Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika


2023 rugsėjo 25, pirmadienis
,,Jazz-Goulash”: vienija muzika ir jaunatviškas veržlumas Spausdinti
Laima KMELIAUSKIENĖ   
2013 rugsėjo 07, Šeštadienis

Nuotr. iš asmeninių fotoarchyvų
Ir kas pasakė, kad šiuolaikinis jaunimas niekam tikęs?! Anaiptol. Susipažinkime su Kaišiadorių kultūros ir meno centro jaunimo muzikos grupe „Jazz-Goulash“ („Grojame kažkokį guliašą!"), kuriai vadovauja Stanislovas Straševičius. Ši džiazuojančių muzikantų grupė, susibūrusi maždaug prieš ketverius metus po Kaišiadorių meno mokyklos stogu - tuomet „Birb-Band“ - praėjusiais metais pakeitė savo „priklausomybę", o kiek vėliau - ir pavadinimą: miesto Kovo 11-osios šventėje grupės „Jazz-Goulash“ krikštatėviais tapo Kaišiadorių kultūros ir meno centro kolektyvo „Geri vakarai“ vadovas Vilmantas Kratavičius ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos bibliotekininkė Regina Demjanovienė.

„Jazz-Goulash“ koncertuoja ne tik ra-jono renginiuose. Štai balandžio pabaigoje dalyvavo tarptautiniame festivalyje "Pavasario kruizas". Jis vyko laive „Romantika“ (Ryga-Stokholmas-Ryga). Pirmą kartą jaunimui teko koncertuoti plaukiančiame kelte. Įspūdį paliko ir ekskursija po Stokholmą. Na, o šiapus Baltijos laukė pažintis su Rygos senamiesčiu ir koncertai Ziepniekkalna pradinėje ir Rygos 95-ojoje vidurinėje mokyklose. Įspūdžių užteks ilgam.
Pernai su rajono delegacija kolektyvas vyko koncertuoti į Vokietijos miestą Tvistringeną ir į Estiją - Jegevą.
*   *   * 
Grupėje groja birbynininkai Tomas Urbanavičius, Šarūnas Demjanovas, Jokūbas Vaitelė, bosine gitara - Kęstutis Vaitkevičius, būgnus muša Laurynas Rudis, klavišais groja Gabrielė Taparauskaitė, solo džiazuoja Iveta Vištorskytė. Visi jie - Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos auklėtiniai, o Šarūnas, Kęstutis ir Iveta ją šiemet jau baigė (mūsų žiniomis, Kęstutis įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universiteto elektronikos inžineriją, Šarūnas - į Kauno technologijos universiteto biomedicininę elektroniką). Jaunatviškasis grupės vadovas - Meno mokyklos birbynės mokytojas Stanislovas Straševičius šiemet baigė Muzikos ir teatro akademijos magistrantūros mokslus. Jaunuoliai baigę Kaišiadorių meno mokyklą. Kęstutis - savamokslis gitaristas. Visi muzikantai groja ne su vienu instrumentu. Tai be galo atsidavę muzikai jauni žmonės. Savo darbštumu, atkaklumu ir veržlumu įrodė, kad gali daug. Štai Tomas ir Šarūnas prieš keletą metų tapo respublikinio J. Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurso laureatais. Su Meno mokyk-los liaudies instrumentų ansambliu (vadovė mokytoja Zita Rudzevičienė) birbynininkai dalyvavo keliose respublikinėse dainų šventėse. Įsimintiniausia išvyka su šiuo ansambliu buvo kelionė į Italiją ir koncertai joje. Įspūdžiai - visam gyvenimui!

*   *   * 
Visi „Jazz-Goulash“ nariai muzikuoja  A. Brazausko gimnazijos mokinių modernaus folkloro studijoje „Čiutyta". Smagu, kad šiemetinėje tradicinėje šventėje „Skambėkit, Kaišiadorys“ šis kolektyvas buvo pakrikštytas, nes savo koncertine veikla tikrai to nusipelnė. Beje, patys studijos mokiniai iš daugybės pasiūlymų išsirinko būtent „Čiutytos“ vardą. Pasak studijos vadovo, mokinių labai mylimo ir gerbiamo mokytojo Česlovo Kriščiūno, sunku jam būtų, jeigu „džiazistai“ taip profesionaliai, atsakingai negrotų ir nepadėtų įgyvendinti visų jo sumanymų. Jiems grojimas - tai mėgstamas užsiėmimas, jie tiesiog mėgaujasi muzika. Be to, šitame kolektyve Tomas birbynę iškeičia į būgnus, Laurynas pučia saksofoną, Gabrielė, Iveta dainuoja. Tik Jokūbas su Šarūnu lieka ištikimi birbynei, o Kęstutis - gitarai. Šiemet Šarūnas ir Kęstutis su kolektyvu jau atsisveikino, nes baigė gimnaziją. Bet niekada nesibaigs jų meilė muzikai... Tuo šventai tiki jų vadovas Česlovas ir linki sėkmingo tolimesnio kelio.
Vyrukai noriai groja  ir „Žiežmaros“ kapeloje. Koncertuota ne tik rajone, grota LRT laidoje „Duokim garo". Kai užgroja birbynėm dailiai nuaugę vaikinai, tai žiūrovai salėje stebisi: „Kur tas „Žiežmaros“ vadovas Juozas Krinickas juos surado?“ Paslaptis čia pat ir išaiškėja - juk tai Juozo anūkas Tomas su bičiuliais groja. Groja, nes myli muziką...
*   *   * 
Ką apie tokius šaunius muzikantus mano jų mokytojai?
Laima Sabaliauskienė, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos chemijos mokytoja:
„Atsakomybė, darbštumas, smalsumas, pareigingumas, kultūringumas, sąžiningumas būdingas visiems vaikinams. Tikrai smagu, kad tarp daugybės įvairių veiklų geba suplanuoti savo laiką ir surasti laiko dar ir chemijai. Kartais pagalvoju, kad muzikantams reikalinga ir chemija, nes Šarūnas bei Kęstutis dar ir „atsarginį“ - chemijos - egzaminą išlaikė... Laurynas pradėjo mokslinį tiriamąjį darbą, aktyviai dalyvauja Baltijos jūros projekto veiklose.
Dar daug gerų žodžių galite pridėti, nes tai mokiniai, dėl kokių smagu ir įdomu dirbti mokykloje."
Liucija Vinevičienė, gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, radijo „Devintoji banga“ vadovė:
„Visada norisi prieštarauti  žmonėms (ir brandaus amžiaus, ir net vos baigusiems gimnaziją), sakantiems: „Koks dabar blogas jaunimas! Mes tokie nebuvome!“ Dirbdama kartu su Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos radijo „Devintoji banga“ komanda galiu drąsiai teigti: „Matau daug šaunių jaunų žmonių - labai gabių, kūrybingų, veiklių, o svarbiausia - labai atsakingų, gebančių draugiškai bendrauti tiek su jaunesniais, tiek su vyresniais.“
Stebėtis reikia, kiek daug gali nuveikti  jauni žmonės: kurti radijo laidas, groti  įvairiuose kolektyvuose, organizuoti dainuojamosios poezijos renginius „Pavasario kanonas“ ir „Rudens kanonas", dalyvauti tarptautiniuose projektuose, olimpiadose, gerai mokytis.... Visi šie komplimentai skirti šauniems jauniems žmonėms: Laurynui Rudžiui, Šarūnui Demjanovui, Jokūbui Vaitelei, Tomui Urbanavičiui, Kęstučiui Vaitkevičiui, Gabrielei Taparauskaitei. Drauge būdami jie gali kalnus nuversti, tačiau kiekvienas - unikali asmenybė: Laurynas - iniciatyvus, norintis viską pamatyti, visur dalyvauti, puikus vadovas, gimnazijos radijo „Devintoji banga“ prezidentas, Šarūnas - santūrus, ramus, bet ko imsis - visada tobulai padarys, Jokūbas - pats jauniausias, bet ne pagal metus subrendęs, be galo atsakingas, mokantis šiltai bendrauti, Tomas - visada ištiesiantis  pagalbos ranką, maloniai kiekvienam nusišypsantis, Kęstutis - filosofiškai žvelgiantis į pasaulį, žinantis, ko nori, atkaklus, Gabrielė - nepaprastai rūpestinga, maloniai atverianti savo namų duris visiems draugams, puiki šeimininkė... Džiaugiuosi, kad  dirbant kartu nereikėjo būti mokytoja - auklėjančia, moralizuojančia. Mes buvom draugiški vienos radijo komandos nariai."
Jūratė Montrimienė, buvusi auklėtoja, technologijų mokytoja: 
„Kęstutis ir Šarūnas - du tokie panašūs ir kartu skirtingi bendraklasiai, draugai, mokslus krimtę IV ft - būsimų fizikų, inžinierių, programuotojų - klasėje. Beje, jie klasiokai nuo pat pirmos klasės. Šie vaikinai - visų gimnazijos renginių „varikliukai": sunku be Šarūno birbynės ir Kęstučio bosinės gitaros įsivaizduoti kurį nors modernaus folkloro ansamblio ar abiturientų pasirodymą. Nors abu labai skirtingo būdo: Šarūnas visada rimtas, santūrus, tylus, o Kęstutis - energingesnis, aktyvesnis, bet panašaus požiūrio į meną, kultūrą, yra aktyvūs renginių dalyviai."
Audronė Nastajienė, anglų kalbos mokytoja, apie Lauryną Rudį:
„Gabus, ramus, mokantis bendrauti, santūrus vaikinas. Labai užsiėmęs įvairiom veiklom - muzika, dalyvauja įvairiuose projektuose. Belieka palinkėti paskutinėje gimnazijos klasėje atrasti daugiau laiko mokslui.“
*   *   * 
Dar vasara, atostogų metas...  Atrodo, tik ilsėkis. Tačiau Kęstutis sako, galėtų Stasys (vadovas - aut. pastaba) paskambinti, susitiktume, pagrotume. Taip, jie negali negroti. Jie ir laisvalaikį dažnai leidžia kartu. Jiems smagu turėti tokį mokytoją, vadovą, tiesiog - draugą.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013 spalio 02, trečiadienis )