Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Naujienos 2022 liepos 04, pirmadienis
Skaudi nepagarba tautos istorijai Spausdinti
2010 kovo 09, antradienis

„Kaišiadorių aidų“ laikraštyje perskaičiau rašinį „Žasliuose vietoje paminklo - nudvėsęs paršas?“ („K.a.“, vasario 26 d.) ir pasipiktinau: štai, kas darosi anksčiau savo patriotiškumu ir tautiniais renginiais, tradicijomis garsėjusioje seniūnijoje. Būtent už tai gerbiau žasliškius. Čia visuomet vyko aktyvus  visuomeninis gyvenimas, žmonės gerbė savo papročius, kūrė naujas tradicijas. Žasliuose ir jo apylinkėse pažįstu daug šviesių žmonių, kurie savo veikla daro Žaslių bendruomenę išskirtinę, vertą pagarbos.  Tačiau ne veltui sakoma, kad šaukštas deguto pagadina visą medaus statinę. Mano nuomone, tai, kas atsitiko Žasliuose Vasario 16-osios švenčių dienomis, yra „darbas“ kažkieno iš vietos gyventojų. Niekas iš toliau dvėsenos neatvežė. Piktina seniūno E.Grajausko žodžiai neva „gal čia chuliganai taip negražiai pajuokavo radę kur nors pakelėje ar laukuose  sušalusį paršelį“. Ar Žaslių seniūnijoje taip paprasta atrasti „sušalusį“ paršą? Ar jie keliais ir laukais šiaip, be niekur nieko, it kokie katinai  vaikštinėja? Jeigu taip, tai atsiprašau pono E.Grajausko,- toks, tamsta, ir seniūnas, jeigu seniūnijoje tokia netvarka. Mano nuomone, taip kalbėdamas, seniūnas gelbsti savo kailį. Jis yra seniūnijos šeimininkas ir turi žinoti, kas joje dedasi. Ypač tokių, mums visiems svarbių ir gerbtinų švenčių dienomis.  Žinau, kad seniūnas gyvena ne miestelyje, o seniūnijos pakraštyje - Mikalaučiškėse. Tačiau ar  tuo galima pateisinti tai, kad dvėsena miestelio aikštėje išbuvo  iki tol, kol baigėsi šventės ir ponas seniūnas atėjo į darbą? Jo reikalas, kur gyventi, bet jo reikalas taip pat ir žinoti, kas nutinka seniūnijoje, turėti  savo aktyvistų, informatorių būrelį, kurie jam praneštų, jeigu kas kur negera nutiko seniūnijoje. Dabar seniūnas, matosi, akivaizdžiai nutolęs nuo žmonių.

Nepateisinamas ir Žaslių seniūnijos administracijos darbuotojų elgesys. Negi jie visi gyvena kitur, ne miestelyje, ir per visas  keturias šventines dienas nieko negirdėjo, kas nutiko gyvenvietėje? Be kita ko, kuriam tada galui  neseniai buvo išrinkti seniūnaičiai, kurie, mano supratimu, turėtų ranka rankon dirbti su seniūnu. Minėtame  rašinyje skaičiau, kad Žaslių seniūnaičiu išrinktas ponas E.Benkunskas. Kodėl jis neinformavo  seniūno apie šį negražų reikalą arba pats dvėsenos nepašalino? Jeigu „velionis“ paršas  seniūnaičiui buvo per sunkus, gal galėjo  ką ir į talką pasikviesti? Nemanyčiau, kad  Žaslių miestelio centre, kur planuojama statyti paminklą Lietuvos nepriklausomybei pagerbti ir jau išlietas postamentas, paršėkas paliktas piemengalių. Visa ši istorija turi negražų politinį atspalvį. Ir dar kaip negražų. Kiaulės maita čia atsirado ne šiaip paprastą dieną ir ne šiaip bet kokių kitų švenčių metu, bet VASARIO 16- osios švenčių dienomis. Nežinau kas - policija ar prokuratūra, tačiau teisėsaugos institucijos turėtų susidomėti tuo negražiu nutikimu. Reiktų manyti, kad  atrasti, kas įžeidė ne vien žasliškius, nebūtų  labai sudėtinga. Kaišiadoryse, kur gyventojų nepalyginamai daugiau nei Žasliuose ir jų apylinkėse kartu sudėjus, kai tik kas  netgi smulkaus ir nereikšmingo nutinka, tai greitai pasklinda, duoda peno kalboms. O jau Žasliuose ar  apie juos žmonės tikrai bus girdėję, kieno paršelis nudvėsė. Gal ne kasdieną taip nutinka? Va, ir išlįstų, kas neužkasė dvėsenos, pažeisdamas visus sanitarijos reikalavimus ir už tai taip pat yra baustinas. O gal dvėsena specialiai palaikyta Vasario 16-osios proga, kad būtų galima įgelti vietos patriotams? Juk straipsnyje „Žasliuose vietoje paminklo - nudvėsęs paršas?“ rašoma, kad kitam seniūnaičiui - R.Marcinkevičiui - kažkas esą pasakęs, kad „paminklo galįs nestatyti, jau yra“. Tai akivaizdus tyčiojimasis iš mums svarbių ir brangių dalykų.
Labai įdomu, kaip į tai reaguos rajono savivaldybės vadovai, ypač meras, kiti atsakingi asmenys, kaip  įvertins tvarką (o gal netvarką) Žaslių  seniūnijoje ir seniūno - pono E.Grajausko sugebėjimą joje tvarkytis.
Labai tikiuosi ir to, kad teisėsaugos institucijų darbuotojai taip pat imsis paieškų, kas taip bjauriai pasityčiojo iš mums brangių dalykų, paniekino tautos istoriją, tuos, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, mums visiems pridirbo į širdis. Be kita ko, gal reiktų pagalvoti ir apie Žaslių bendruomenės jaunąją kartą ir koks pavyzdys jai buvo parodytas.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 4267

Komentarai (18)
2010-03-16 22:30
Aišku, kad ateis laikas, kai išsivalys iš Lietuvos bjaurastis. bet apmaudu, kad kol kas ji ima viršų, kad lenda į valdžią ir visur kitur išsišokėliai, savanaudžiai, buvę komunistėliai, o dabar priešakiniai patriotai. Negaliu į tokius žiūrėt. Rūpinasi tik savo geru, savo giminėm ir vaikais. Neveltui sakoma,kad Lietuva švogerių kraštas.Bet atweis ir jiem krachas. Bet labai nefaina, kad Nepriklausomybės šventą reikalą apkiaulino.
Vidai
2010-03-16 22:13
varnas varnui akies nekerta,kiaulės kiaules ir pakišinėja vienos kitoms.bet prie ko čia npriklausomybė,juk laisvės niekas nesmerkia,o kad nesugebam tvarkytis viduje,tai blogai.gal ir gerai,kad mūsų vaikai važiuoja į vakarus,o ne į rytus,kaip bradauskas pas baltarusius,jie grįš kitokie,o komunistinis tvaikas kaip ta padvėsus kiaulė praNYKS PO UŽMARŠTIES SNIEGU.EINU MIEGOT.
vida
2010-03-16 16:49
LENGVIAUSIAI KALTINT SENIŪNA,O KUR PONAS E.BENKUNSKAS VIETOJ VYVENANTIS,PEDAGOGAI MIESTELIO INTELIGENTIJA ,BET MATYT NIEKAM NEGALVOJ NE MANO DARŽAS,NE MANO PUPOS,KAIP SAKOMA.O GAL ČIA KALTI SENIŪNAIČIO KIVIRČAI SI SENIŪNU.OI NEMĖGSTA SENIŪNAITIS PONO GRAJAUSKO,OI NEMĖGSTA...
JONĖ
2010-03-15 22:58
Per televiziją šnekėjo aktorius Regimantas Adomaitis. Viskas Lietuvoje taip supuvę, kad reikia naujo Sąjūdžio. Šitas jau išsigimė, pastipo. Valdžion sulindo tie, kuriem eiliniai žmonės nerūpi.Tik lovys. Labai teisingai sakė Adomaitis ir Čilinskas. Prie jų dėčiausi. Kas žinot, kas Kaišiadoryse jų atstovas?
Zigmas
2010-03-15 22:52
Tikra teisybė. Viskas virto į mitingus, kuriuose rėkiama atsistojus ant kubilo
Taip
2010-03-15 22:50
Buvau pirmuosiuose sąjūdžio užuomazgos Kaišiadoryse susirinkimuose kino teatro kavinės patalpose. Mačiau, kas ten renkasi. Ir dabar matau, kas garsiausiai rėkia apie meilę Lietuvai. Tie patys buvę partiniai. Jie ir tada labiausiai ,,reiškėsi" ir lindo priekin. Gerbiau ir visada su giliausia pagarba prisiminsiu a.a. V.Lozoraitį, kurio gyvenimas ir veikla Tėvynei buvo aukščiausio lygio. Tai buvo korektiškas, inteligentiškas šviesus žmogus, kupinas tolerancijos. Jeigu tokie žmonės kaip jis būtų vedę Lietuvą į priekį, šiandien ji būtų kitokia - neišniekinta, neištuštėjusi, nesmirdanti senu ožiu, neprasigėrusi ir nekorumpuota. Joje nebūtų švaistomasi nepamatuotais kaltinimais ir įžeidinėjimais. Po dvidešimties metų tik tiek ir tesugebame.
Sąjūdis
2010-03-15 19:44
Va tai gerai uzvošta tam neapykanta springstančem. Atsirado mat labiau už kitus mylintis Lietuvą.Fu
Pritariantis
2010-03-15 19:26
Taip, tam vargšeliui ,zasleičiui" net neišeina be klaidų pasirasyti.Zema toks įniršis girdėti iš buvusio komunisto. Šaunuoliai Aidų žurnalistai, kad prisimetėliui sąjūdiečiui į bambą pataikėt. :grin :grin :grin :grin Nereikia, berašti, nurodinėti, ką ir kaip rašyti. Žurnalistai ir be tavęs :p :p :p :p zino kaip dirbti. Žodžiai ne ką reiškia, praėjo lozungų laikai, kai garsiausiai šūkavo ir prie Sąjūdžio plakės visokie perbėgėliai ir girtuokliai. Tikri Sąjūdžio žmonės kitų neniekina. Bet ką norėti iš beraščio, gal ir su skaitymu problemos, jei bando įgelti ,,Į komunizmu" Nekreipkit dėmesio į tokius vargšus ,,Kaišiadorių aidų" žurnalistai. As su jumis.  
Kitas zaslietis
zaseičiui
2010-03-15 15:06
vietoj to kad rasot tokius niekus, galejot apie sajudi ar kovo 11 parasyti, bet kurgi, suegebejo sitas lairkastis "i komunizma" tik paimti interviu is streikausko :?
zasleitis
2010-03-15 15:02
super :zzz :zzz gerai nuotaika pakelei 8) :zzz
dar vienam
2010-03-13 14:38
Užvakar Žaslių gatvėje, Kaišiadoryse mačiau pastipusį katiną. Geras pretekstas istorijos tęsiniui:)
dar vienas...
2010-03-11 10:19
:grin 8) Oi kiek triukšmo dėl kažkokio paršo :( :zzz
2010-03-10 17:05
Su Kovo 11-ąja visus. Tikėkimės, kad Žaskiuose gražiai tas šventes sutiks.
Visiem
2010-03-10 17:01
Tai kodel Zasliu seniunijoj pagaisusias keules miestelio centre laiko? Ir dar per politines sventes? Tai seniunijos gaspadorius apsileides?
Pigei keulei
2010-03-10 12:11
Kur jūs politinį atspalvį radote? Ar maža, kad krašte apsileidę gaspadoriai savo kiaulėm nesirūpina, tai dar pavaduotojas - kagėbistas, pasirodo!
Pigi Keulė


Paskutinį kartą atnaujinta ( 2010 kovo 29, pirmadienis )