Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika


2022 lapkričio 27, sekmadienis
Kai gyvenime svarbiausia – kūryba Spausdinti
Angelė RABAČIAUSKIENĖ   
2013 gegužės 21, antradienis

Fotomenininkas Artūras Naujokaitis
Šįkart „Bendraamžiuose“ pasakojimas apie fotomenininką  Artūrą Naujokaitį. Jis gimė ir užaugo kaišiadoriškių Birutės ir  Algio Naujokaičių šeimoje, mokėsi  tuometinėje Kaišiadorių Vaclovo Giržado vidurinėje mokykloje, kurią baigė 2002-aisiais metais.

Vėliau studijos Kauno Vytauto Didžiojo universitete, darbas. 
Šiuo metu Artūras su žmona Rita gyvena Žiežmariuose, augina dukrą ir sūnų.

29-erių  metų vaikinas, turintis universitetinį pedagoginį išsilavinimą, gyvenimu nesiskundžia, viską, kaip pats  prisipažino, stengiasi užsidirbti bei pasiekti pats. „Niekas nieko ant lėkštutės nepadės, - įsitikinęs Artūras, - patiems reikia stengtis siekti užsibrėžtų tikslų, žodžiu, tiesiog kabintis į gyvenimą."
Įspūdingos gamtos akimirkos
Kūrybingas ir nepaprastai reiklus sau ir kitiems vaikinas dirba pardavėju-konsultantu UAB „Divenda".  Prieš tai keletą metų dirbo banke „Snoras", „Senukuose". Jis neslepia, jog patinka bendrauti su žmonėmis, tad darbu nesiskundžia. Vaikinas patenkintas ir gyvenimu Žiežmariuose. Ne  kiekvienas jaunas žmogus ryžtųsi iškeisti didmiesčio gyvenimą (anksčiau  Artūras su šeima gyveno Kaune - aut.) į gyvenimą nedideliame provincijos miestelyje. Tačiau čia - savotiški privalumai: jis  turi daugiau laiko tobulinti savo meninius sugebėjimus, gali daugiau dėmesio skirti mėgstamam fotografavimui, turi galimybių pabuvoti gamtoje įvairiu paros metu, kur pavyksta užfiksuoti nuostabiausias gamtos akimirkas.

Tad į klausimą, kas paskatino tapti fotomenininku ir ar  tai esąs jo hobi, Artūras atsakė nedvejodamas, jog
tai daugiau negu pomėgis. Tai greičiau gyvenimo būdas, susijęs su kūryba.  Apie tai jis pasakoja su užsidegimu.

- Laisvalaikiu užsiimu ir kino scenarijų kūrimu,- sako jis. - Pagal vieną iš jų yra pastatytas trumpametražis mėgėjiškas filmas „Kortos pranašystė", kurį galima peržiūrėti internetiniame portale youtube. Be šio, vieno iš svarbiausių mano pomėgių, taip pat mėgstu žaisti krepšinį, važinėtis dviračiu, keliauti, ieškoti naujų idėjų mene. Tačiau, kaip minėjau,  pats svarbiausias mano pomėgis, kuris yra tapęs ne tik mano laisvalaikio, bet ir verslo dalimi, yra fotografavimas.
Ši  mano kūrybinė saviraiška prasidėjo gana seniai, dar mokyklos laikais, maždaug šeštoje klasėje, kai pradėjau lankyti fotografijos būrelį. Tuo metu įamžindavau draugus mokyklos ar gamtos aplinkoje, fiksavau artimųjų žmonių portretus. Tad pirmosios fotografijos pamokos prasidėjo būtent tuo metu, kada pajutau,
jog iš begalės mokykloje mano lankytų  būrelių būtent šis užsiėmimas teikia daugiausiai malonumo ir džiaugsmo...

Artūras prisimena ir savo pirmąjį fotoaparatą, su kuriuo fotografuodavo. Tai buvęs „Zenitas".
- Buvau įsirengęs savo tamsųjį kambariuką, pradėjau domėtis ir ruošti ryškalus juostoms bei nuotraukoms, - prisimena jis. - Daug laiko praleisdavau prie didintuvo ir vonelių. Pats nuostabiausias jausmas būdavo tada,  kai ryškalų vonelėje pradėdavo ryškėti mano darbo rezultatas: vaizdas fotopopieriuje. Apimdavo toks pasitenkinimas: tai mano darbas, aš tai padariau! Aišku, tai būdavo juodai baltos nuotraukos. Rimčiau susidomėjau fotografija, kaip meno šaka, baigęs universitetą, tiksliau -
2008-aisiais,  gimus mūsų pirmajam vaikeliui. Galbūt tas naujas gyvybės atsiradimas ir pažadino įkvėpimą jau primirštai fotografijai. Pradėjau ne vien tik atsitiktinai fiksuoti kadrus, bet ir ieškoti kompozicijų, įdomių rakursų, savo stiliaus, domėtis šviesos reikšme fotografijoje, spalvų derme. Norėjau sukurti meninę fotografiją.

Nemažai fotografavimo žinių Artūras Naujokaitis įgijo skaitydamas straipsnius, įvairias fotografijos knygas, lankydamasis fotomėgėjų internetinėse svetainėse, dalyvaudamas su fotografavimo klausimais susijusiose konferencijose, kursuose, kuriuose sužinojo nemažai  fotografijos subtilybių. Taip pat domėjosi kitų fotografų darbais, analizavo įvairius apšvietimo, išlaikymo ir diafragmos principus, domėjosi, kokia naudojama foto technika ir kt.
- Iš pradžių stengiausi kopijuoti jų darbus,  t.y. eiti menininkų pramintais takais, -  prisipažįsta Artūras, - tačiau vėliau pradėjau kurti, ieškoti naujovių. Viską fotografavau savo kompaktiniu fotoaparatu „FUJI FINEPIX S5600", tačiau vėliau šis aparatas pradėjo riboti mano fotografavimo galimybes, nebetenkino kokybė, todėl įsigijau savo pirmąjį skaitmeninį veidrodinį  fotoaparatą „NIKON D5000", vėliau „D7000", kurie tapo mano darbo įrankiais.

Pirmieji mano darbai buvo gamtovaizdžiai. Fotografavau  ne bet kur ir ne bet kada. Norėdamas išgauti tą tinkamą ir vienintelį kadrą, pirmiausia turėjau atlikti namų darbus: išsirinkti  tinkamą foto įrangą, numatyti fotografavimo vietovę ir, sulaukęs „auksinės valandos",  t.y. saulei  leidžiantis ar tekant, kada spalvos būna nuostabios ir pribloškiančios,  pasileisdavau fiksuoti tų didingų gamtos akimirkų.
Vėliau efoto bendruomenėje, kurios narys ir pats esu, atradau fotomenininko Laimono Ciūnio žavinčius darbus, kurie mane pakerėjo, įkvėpė. Tai HDR (aukšto dinaminio diapazono fotovaizdai) fotografija. Tad pradėjau savo darbuose vis dažniau naudoti šį fotožanrą. Mano fotonuotraukos įgavo naują  stilistiką, didesnį meninį ir vaizdinį efektą. Nors vieni  giria šią fotografavimo techniką, žavisi ja  dėl pasakiško, kerinčio nuotraukoje išgaunamo spalvinio intensyvumo, dramatiškumo, kiti peikia dėl prarasto natūralumo, spalvinių ribų perlenkimo, tačiau man ši meninė sritis išlieka meninio įkvėpimo dalimi.

 Paklaustas apie pagrindines jo fotografijos temas, fotomenininkas atsako, jog tai yra žmogus ir gamta, saulėlydis, ryto spalvos, jausmai ir
emocijos, perteikiamos per vaiko ir motinos artumą. Taip pat jis stengiasi savo fotografijose naudoti žanrinę įvairovę: peizažus, makro fotografiją, panoramą, portretus. Kiekvienas žanras, pasak Artūro, turi kažką savito, žavaus.

- Kadangi man yra artimiausia meninė fotografija, - teigia jis, - svarbiausia man yra kūryba, grožis, elegancija, paprastumas, nuotraukos aštrumas ir spalvinė giluma. Man pradinis kadras tėra žaliava. Visu darbu stengiuosi išreikšti emocijas ir savo pasaulio suvokimą bei pateikti aukšto lygio kūrybinę iliuziją.
Per kelis intensyvaus fotografavimo metus įgijęs nemažai fotografijos patirties, A. Naujokaitis nusprendė imtis komercinės fotografijos. Nuo 2010 metų iki šiol jis yra laisvai samdomas fotografas. Fotografuoja įvairias progines šventes: vestuves, krikštynas, mergvakarius, gimtadienius, rengia asmenines, modelių, vaikų, šeimos fotosesijas.

A. Naujokaičio darbus galima peržiūrėti jo paties reprezentaciniame tinklapyje www.fotocolorite.lt.

Artūro Naujokaičio nuotraukosRašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 9453

Komentarai (4)
2013-06-03 16:06
na nusiperki fotika ir meninkas tipo, juokinga...ainu ir as..
radlinskas tipo
2013-05-22 22:00
Kodėl buvo? Tai gal dar yra? Ar jau a+a?
Hmmm
2013-05-22 18:33
Labai šaunus kolega buvo ir puikus žmogus ;)
Jurga
2013-05-22 12:30
Labai šaunu. Va, apie tokius žmones ir reikia rašyti. :zzz
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013 birželio 29, Šeštadienis )