2024 gegužės 12, sekmadienis
Veteranų žaidynių medalininkas Spausdinti
Jonas LAURINAVIČIUS
2013 rugsėjo 19, ketvirtadienis

Jonas Žižliauskas į Kaišiadoris parvežė du šiais metais pelnytus apdovanojimus - Olimpinių veteranų žaidynių aukso ir Pasaulio veteranų krepšinio čempionato bronzos medalius! (Laimos Kmeliauskienės nuotr.)
Jonui Žižliauskui 64-eri. Krepšinio nesimokęs jokioje sporto mokykloje, nežaidęs profesionalių krepšininkų komandose, o štai jo sportinių pasiekimų rezultatai įspūdingi, stulbinantys. Jis žaidęs tik su krepšinio mėgėjais...  Pirmiausiai nudžiugino kaip treneris. Rajono krepšininkų komandoje, kurią jis treniravo, buvo toks Vaclovo Giržado vidurinės mokyklos moksleivis Ramūnas Šiškauskas. Tylus, ramus, bet aukštesnis už daugelį kitų jaunųjų krepšininkų, be to, ir taiklią ranką turėjęs. Galbūt Jonas pirmasis ir įžvelgė, kad čia - dar neatskleistas talentas.

Neapsiriko. Ramūnas, irgi nelankęs jokios krepšinio mokyklos, pradėjo sparčiai kopti į sportinio meistriškumo viršūnes. Ir įkopė taip aukštai, kad tapo Olimpinių žaidynių prizininku, Europos čempionu ir  t. t., ir  t. t. Per visą rajono sporto istoriją nė vienas kaišiadorietis nėra iškovojęs tiek garsių titulų.
J. Žižliauskas buvo pirmuoju Ramūno treneriu. Dabar Ramūnas iš didžiojo sporto pasitraukęs.
Ir atsitiko įdomus dalykas: dabar krepšinio arenose Ramūno vietą užėmė J. Žižliauskas. Ir ne kaip treneris, o kaip sportininkas! Ir atveža į Kaišiadoris medalį po medalio: aukso, sidabro, bronzos...
Netikite? Tai štai!

Salonikai, Graikija...

Liepos 12-21 dienomis PAOK klubo arenose vyko pasaulio veteranų krepšinio čempionatas. Dalyvavo 16 komandų. Tarp jų: Argentina, Brazilija, Rusija, Lenkija... Lietuvai atstovavo Vilniaus „Statybos“ senjorai, kuriems dabar 60 ir daugiau metų. Tarybiniais laikais po Kauno „Žalgirio“ vilniečiai buvo antrieji, kartą netgi bronzos medalius buvo iškovoję TSRS čempionate.
Į Vilniaus „Statybos“ komandą buvo pakviestas ir kaišiadorietis Jonas Žižliauskas, jau ankstesniais metais dalyvavęs pasaulio ir Europos veteranų krepšinio čempionatuose ir visada grįždavęs su bronzos ar sidabro medaliais.
Taip buvo ir šį kartą.
Čempionate Lietuvos komanda sužaidė penkerias rungtynes (po 40 min., 12 žaidėjų). Ji nugalėjo Rusijos II komandą, Slovakiją, Graikiją, tačiau pusfinalyje pralaimėjo Rusijos I komandai. Tad dėl bronzos medalių turėjo žaisti su Čekijos komanda.
Jonas žaidė startiniame penketuke. Jis pasirodė puikiai. Rungtynes 57:41 laimėjo Lietuvos krepšininkai. J. Žižliauskas buvo rezultatyviausias komandoje. Jis per  rungtynes pelnė net 24 taškus ir į Kaišiadoris parvežė bronzos medalį.

Turinas, Italija...

Rugpjūčio 3-12 dienomis ten vyko  Olimpinės senjorų žaidynės. Dalyvavo apie 30 tūkstančių sportininkų iš visų pasaulio žemynų. Tai buvo lengvaatlečiai, plaukikai ir kiti, tarp jų ir krepšininkai. J. Žižliauskas vėl buvo pakviestas į vilniečių senjorų komandą, atstovaujančią Lietuvai.
Ketverias rungtynes sužaidė vilniečiai ir visas laimėjo. Jie nugalėjo tris Australijos komandas ir Kanados rinktinę. Mūsiškiams lygių varžovų nebuvo nei pusfinalyje, nei finale.
Pagrindinis pergalių kalvis buvo J. Žižliauskas. Nė vienas varžovas nedemonstravo aikštėje tokios ištvermės, greičio... Niekas neįstengė jo uždengti. Krepšininkai, treneriai gūžčiojo pečiais, negalėdami suvokti, kaip tokio solidaus amžiaus vyras gali taip vikriai žaisti beveik be atokvėpio, be pakeitimų, niekada nebuvęs profesionaliu sportininku.
J. Žižliauskas į Kaišiadoris parvežė antrą šiais metais apdovanojimą - Olimpinių veteranų žaidynių aukso medalį!
Kaip Jonui pavyksta išlaikyti tokią puikią sportinę formą?
-Ištverme visada pasižymėjau. Sveriu 65 kilogramus. Mankštos... nedarau. Treniruojuos tik prieš varžybas. Valgau bet ką, mėsą irgi. Niekad nerūkiau. Tik kada ne kada išgeriu stikliuką.
Jonas tikisi gerą sportinę formą dar ilgai- išlaikyti ir dalyvauti dar ir kitose krepšinio senjorų varžybose, veteranų čempionatuose.  Juk  64-eri - tai visai nedaug, pati senjoro sportinė branda.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013 spalio 23, trečiadienis )