medaliais.
Taip buvo ir šį kartą.
Čempionate Lietuvos komanda sužaidė penkerias rungtynes (po 40 min., 12 žaidėjų). Ji nugalėjo Rusijos II komandą, Slovakiją, Graikiją, tačiau pusfinalyje pralaimėjo Rusijos I komandai. Tad dėl bronzos medalių turėjo žaisti su Čekijos komanda.
Jonas žaidė startiniame penketuke. Jis pasirodė puikiai. Rungtynes 57:41 laimėjo Lietuvos krepšininkai. J. Žižliauskas buvo rezultatyviausias komandoje. Jis per  rungtynes pelnė net 24 taškus ir į Kaišiadoris parvežė bronzos medalį.

Turinas, Italija...

Rugpjūčio 3-12 dienomis ten vyko  Olimpinės senjorų žaidynės. Dalyvavo apie 30 tūkstančių sportininkų iš visų pasaulio žemynų. Tai buvo lengvaatlečiai, plaukikai ir kiti, tarp jų ir krepšininkai. J. Žižliauskas vėl buvo pakviestas į vilniečių senjorų komandą, atstovaujančią Lietuvai.
Ketverias rungtynes sužaidė vilniečiai ir visas laimėjo. Jie nugalėjo tris Australijos komandas ir Kanados rinktinę. Mūsiškiams lygių varžovų nebuvo nei pusfinalyje, nei finale.
Pagrindinis pergalių kalvis buvo J. Žižliauskas. Nė vienas varžovas nedemonstravo aikštėje tokios ištvermės, greičio... Niekas neįstengė jo uždengti. Krepšininkai, treneriai gūžčiojo pečiais, negalėdami suvokti, kaip tokio solidaus amžiaus vyras gali taip vikriai žaisti beveik be atokvėpio, be pakeitimų, niekada nebuvęs profesionaliu sportininku.
J. Žižliauskas į Kaišiadoris parvežė antrą šiais metais apdovanojimą - Olimpinių veteranų žaidynių aukso medalį!
Kaip Jonui pavyksta išlaikyti tokią puikią sportinę formą?
-Ištverme visada pasižymėjau. Sveriu 65 kilogramus. Mankštos... nedarau. Treniruojuos tik prieš varžybas. Valgau bet ką, mėsą irgi. Niekad nerūkiau. Tik kada ne kada išgeriu stikliuką.
Jonas tikisi gerą sportinę formą dar ilgai- išlaikyti ir dalyvauti dar ir kitose krepšinio senjorų varžybose, veteranų čempionatuose.  Juk  64-eri - tai visai nedaug, pati senjoro sportinė branda.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 7586

Komentarai (8)
2013-10-05 12:01
labai atsiprašau aš pašposijau dėl benzino.geras TU JONAI.SEKMĖSTAU
taip ,taip
2013-10-03 19:25
tu šaunuolis. ir tikras sportininkas.
Jonai,
2013-09-30 17:38
Nu tas lietuviškas pavydas, kodėl ne į mano mašiną, sėkmės Tau Jonai, laikykis !!!
taip taip
2013-09-29 21:11
nesunku atspėti ir kas rašo.Bet šuva loja, o karavanas eina, miestelis mažas, žmonės gerai pažįsta vieni kitus ir gerai atskiria šmeižtą nuo tiesos, sėkmės Jums, gerbiamas Jonai.
taaip
2013-09-25 21:10
Įrodyt galėsi, jeigu paklaus? Ar pavydi, kad gražiai apie žmogaus nuopelnus parašė?
to taip
2013-09-24 23:32
zaidzia gal ir gerai,bet valdiska benzina i savo masina pilasi
taip ,taip
2013-09-20 19:17
malonu skaityt, kad metai nekeičia žmogaus įpročių, visas gyvenimas susietas su sportu, fiziniu aktyvumu, sveiku gyvenimo būdu. Linkiu didelių sportinių laimėjimų bei asmeninės sėkmės, kiek puikių žmonių mes turime savo rajone.
pritariu
2013-09-20 07:43
Jonai. Malonu turėt tokį žmogų rajone. Asmenybė. Pagarba
Bravo
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013 spalio 23, trečiadienis )