
Augustinas ir Paulina muzikai skiria didžiąją savo laisvalaikio dalį
Brolis ir sesuo - Augustinas ir Paulina Pilkiai - muzikos garsuose gyvena nuo gimimo, abu lanko Meno mokyklą, kurioje dirba jų mama Daiva Pilkienė.
Taigi jų namuose visada skambėjo ir skamba muzika - tikra atgaiva širdžiai. Matyt, iš motinos paveldėję muzikalumą, jiedu, anot Paulinos, turi „priklausomybę“ muzikai.
Šiandien „Bendraamžiuose“ pasakojimas apie Paulinos ir Augustino kūrybinius pasiekimus, dvasinį tobulėjimą ir ateities prespektyvas.

Vokietijoje įvykusiame tarptautiniame konkurse ,,Piano6/8
Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos mokinei Paulinai Pilkytei šie metai mokykloje paskutiniai. Nors žiema tebelaiko gruodu suspaudusi žemę, tačiau pavasaris vis viena ateis. O su juo ir metas baigiamiesiems egzaminams. Dėl jų mergina nesirengia nerimauti. „Kai egzaminai ateis, tada ir bijosiu", - gražiai šypsosi. Ko bijoti? Mokslai einasi gerai. Žinoma, jaudulio bus.
Taigi nors egzaminai ir „ant nosies", bet Paulina „nemeta į šalį“ Kaišiadorių meno mokyklos, kurią lanko jau dešimtį metų. Muzikuoti jai patinka. „Pripratau prie tokio gyvenimo tempo nuo vaikystės, - sako mergina. - Man muzika tarsi hobis".
Kaip hobis jai ir ... matematika. Patinka spręsti uždavinius, skaičiuoti. Tačiau tokio darbo dirbti kasdien negalėtų. O muzika? „Kai pavargstu ar man blogai, sėdu prie pianino ir groju, - sako. - Taip atsipalaiduoju."
Paulina groja ne tik pianinu, bet ir gitara. Kaišiadorių meno mokykloje yra baigusi chorinio dainavimo programą (mokyt. E. Jakubauskienė).
Prie tokio pat intensyvaus tempo jau pripratęs ir jos jaunesnysis broliukas, Vaclovo Giržado progimnazijos mokinys Augustinas Pilkis. Jis groja fleita pas mokytoją G. Vainaitę. Tai, kaip jis sako, jo pirmasis instrumentas. Antruoju instrumentu - pianinu - pas savo mamą jis groja jau trejus metus. Dabar Augustinas tobulėja dar labiau: trečiasis instrumentas yra jo balsas. Mokytoja L. Mažuolytė berniuką moko solinio dainavimo paslapčių.
Labiausiai Augustinui patinka džiazas. Jis tvirtina, galima „džiazuoti“ bet kurį kūrinį. Ypač patinka Louis Amstrongo dainos. Su savo bendraamžiais - I. Mikuliu, A. Kairiūkščiu ir S. Vaina - Augustinas džiazuoja kameriniame ansamblyje „Klasiokai“ (mokyt. R. Griesiuvienė ir G. Vainaitė)
Aktyvus ir visur spėjantis vaikas ne tik muzikuoja ir lavina balsą Meno mokykloje. Jis ne kartą dalyvavo dailiojo skaitymo konkursuose ir kone visada laimėdavo pirmąsias vietas. Augustinas apgailestauja, kad pernai negalėjo tokiame konkurse dalyvauti. Užtat pasiruoš jam šiemet.
Abu Pilkių vaikai laisvalaikio išties veltui nemėto, o lavina savo gabumus, yra ne tik gabūs, bet ir darbštūs.
Paulina pasakoja, kad iš pradžių, kai dar buvo pradinukė ar kiek ūgtelėjusi, Kaišiadorių meno mokykloje mokėsi pas Dalią Petrokienę. Tuomet išties dažnai dalyvaudavo įvairiuose respublikiniuose renginiuose: festivaliuose, susitikimuose, šventėse. Vėliau mama ją mokė groti pianinu.
„Tada kartu su Gabriele Tamošiūnaite, dabar A. Brazausko gimnazijos 2-os klasės mokine, pradėjome mokytis konkursų programos", - prisimena mergina.
Sėkmingai dalyvauta konkursuose Alytuje, Šiauliuose ir kitur. To meto prisiminimai niekada neišblės.
„Meno mokykloje mokomės septynerius metus, - tvirtina Paulina. - Dabar čia mokausi savarankiškai. Taip pat pas mamą. Groju daugiausia klasikinius įvairių žanrų ir epochų autorių kūrinius: baroko, klasicizmo, romantizmo.“
Dabar ji groja Bethoveno „Mėnesienos sonatą".
Taigi nors nenumaldomai artėja egzaminai, muzikavimo jaunoji atlikėja neatideda į šalį nė laikinai. „Negaliu atidėti muzikos", - sako Paulina.
Jos atsidavimas muzikai, muzikavimui davė vaisių: 2009-aisiais vasarį kartu su savo mama ir mokytoja Daiva Pilkiene Paulina nuvyko į Italiją, kur puikiai pasirodė tarptautiniame „Giovanni Virtuosi“ kamerinės muzikos konkurse. Fortepijonu pagrojo lietuvišką Sauliaus Jonkaus pjesę „Lyjant". Tada mergaitės iš Lietuvos atliktas kūrinys sužavėjo ir publiką, ir komisiją. Paulina parsivežė pirmosios vietos diplomą. Tai buvo graži Lietuvos prezentacija. Taip sako ir Paulina, kuri labai myli savo tėvynę ir jokiu būdu nežada iš jos niekur išvažiuoti. „Ir čia galima įgyvendinti savo tikslus ir svajones, - sako jinai. - Visur, kur buvau, manęs netraukė pasilikti. Nei aš ten augau, nei ten turiu draugų..."
Merginos pergalę Italijos festivalyje įvertino ir prezidentūra. P. Pilkytė pateko tarp tų, kuriems 2010-ųjų metų vasarį šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštus. „Labai džiugu dėl to,- kukliai sako mergina ir prideda, - tada sakiau, kad kokį mėnesį neplausiu rankos, kurią paspaudė Prezidentė."
Sėkmė lydėjo ne tik tą kartą. 2012-ųjų pavasarį Paulina ir Augustinas Pilkiai dalyvavo tarptautiniame ansamblių konkurse „Piano 6/8“ Marktoberdorfe, Vokietijoje. Tada pelnė antrąją vietą. Konkursui jie rengėsi kartu su mama, Kaišiadorių meno mokyklos mokytoja, Daiva Pilkienė. Jie grojo „šešiomis rankomis". Reikėjo gerai susigroti, kad nesukluptum.
Augustinui šis tarptautinis festivalis buvo pirmasis, todėl berniukas prisipažįsta, jog „drebėjo kinkos". Bet viskas baigėsi puikiai. Mama pagyrė, kad jis „pralenkė pats save". Paskui, kai kūrinį reikėjo groti antrąkart, kaip ir kitiems laimėtojams, Augustinas jau grojo drąsiai, pasitikėdamas.
Ir Paulina, ir Augustinas patenkinti antrąja vieta savo kategorijoje, konkurse.
Tada Vokietijoje būta 10 dienų. Apžiūrėtos senovinės pilys, gamta, plaukta Dunojumi...
...Augustino Pilkio dar laukia dveji mokslo metai Vaclovo Giržado progimnazijoje ir Meno mokykloje. Jie bus jam nenuobodūs, pilni įvairiausių įspūdžių bei pasiekimų.
Metai kiti ir ūgiu Augustinas pralenks ne tik seserį, bet ir mamą ar tėtį. Tačiau berniukas auga ne tik aukštyn. Jis auga ir dvasiškai. Kaip taurė prisipildo ne tik mokslo žinių, semiasi gyvenimo išminties, bet ir muzikos, kuri tokia miela jo dvasiai. Nors dabar Augustiną kol kas vilioja pro Kaišiadoris dundančių traukinių jėga, tačiau jis dar turi laiko apsispręsti. Gal muzika, menas Augustiną Pilkį atves į didžiąją sceną?
Paulina sakė, kad brolio puikus balsas. Bosas. Gražu būtų jo pasiklausyti, kai jis užaugs.
O Paulina Pilkytė atsidėti muzikai nežada. Tačiau nežada jos ir pamiršti. Muzika jai visada bus kažkas daugiau ir kažkas ypatinga, kas gaivins jos dvasią, uždegs mintį ar suteiks poilsio pavargus.
Gimnazistę domina psichologija, psichiatrija - giliausias žmogaus proto ir sąmonės gelmes nagrinėjantys mokslai.
Santūri, rimta, savo mintimis, dievaži, labai brandi, jau turinti savo požiūrį į aplinką ir žmones, sugebanti vertinti, Paulina gal bus puiki psichologė ar psichiatrė. Kas žino, gal bendraujant su žmonėmis, jai prireiks to, ką jai davė muzika?
Autorės ir Pilkių šeimos archyvo nuotr.