Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 3 skaitytojai

arrow Archyvas 2024 kovo 04, pirmadienis
Šviesus vaivorykštės kelias Spausdinti
Jonas LAURINAVIČIUS   
2011 kovo 30, trečiadienis
Poezija - tai kalba, kai bendraujama ne žodžiais, o širdimi. Jei kalbi širdimi, tai ir klausaisi širdimi.
O poetui pirmiausia reikia, kad jo klausytųsi ir išgirstų.
Ramutė Šimelienė, „Kaišiadorių aidų“ redakcijos žurnalistė, išleido antrąjį eilėraščių rinkinį, pavadintą „Vaivorykštės keliais“ (Knygos redaktorius Jonas Laurinavičius), kuris buvo pristatytas Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje.
Įvadinį žodį tarė Ramutės kolegė, taip pat poetė, „Kaišiadorių aidų“ laikraščio redaktoriaus pavaduotoja Angelė Rabačiauskienė.
 Ji  akcentavo, kad Ramutės eilėraščiai - tai jos nuoširdus, atviras savo minčių, jausmų, išgyvenimų išsakymas. Tas nuoširdumas ir paperka skaitytojus.
Laimos Kmeliauskienės nuotraukos
Apie Ramutės eilėraščius gražiai atsiliepė jos buvusi mokytoja  Žiežmarių vidurinėje mokykloje Ramutė Zarembienė. R.Šimelienės poeziją išanalizavo Palmira Motiejūnienė, taip pat lituanistė, katalikiškojo „Vilties tilto“ „Tėkmės“ grupės narė, buvusi  Algirdo Brazausko vidurinės (dabar rajono gimnazija) mokytoja. Kalbėjo kitos „Tėkmės“ grupės atstovės bei jų vadovė  Virginija Sutkienė.  (Pažymėtina, kad Ramutė Šimelienė taip pat yra „Tėkmės“ grupės narė). Ramutę pasveikino, gėlių įteikė rajono savivaldybės meras Romualdas Urmilevičius ir jo pavaduotojas Romualdas Kubiakas, Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centro  direktorius gydytojas Borisas Geicenas, beje, didelis poezijos mėgėjas, jautriai perskaitęs labiausiai jam patikusį eilėraštį iš poetės rinkinio.
Renginyje kalbėjo ir  autorę sveikino aktyvus visuomenininkas Alfonsas Šlivinskas, folkloro ansamblio „Verpeta"  vadovė Valerija Jankauskienė bei  verpetiškė Regina Baublienė (jos padainavo vieną iš daina virtusių Pauliaus Širvio eilėraščių), kiti.
Savo eilėraščius skaitė ir Ramutė, o kartu su folkloro ansamblio „Rudenėlis“ vadove ir „Tėkmės“ grupės nare Rita Baušiene jiedvi padainavo dvi dainas pagal eilėraščius iš rinkinio (muzika -  Ramutės ir Ritos).
Žmonių į renginį susirinko gausiai - buvo pilnutėlė bibliotekos salė. Jie galėjo apžiūrėti ir R. Šimelienės pagamintų papuošalų kolekciją.
Šauniai buvo pasiruošusios ir bibliotekos darbuotojos. Tai jų dėka vėliau pokalbiai vyko prie kavos puodelio.
Džiugu, kad poezija atranda kelią į žmonių širdis.
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011 kovo 30, trečiadienis )