Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 3 skaitytojai

2023 sausio 31, antradienis
Bibliotekininkė Zina Motiekaitienė Spausdinti
Jonas LAURINAVIČIUS   
2011 kovo 04, penktadienis

Nuotrauka iš asmeninio albumo
Ko jau ko, bet lankytojų Kaišiadorių viešosios bibliotekos interneto skaitykloje netrūksta. Prie visų aštuonių kompiuterių kas nors sėdi: visokio išsilavinimo, visokio amžiaus žmonių, netgi į dešimtą dešimtį įžengusių.

O su jais visada būna bibliotekininkė Zina Motiekaitienė. Tai prie vieno ji prieina, tai prie kito. Ir skaitytojų klausimų nestinga, ypač iš senjorų:
- Zina, turbūt kažką ne taip darau, kad man neišeina...
Kai pasižiūri iš šono, atsistebėti negali: kad ir kantri, paslaugi, maloni toji Zina. Valandų valandas aiškina. Vieni greit perpranta, kiti lėčiau arba ir visai lėtai. Bet nekantriuosius Zina kaipmat nuramina: nenusiminkite, neskubėkite, tuoj perprasite, nenorėkite iš karto, vienu gaistu viską išmokti.
Tai kompiuterinio raštingumo mokymai.
Jie viešojoje bibliotekoje rengiami jau ne pirmus metus. Ypač daug padirbėta pernai, 2010-aisiais. Zinos bei jos kolegių pastangomis viešojoje bibliotekoje buvo apmokyta grupėmis 84 gyventojai. O individualiai irgi apmokoma. Zina per metus individualiai naudotis kompiuteriais apmokė 60 gyventojų. Koks to apmokymo efektyvumas?
-Viešojoje bibliotekoje padaugėjo interneto vartotojų. Dabar jų 303, dar atsirado 2200 interneto lankytojų, - pasakoja bibliotekos direktorės pavaduotoja  Ona Tomkuvienė.
Kad galėtume kitus mokyti, reikia pačiai nuolat gilinti žinias. Taip ir daro Zina - tobulina įgūdžius, kompetenciją. Ji dalyvavo visuose projekto „Bibliotekos pažangai“ mokymuose. Baigė anglų kalbos kursus „Informacijos valdymo anglų kalba gebėjimų ugdymas". Baigė andragogikos kursus „Suaugusiųjų mokymo pagrindai bibliotekos darbuotojams". Dalyvavo konkurse „Papasakok, kaip Tavo gyvenimą pakeitė internetas!“ Parašė dvi sėkmės istorijas.
Projektas „Bibliotekos pažangai“ siekia viešai pristatyti įdomiausius, iniciatyviausius ir šiuolaikiškiausius Lietuvos bibliotekininkus. Tuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį apie mūsų dienų bibliotekininką, jo svarbą mus supančioje aplinkoje. Kaišiadorių viešoji biblioteka projekto organizatoriams pasiūlė Ziną Motiekaitienę pripažinti kaip vieną šiuolaikiškiausių mūsų rajono bibliotekininkių. Taip jie ir padarė. Jų atstovė Evelina Španje atsiuntė „Kaišiadorių aidų“ redakcijai el. laišką, kuriame skaitome: „Siūlome jums parašyti straipsnį apie šią aktyvią, įdomią ir inovatyvią jūsų rajono bibliotekininkę". Taigi mes ir rašome.
Tačiau ne vien už gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymus Zina nusipelnė ir kolegių, ir bibliotekos lankytojų pagarbos. Ir ne vien gyventojų kompiuteriniu raštingumu ji užsiima. Ji iš rajono spaudos atrenka publikacijas analizinei bibliografijai, perduoda Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, kuri iš Zinos gautas bibliografines žinias įjungia į bibliografines rodykles. Taip per metus į šias rodykles patenka apie tūkstantį publikacijų. Jos tampa žinomos visiems, besidomintiems mūsų rajonu, svarbiausiais jo gyvenimo įvykiais, nusipelniusiais žmonėmis. Zina taip pat kaupia ir kraštotyrinę medžiagą: istorinių objektų aprašus, dokumentus, nuotraukas, laiškus ir t.t.
Zinos kolegės nepamiršta paminėti ir jos pomėgių. Pirmiausia pamini jos konditerinius sugebėjimus. Nes bibliotekoje ne vien Zina mėgsta kepti, virti... Tad kompetentingai, žinovių žvilgsniu, reiklia degustacija vertina Zinos gaminius. Ir vis pagiria:
-Skanu tai skanu. Kaip tau taip gerai išeina...
Beveik po kiekvieno bibliotekos renginio lankytojai kviečiami prie kavos staliuko. O ten ir bandelės, šiaip visokie kepiniai, kartais ir tortai... Nė klausti nereikia - tai vis Zinos atneštiniai.
Prieš keletą metų Motiekaičiai pasistatė namą netoli Kaišiadorių tvenkinių. Prie namo gėlės. Ten daug gėlių. Įvairiausių.
-Labai myliu gėles, - sako Zina. - Man jos visos gražios.
Bet ir tai dar ne viskas. Dar vienas beveik tradicinis moterų hobis - mezgimas - irgi Zinai nesvetimas. Net tas juodas su apykakle megztinis, su kuriuo Zina mėgsta ateiti į darbą, jos pačios rankomis numegztas. O kiek tokių megztinių numegzta vyrui, vaikams.
-Skaitau daug knygų, - prisipažįsta Zina.
Vadinasi, į biblioteką ji pateko neatsitiktinai. Tai jos pašaukimas, jos gyvenimas. Zina iš Vilkaviškio, Labutytė, į Kaišiadoris dar anais laikais atvyko pagal paskyrimą. Dabar ji Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje jau trisdešimt pirmus metus.
Bešnekant Zina Motiekaitienė tarstelėjo: „Neik į kompromisą su blogiu". Aš labai įsidėmėjau šiuos žodžius. Man atrodo, kad jie labai taikliai apibūdina Ziną.


Peržiūrėta: 10269

Komentarai (16)
2011-03-04 19:31
Malonus žmogus - Zina. Smagu apie ją paskaityti...
Rūta


Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013 kovo 11, pirmadienis )