Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2024 birželio 22, Šeštadienis
Tarp konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2023“ finalininkų – ir kaišiadoriškio Ričardo Grigo pavardė Spausdinti
2023 balandžio 05, trečiadienis

Ričardas Grigas
Baigėsi Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyriaus ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos organizuotas konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2023“, kur iš daugiau nei 3000 konkursui pateiktų kadrų vertinimo komisija išrinko arti 80 pavienių nuotraukų bei 5 fotoreportažus ir fotoistorijas.

„Auksinio kadro“ nominacijas laimėjo dvidešimt du konkursantai, atrinkta per keturiasdešimt finalininkų. Tarp jų – ir mūsų kraštiečio fotomenininko Ričardo Grigo nuotrauka „Karo ir sporto“ tema.
Atrinkti kadrai žiūrovams iš naujo leis išgyventi tiek skaudžią žinią apie karą Ukrainoje, tiek džiugias kultūrinio ar sporto gyvenimo akimirkas bei per įvairias detales perteiks visą praėjusių metų, kupinų nerimo bei susitelkimo, pjūvį.
Fotografijas vertino kompetentinga tarptautinė komisija, kurios nariais buvo profesionalūs fotografai Mikkel Hørlyck (Danija), Sergejus Michailenko (Baltarusija), muzikantas, prodiuseris bei aktorius Andrius Mamontovas, žurnalistas, laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, žurnalistė, socialinių mokslų daktarė Audronė Nugaraitė ir ilgametis Lietuvos spaudos fotografų klubo vadovas, kultūros prodiuseris Jonas Staselis. Pažymima, kad šiemet pirmą kartą fotografijų vertinimo procesas vyko mišriuoju būdu – komisijos nariai kiek daugiau nei dvi savaites rinko savo favoritus nuotolinės prieigos platformoje, o nugalėtojams išrinkti susitiko Vilniaus Žurnalistų namuose.
Mūsų treniruojami vaikai mūsų nesmerkia už atsiradusius žalingus įpročius. Žvalgų būrys ties pasieniu su priešu išnaudoja ramias valandas įvairiam poilsiui. Sumų apskritis, Ukraina. Konkurso finalininko Ričardo Grigo nuotr.
Komisijos nariai ypatingai daug laiko ir dėmesio skyrė temos „Reportažas ir fotopasakojimas“ finalininkų atrankai. Diskutuota apie tai, kokios yra šio žanro ribos ir kokie reikalavimai jam taikomi ne tik šiame konkurse, bet ir bendrai Lietuvos žiniasklaidoje. Atkreiptas dėmesys, kad tarp šiai temai fotografų pateiktų darbų yra ganėtinai mažai tikrų pasakojimų, kur būtų sąmoningai ir nuosekliai vaizdais pasakojama istorija.

Tokiais atvejais sunku vertinti fotografo darbą, nes pateiktos nuotraukos gali būti labai geros, bet pasakojimas atrodo neapgalvotas ir neišbaigtas.
Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ jau per dvidešimt metų siekia skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai rengti vizualinę informaciją, tuo pačiu ieškant savito požiūrio į įvykius šalyje ir pasaulyje. Pagrindinis  reikalavimas – nenuklysti nuo realybės – itin aktualus.
Visus komisijos išrinktus kadrus pirmą kartą bus galima pamatyti parodoje Vilniaus Rotušėje bei metraštyje „Lietuvos spaudos fotografija 2023“, kuris pasirodys gegužės mėnesį.

Parengta pagal LŽS pranešimą

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2023 balandžio 21, penktadienis )