Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika
Šiuo metu 3 skaitytojai

2026 birželio 17, trečiadienis
Žiežmariečių debiutas ,,Sidabriniuose balsuose“ įvertintas II laipsnio diplomu Spausdinti
Laima KMELIAUSKIENĖ   
2026 balandžio 26, sekmadienis

Laimutės Kaulakienės (dešinėje) ir Vilmos Statkevičienės sidabriniai balsai kartu skamba jau dešimtmetį. Nuotraukoje – su akompaniatoriumi Danu Juškevičiumi. Žiežmarių kultūros centro archyvo nuotr.
Žiežmarių kultūros centro Pakertų moterų vokalinio dueto – Laimutės Kaulakienės ir Vilmos Statkevičienės pasirodymas Nacionalinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ regioniniame ture įvertintas II laipsnio diplomu! Dueto vadovė – Laimutė Kaulakienė, akompaniatorius – Danas Juškevičius.

Kolektyvas į antrąjį turą pateko po pirmojo turo atrankos, kuriame iš Žiežmarių kultūros centro dalyvavo minėtasis vokalinis ansamblis ir vyrų vokalinis ansamblis „Žiežmara“, vadovaujamas Juozo Krinicko. „Dėkojame visų kolektyvų dalyviams už atsidavimą, darbą repeticijose. Tačiau didžiausi sveikinimai šį kartą skrieja duetui. Didžiuojamės“, – teigiama Žiežmarių kultūros centro feisbuko paskyroje.
„Iš pradžių buvo didelis netikėtumas. Pirmas blynas, bet neprisvilęs. O po to – daug repeticijų, daug laiko, daug nerimo, daug jaudulio... Bet buvo verta stengtis, dalyvauti. Juk sakoma, kad pirmi kartai atitolina senatvę“, – pakalbinta šypsojosi V. Statkevičienė, Žiežmarių gimnazijos sekretorė, kurią daina lydi visą gyvenimą. 
Konkurse jos atliko lietuvių liaudies dainą „Dunda barška skrynelala“, V. Bložės ir B. Gorbulskio „Oi motinėle!“, V. Palčinskaitės ir B. Gorbulskio „Mėlynos gatvelės“ ir I. Ručinskienės „Tyla tarp garsų“ dainas. 
„Tai pirmas mūsų pasirodymas už rajono ribų, nors kartu esame jau keletą metų. Su Vilma gera dainuoti – mes puikiai jaučiame viena kitą. Po pasirodymo buvo smagu išgirsti gražius žodžius iš kitų konkurso dalyvių“, – „Kaišiadorių aidams“ sakė L. Kaulakienė. 
Beje, šių metų sausį sukako 10 metų, kaip susikūrė šių moterų duetas. „Dainuoti pakvietė Laimutė“, – pasidžiaugė Vilma, nuoširdžiai pasinėrusi į saviveiklos meną.
Laimutės ir Vilmos vokalinis duetas „Sidabrinių balsų“ regioniniame etape – vienintelis dalyvis iš Kaišiadorių krašto. Balsingosios dainininkės varžėsi konkurso Kauno regioniniame ture kovo 21 d. Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salėje. Pasak Vilmos, tai buvo itin aukšto meninio lygio konkursas, kuriame dalyvavo ir profesionalai, tad jame dainuoti ir pelnyti II laipsnio diplomą – didelė garbė. 
Nacionalinis solistų ir vokalinių ansamblių konkursas „Sidabriniai balsai“ – nuo 1971 m. gyvuojanti tradicija, kas penkerius metus suburianti Lietuvos vokalinius ansamblius ir solistus. Konkursu siekiama puoselėti kamerinio muzikavimo tradicijas, aktyvinti vokalinio žanro veiklą, populiarinti lietuvių kompozitorių autorinę kūrybą, skatinti kurti naujus kolektyvus, taip pat įvertinti vokalinių ansamblių meninį lygį, išrinkti geriausius bei pakviesti aktyviai rengtis 2028 m. Lietuvos dainų šventei. Konkursą organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC).
Lietuvos nacionalinis kultūros centras nuoširdžiai visiems dėkoja už aktyvų dalyvavimą konkurso pirmame ture ir džiaugiasi gausiu kolektyvų ir solistų įsitraukimu bei jų kūrybine energija. Komisijos sprendimu į antrąjį konkurso turą pateko 66 kolektyvai ir solistai. I ture dalyvavo ir vaizdo įrašus pateikė 144 kolektyvai bei solistai. 
Konkurso vertinimo komisijoje: Danguolė Aukselienė (komisijos pirmininkė) – Vokalinių ansamblių žanro tarybos pirmininkė, sostinės vaikų ir jaunimo centro HOBIVERSE vaikų ir jaunimo choro KIVI meno vadovė; Kęstutis Jakeliūnas – Vokalinių ansamblių žanro tarybos narys, mišraus vokalinio ansamblio ACUSTO meno vadovas; Povilas Vanžodis – Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovas ir dirigentas, Vilniaus ansamblio DUODECO meno vadovas; Aušra Liutkutė-Povilaitienė – LMTA Dainavimo katedros asistentė, pedagogė; Linas Balandis – LMTA Muzikos fakulteto dekanas, Choro dirigavimo katedros docentas, menų daktaras; komisijos sekretorius Tomas Kreimeris – LNKC chorų specialistas.
*     *     * 
Tegul ilgai skamba kaip sidabro varpelis, čiurlena kaip pavasario upelis Laimutės ir Vilmos balsai, tegul įsilieja į plačią dainų upę, tegul džiugina, suvirpina tas sidabrinis skambėjimas daugelio klausytojų širdis.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2026 balandžio 26, sekmadienis )
 
Naujausias numeris

Europos pulsas Europos Pulsas
MRF
Medijų rėmimo fondas remia „Kaišiadorių aidų“ projektus: veiklos – 22 929 Eur, „Laikmečio žingsniai Kaišiadorių krašto kultūros erdvėje“ – 10 800 Eur.

Laikmečio žingsniai Kaišiadorių krašto kultūros erdvėje

Kaišiadorys trijų etnografinių regionų sankirtoje

Politinės reklamos skaidrumo pranešimai
Kaišiadorių rajono savivaldybė
Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras
EKKL
regionunaujienos
Už saugią Lietuvą
km
ziezkc
Futbolo centras "Baltai"