Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2021 rugsėjo 18, Šeštadienis
Palikusi gražaus gyvenimo atminimą Spausdinti
Jonas LAURINAVIČIUS   
2012 rugpjūčio 14, antradienis

M. Bagdonienė Sielovados centre viename iš renginių (nuotrauka iš redakcijos archyvo)
Po sunkios nepagydomos ligos į Amžinybę išėjo gydytoja Marytė Bagdonienė.

-Ji tarnavo Bažnyčiai, šeimai, ligoniams, - per gedulines šv. Mišias Kaišiadorių katedroje pabrėžė vyskupas Juozas Matulaitis.
M. Bagdonienė buvo pirmoji Kaišiadorių vyskupijoje apdovanota popiežiaus Benedikto XVI kryžiaus ženklu. Šį apdovanojimą 1888 m. yra įsteigęs popiežius Leonas XIII. Juo apdovanojami tikintieji pasauliečiai už reikšmingus darbus ir nepaprastą stropumą Bažnyčiai.
Baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą ir įgijusi gydytojos pediatrės specialybę, M. Bagdonienė dirbo Kaišiadoryse. Sąjūdžio ir nepriklausomybės atgimimo metais ji visu nuoširdumu įsijungė į Kaišiadorių  vyskupijos Carito centro veiklos organizavimą. Tai aš ir asmeniškai patyriau, tuo metu būdamas rajono tarybos pirmininko pavaduotoju, rajono labdaros tarybos pirmininku. Lig šiol iš atminties neišblėso jos inicijuota ir daugiausia jos rūpesčiu surengta neįgaliųjų šventė Kaišiadoryse, pamaldos Katedroje, pabendravimo popietė miesto parke. Ji kūrė įvairius socialinio pobūdžio projektus,  jiems vadovavo, organizavo konferencijas, seminarus, savanorių dvasinio ugdymo programas. Ta veikla iš jos pareikalavo daug jėgų, laiko, kantrybės.  Bet ji dirbo su meile, ramiai, kruopščiai.
Kai vyskupas įsteigė Šeimos centrą - pastoracinį centrą, koordinuojantį parengimo Santuokos sakramentui, kitas šeimai skirtas programas vyskupijoje - nuo 1996 m. M. Bagdonienė buvo paskirta to centro vadove. Ji ir čia negailėjo pastangų, triūso. Ji ir pati krikščioniškai išaugino keturis vaikus.
Skaudi jos biografijos dalis - Sibiro tremtis. Kartu su tėvais žiežmariškiais Cikanavičiais ji 1948 metais buvo ištremta. Tuo metu ji buvo vos kelių dienų kūdikis. Tai viena jauniausių Sibiro tremtinių Lietuvoje.
Gedulines šv. Mišias Kaišiadorių katedroje su keliais kunigais aukojo vysk. J. Matulaitis. Karstą sutiko, pamaldose dalyvavo ir išlydėjo septyni dvasininkai, šimtai kaišiadoriečių.
Gyd. M. Bagdonienė palaidota Kaišiadorių kapinėse.
Ji mums paliko savo gražaus, prasmingo gyvenimo atminimą.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 2704

Komentarai (4)
2012-08-24 15:54
Labai skaudu kai tokie geri žmonės palieka mus. Nesitiki , kad Jos nebėra.
Nijolė
2012-08-15 21:34
Taurūs ir gerus darbus darantys žmonės išeina, o jų praminti takai neužželia, juos gerumo pėdomis mina kiti. Ačiū Jai ir te rami ilsisi .
virginija
2012-08-15 16:15
Giliausia pagarba ir amžinas atminimas. Jos darbai,Jos gerumas, dvasios grožis, Jos charakteris, meilė Dievui ir žmonėms neišblės pasilikusiųjų atmintyje. Labai skaudi netektis. Tęskime Jos nebaigtus darbus
Iš širdies
2012-08-15 10:39
amzina atisi Tau,Maryte
laima
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012 rugsėjo 10, pirmadienis )