Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika


2022 lapkričio 27, sekmadienis
Ką merui elektroniniuose laiškuose rašo mokiniai? Spausdinti
Laima KMELIAUSKIENĖ   
2013 balandžio 12, penktadienis

Renginio metu. Dešinėje – konkurso pirmosios vietos nugalėtojas Benediktas Kazlauskas
Šio konkurso pradžia buvo 2004-aisiais metais, kai mokinukė Eglė Paškevičiūtė, Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros centro darbuotojos dukra, prisėdusi prie kompiuterio, niekam nežinant parašė ir iš mamos darbo rajono merui išsiuntė elektroninį laišką. „Gerbiamas mere, jūs labai geras, ar galėtumėte Algirdo Brazausko vidurinei mokyklai padovanoti...“ - rašė mergaitė. Gavo ar negavo mažoji Eglutė nuo mamos pylos, istorija nutyli, tačiau tas laiškelis buvo rajoninio konkurso „Elektroninis laiškas merui“ užuomazga.
Praėjusį trečiadienį rajono savivaldybės didžiojoje salėje vėl įvyko šio konkurso, skirto 5-10 klasių mokiniams ir rengiamo kas dveji metai, aptarimas, buvo apdovanoti nugalėtojai. Renginyje dalyvavo mokiniai, mokytojai. Žinoma, pasidžiaugti mokinių brandžiu požiūriu į gyvenimą, į supančią aplinką atėjo Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Romualdas Urmilevičius, taip pat - rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (strateginiam planavimui) Helmutas Zabarauskas, Savivaldybės kalbininkė Danutė Grigonienė, šio konkurso globėja.
Merui Romualdui Urmilevičiui labiausiai patiko Roko Toleikio laiškas
Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centro metodininkė Sonata Lažauninkienė, atsakinga už šio konkurso organizavimą, kruopščiai sauganti visus mokinių laiškus (ateityje galbūt išvysime specialų leidinį?), sakė, kad dažnas laiškas prasideda teze: „Laba diena, gerbiamas mere". „O šiemetinės temos labai įvairios: laisvalaikio centras, aš - Kaišiadorių rajono verslininkė, mano miestas - mano džiaugsmas, ruduo mano mieste, kaime, mokausi draugiškiausioje rajono mokykloje, - pažymėjo Sonata. - Laiškuose negailima gražių žodžių Kaišiadorių miestui, Palomenės, Tauckūnų, Pyplių, Paparčių kaimams, Žaslių miesteliui. Grožimasi jų gamta ir kviečiama pasižvalgyti po apylinkes. Štai R. Mikalauskaitė rašo: „Norėčiau Jums kai ką pasiūlyti. Jūs galėtumėte pasivaikščioti rudenį po savo gimtą miestą. Bet ne per šventes ar renginius, o paprastą dieną, savaitgalį su šeima. Būtinai pasiimkite fotoaparatą. Tiesiog atsipalaiduokite. Paspardykite lapus, pažaiskite lapų karą, pabūkite kartu su šeima. Bus tikrai nuostabus jausmas."
Aistis Stalaučinskas su savo lietuvių kalbos mokytoja Živile Kursevičiene
Apie tai, kas padaryta, ką planuojama daryti, kad vaikai, jaunimas turėtų kuo užsiimti, kur leisti laisvalaikį, kalbėjo rajono vyriausiasis specialistas H. Zabarauskas.
Vienas iš naujausių tokių objektų mieste - dirbtinės dangos aikštelė, prie Algirdo Brazausko gimnazijos atsiradusi praėjusiais metais. „Iš jos, jei tinkamai elgsitės, niekas nevaikys, - šypsojosi meras R. Urmilevičius. - Yra vizija, kad tokia aikštelė atsirastų ir prie Vaclovo Giržado progimnazijos."
Pasak mero, jis perskaitė visus mokinių laiškus: „Sužavėjo jūsų nuoširdumas, tikras rūpestis vietove, kurioje gyvenate, mokotės... Man tai labai imponavo. Labai patiko Aisčio pasiūlymas dėl priverstinio atliekų rūšiavimo... Monika aprašė Tauckūnus, kurie - geriausia vieta gyventi... Patiko Samantos rašinys apie mokyklą, Pauliaus mintys."
Tačiau R. Urmilevičiui labiausiai prie širdies buvo „giržaduko“ Roko Toleikio laiškas, tad jo autoriui ir buvo skirtas specialus mero prizas.
Bernadeta Fedorinaitė – taip pat pirmosios vietos laimėtoja
Savivaldybės kalbininkei D. Grigonienei daugiausiai imponavo Algirdo Brazausko gimnazijos gimnazisto Aisčio Stalaučinsko laiškas. „Tas rašinys labai konkretus", - sakė Danutė, vaikinui skirdama savo prizą.
Nugalėtojai (trys amžiaus grupės) apdovanoti mero sveikinimo raštais, knygomis „Kaišiadorių kultūros paveldas", o pirmųjų vietų laimėtojai - ir leidiniais „Miškas ir mes". Padėkos įteiktos moksleivių lietuvių kalbos ir informacinių technologijų mokytojams.


Rajoninio konkurso „Elektroninis laiškas merui“ nugalėtojai


5-6 klasių grupėje:
Pirmoji vieta paskirta ir Paulinai Balnytei
I vieta - Paulina Balnytė (Vaclovo Giržado progimnazija, 6 kl., mokyt. J. Šeškevičiūtė ir L. Dzedulionytė);
I vieta - Benediktas Kazlauskas (Palomenės pagrindinė mokykla, 6 kl., mokyt. L. Čėsnienė ir R. Suslavičienė);
II vieta - Kristina Balnytė (Vaclovo Giržado progimnazija, 6 kl., mokyt. J. Šeškevičiūtė ir L. Dzedulionytė);
III vieta - Rokas Toleikis (Vaclovo Giržado progimnazija, 6 kl., mokyt. G. Jurelytė ir I. Laurušonienė).
7-8 klasių grupėje:
I vieta - Bernadeta Fedorinaitė (Vaclovo Giržado progimnazija, 7 kl., mokyt. J. Šeškevičiūtė ir L. Kačiulienė);
II vieta - Paulius Mackevičius (Vaclovo Giržado progimnazija, 7 kl., mokyt. I. Laurušonienė ir L. Dzedulionytė);
III vieta - Samanta Naudžiūnaitė (Vaclovo Giržado progimnazija, 7 kl., mokyt. I. Laurušonienė);
III vieta - Guoda Sabaliauskaitė (Vaclovo Giržado progimnazija, 7 kl., mokyt. I. Laurušonienė ir L. Dzedulionytė).
9-10 klasių grupėje:
I vieta - Aistis Stalaučinskas (Algirdo Brazausko gimnazija, II kl., mokyt. I. Kupčiūnienė ir Ž. Kursevičienė);
II vieta - Lukas Švenčionis (Palomenės pagrindinė mokykla, 9 kl., mokyt. L. Čėsnienė ir R. Suslavičienė);
III vieta - Monika Colkevičiūtė (Palomenės pagrindinė mokykla, 9 kl., mokyt. L. Čėsnienė ir R. Suslavičienė).

Apie ką svajoja, kuo gyvena, ką rajono merui siūlo mokiniai, kad mūsų, Kaišiadorių kraštas, būtų gražesnis, patrauklesnis, jame būtų įdomiau gyventi?
Pateikiame Aisčio ir Roko laiškus.


Laba diena, gerbiamas Mere!

Aš esu Aistis Stalaučinskas. Gyvenu ir mokausi Kaišiadoryse. Esu aktyvus pilietinės visuomenės narys, man patinka domėtis savo šalimi ir miestu. Nutariau Jums parašyti šį laišką, norėdamas pasvarstyti, ką aš daryčiau būdamas meras.
Tikriausiai sutiksite, kad mus supanti aplinka yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių mūsų visų gyvenimo kokybę. Kaišiadorių rajono savivaldybė gali didžiuotis gamtos peizažų įvairumu, floros ir faunos kontrastingumu, dirvožemių įvairove. Mus supančia gamta galima be paliovos džiaugtis, nes ji to iš tiesų verta, tačiau ką daryti, norint ją tokią pačią išlaikyti dar ilgus tūkstantmečius?
Norėdami išsaugoti gamtą, turime ją tausoti. Tai padaryti  privalome ne tik apsiribodami nešiukšlinimu viešose vietose, neteršimu kenksmingomis medžiagomis - apie tai jau nebekalbu, tačiau privalu dar daugiau dėmesio skirti atliekų rūšiavimui. Argi Kaišiadorių rajono savivaldybė, glaudžiai bendradarbiaujanti su partneriais iš Vokietijos, negalėtų, pasisėmusi patirties iš jų, pirmoji Lietuvoje įvesti privalomą atliekų rūšiavimą? Taip, taip, privalomą. Tai būtų pažangiausias žingsnis visų kaišiadoriečių gerovei. Aišku, sprendimas tikrai nebūtų lengvas, nes daugelį priverstų keisti savo mąstymą. Tačiau patiems žmonėms būtų tik geriau - juk  nebereikėtų tiek daug mokėti už atliekų išvežimą, nes išrūšiuotos atliekos taptų vertinga žaliava pramonės gamybai. Visuomenė turi būti ugdoma ekologiškai mąstyti ir, mano nuomone, pats geriausias žingsnis šiandien būtų privalomas atliekų rūšiavimas! Jis ne tik prisidėtų prie mūsų gamtos išsaugojimo, bet ir neštų naudą mūsų savivaldybei. Kuo gi mes prastesni už alytiškius, kurie šioje srityje pirmauja? Sekime jais!
Taigi, jei aš būčiau meras, dėčiau visas pastangas, kad atliekas rūšiuoti būtų privalu. Linkiu Jums visokeriopos sėkmės vadovaujant Kaišiadorių rajono savivaldybei ir tikiuosi, kad po metų kitų mes gyvensime dar švariau! Labai gaila, kad laiškas turi būti trumpas. Turiu ir daugiau svarbių pasiūlymų, kuriuos norėčiau Jums pateikti, tačiau manau, kad aplinkosaugos klausimas šiandien yra pats svarbiausias.
Pagarbiai - Aistis Stalaučinskas

Mano miestas - mano džiaugsmas

Kaišiadorių savivaldybės mere, noriu pasidžiaugti, kad gyvenu Kaišiadoryse.Tai mano gimtinė.  Mūsų miestas gražus ir įspūdingas tvarka ir gražiais pastatais.
Miestą puošia didelė katedra. Šalia jos gražūs savivaldybės rūmai, kuriuose Jūs dirbate. Mūsų mieste yra prezidento Algirdo Mykolo Brazausko muziejus. Jo vardu pavadinta gimnazija. Miestas turi puikų kultūros centrą, kuriame vyksta įvairūs renginiai ir koncertai. Džiaugiuosi ir tuo, kad yra parkas, kuriame galima pasivaikščioti, pasikalbėti, pailsėti. Šalia parko stovi gražus, akį traukiantis vyskupijos pastatas  (joje kažkada  buvo  ligoninė). Taip pat džiaugiuosi Kaišiadorių meno mokykla, nes aš ją lankau jau šeštus metus. Ji man - tai, žinių ir pomėgių kraitė. Esu laimingas, nes lankau mūsų miesto Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnaziją. Mano mokykla graži ir erdvi, nes renovuota. Aš tuo džiaugiuosi, nes man malonu kiekvieną darbo dieną eiti į mokyklą.
Man truputį liūdnoka, kad mūsų tokį gražų miestą niokoja chuliganai. Jie degina konteinerius, paišo ant sienų ir šiukšlina. Reikėtų juos labiau sudrausminti. Akyliau turėtų stebėti budintys policijos pareigūnai.
Aš myliu savo miestą ir gerbiu jo žmones. Manau, kad esate geras Kaišiadorių savivaldybės meras. Jums linkiu stiprios sveikatos ir energijos atsakingame darbe.
Pagarbiai -  Rokas Toleikis

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 11483

Komentarai (8)
2017-01-10 17:45
:grin :grin :grin
Robiertus
2016-03-16 19:17
:( :cry :? :x :sigh :roll :eek :zzz :p :) :grin ;) 8)
kakutois
2013-04-02 02:58
kaip jau ir aisku, kad geri norai greit baigias. Vaikai emigruos, o salis zlugs. :)
norai paini schema.
2013-03-28 12:05
TIKIUOSI TOKIŲ JAUNŲ ŽMONIŲ LIETUVOJE TIK DAUGĖS IR JIE GALBŪT ISGELBĖS MŪSŲ VARGANĄ LIETUVĖLĘ.
sandra
2013-03-28 12:01
:eek :grin
2013-03-28 11:57
Gaila,kad taip mąstančių, rašančių,žmonių mažuma.
SKAITYTOJA
2013-03-25 18:11
Saunuoliai vaikuciai. Sekmes jums :)
mama
2013-03-23 14:34
Šaunuoliai visi vaikai. Kad neabejingi. Sužavėjo Aisčio laiškas, ir Roko patiko. Jei būtų daugiau tokių paauglių kaip Aistis (ne pagal amžių protingas, mandagus ir t.t.), gal Kaišiadorys šviestų labiau? Pilnai pritariu Aisčio pasiūlymui, jau seniai pati apie tai galvoju. Mere, pirmyn, imkimės veiksmų. Jūs žinot, kad tam turite entuziastingų pagalbininkų savo vadovaujamos įstaigos ir kitų Jums pavaldžių įstaigų tarpe, kurie padės Jums įgyvendinti Aisčio pasiūlytą idėją. Ir tegul neverkia apsileidėliai, kad jie neturi sąlygų rūšiavimui. Net mažiausiam bute tą daryti nesunku. Pilna pavyzdžių.
kaisiadoriete
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013 balandžio 12, penktadienis )