Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika


arrow Archyvas 2024 birželio 13, ketvirtadienis
,,Verpeta“– didžiausiame Šiaurės Lietuvos folkloro renginyje ,,Saulės žiedas“ Spausdinti
Gitana VALKAVIČIENĖ, ,,Verpetos“ kolektyvo narė   
2023 liepos 28, penktadienis

,,Verpetos“ vadovė Valerija Jankauskienė, ,,Salduvės“ vadovas ir renginio vertinimo komisijos narys Darius Daknys, Neveronių kultūros centro folkloro ansamblio ,,Viešia“ vadovė Jolanta Balnytė.
Kaišiadorių kultūros centro ansamblis „Verpeta“ (vad. Valerija Jankauskienė) dažnai atstovauja Kaišiadorims ir tarptautiniuose folkloro renginiuose. Kolektyvas yra dalyvavęs ne viename tarptautiniame folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ renginių koncerte. Verpetiškiai IX tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ dalyvavo ir šiemet liepos 6–7 dienomis.

Tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ po ketverių metų pertraukos vyko net penkias dienas, kuris liepos 6 d. įsiliejo į Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimą.
Festivalio esmė yra ne tik koncertai scenose, bet ir kūrybinės dirbtuvės  – šokių mokymai, bendri padainavimai bei muzikavimas kartu. Šiais metais spalvingajame festivalyje, kuris laikomas vienu stambiausių, reikšmingiausių tarptautinių renginių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, dalyvavo daugiau nei 800 atlikėjų iš daugiau nei dešimt pasaulio šalių (Portugalijos, Ispanijos
,,Verpeta“ po pasirodymo, nulipus nuo didžiosios Šiaulių scenos, su renginio vedėjais ir ,,Salduvės“ vadovu Dariumi Dakniu.
Švedijos, Panamos, Čekijos, Ukrainos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos). Verpetiškiai dalyvavo ne tik visuotinio himno giedojimo, bet ir kituose pasirodymuose, kuriuose skambėjo specialiai šiam festivaliui paruošta programa. Mūsiškiai mokė festivalio dalyvius ir žiūrovus tradicinių liaudies šokių, dainų, grįžo taip pat išmokę naujų šokių, dainų ir geriau pažinę kitų pasaulio šalių kultūrą, nuoširdžiai pabendravę, susitikę su gerais bičiuliais.

,,Verpetos“ ansamblio narės Marijona Mačiulienė, Valentina Damušienė su folklorinio baleto iš Panamos artistais.
Valdo Valkavičiaus nuotr.Paskutinį kartą atnaujinta ( 2023 rugpjūčio 18, penktadienis )