Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2024 balandžio 22, pirmadienis
Pirmoji ,,Vienybės“ lygos savaitė: daugiau pergalių EKKL pusėje Spausdinti
Audrius ŠVELNIKAS, EKKL žurnalistas   
2023 kovo 07, antradienis

,,Fotokos“ krepšininkas Tomas Šalna (su kamuoliu), pelnęs net 53taškus, tapo rezultatyviausiu pirmosios ,,Vienybės“ lygos savaitės krepšininku. Antano Radlinsko nuotrauka.
Vasario 27-osios vakarą  Kaišiadoryse startavo jungtinė JKML (Jonavos krepšinio mėgėjų lyga) ir EKKL „Vienybės“ lyga. Čia po 8 abiejų lygų komandos kovoja dėl Didžiosios ir Mažosios taurės. Kiekvienoje taurėje susitinka po 4 stipriausias pagal pajėgumą lygos komandas.

Pirmosiose Mažosios taurės varžybose susitiko vietos „Kaišiadorių ŠSC-Savex“ prieš svečius iš Jonavos rajono – „Kulva“. Rungtynes geriau pradėjo Luko Žilinsko ir Liutauro Zakso siautulio į priekį vedami šeimininkai, kurie po rezultatyvios pirmos rungtynių dalies turėjo 8 taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje tapo priešingas, ir svečiai „užkurti“ juos palaikyti atvykusių sirgalių bei labai naudingai ir rezultatyviai žaidusio Antano Pekio, pradėjo dominuoti aikštelėje ir laimėję likusius du kėlinukus iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 96:87. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo trigubo dublio ritmu žaidęs Lukas Žilinskas (40 tšk., 8 atk. kam., 9 rez. perd., 34 naud. b.). Galingai sužaidė ir Liutauras Zaksas (24 tšk., 10 atk. kam., 10 išprovokuotų pražangų, 15 naud. b.).

Kovo 4 dieną trečioji pagal pajėgumą EKKL komanda „Rumšiškės“ pirmosiose savo rungtynėse „Vienybės“ lygos Didžiojoje taurėje Jonavoje susitiko su aikštės šeimininkų komanda „Dumsiai“, kuri šiuo metu yra pirmoji JKML komanda. Pirmųjų beveik trijų minučių atkarpą vedami rezultatyvaus Arvydo Ivanausko žaidimo 13:1 laimėjo rumšiškėnai. Tai buvo šaltas dušas jonaviečiams, kurie sekančių dar trijų minučių atkarpą laimėjo 12:0 ir beveik pavijo varžovus, o iki kėlinio pabaigos įsiveržė į priekį ir po pirmojo kėlinuko pirmavo trapia 2 taškų persvara. Nuo antrojo kėlinio „Dumsiai“ įjungė aukščiausią pavarą ir sulig kiekviena rungtynių minute tik tolo nuo varžovų, kol galiausiai iškovojo pergalę triuškinančiu rezultatu 104:64. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Arvydas Ivanauskas (22 tšk., 6 rez. perd., 21 naud. b.). Mindaugas Čižauskas pridėjo 16 taškų.
Antrosiose kovo 4 dienos rungtynėse Jonavoje „Vienybės“ lygos Didžiojoje taurėje sužaidė šiuo metu antroji pagal pajėgumą EKKL komanda „Žiežmariai“, kuri susitiko šeimininkais, trečiąja pagal pajėgumą JKML komanda „Fortūna“. Šias rungtynes nuo pat pradžių galingu puolimu pradėjo svečių komanda, kuri gražiu komandiniu ir rezultatyviu žaidimu jau po pirmojo kėlinuko įgijo dviženklę 12 taškų persvarą. Likusius tris rungtynių kėlinukus taip pat laimėjo žiežmariečiai, kurie ir iškovojo gana lengvą pergalę rezultatu 96:74. Pergalę daugiausia lėmė net 30 šios komandos rezultatyvių perdavimų ir beveik 61 procento taiklumu mesti dvitaškiai. Nugalėtojų komandoje naudingiausiai sužaidė ne taip toli keturgubo dublio buvęs Arvydas Pūras (31 tšk., 8 atk. kam., 8 rez. perd., 7 perimti kamuoliai, 7/19 tritaškių., 38 naud. b.). Po 26 naudingumo balus surinko Tomas Vainoris ir Evaldas Kocys. Labai naudingai sužaidė ir Rokas Ašmena (6 tšk., 11 atk. kam., 15 naud. b).
Trečiosiose kovo 4  dienos rungtynėse „Vienybės“ lygos Didžiosios taurės varžybose susitiko šiuo metu pirmoji pagal pajėgumą EKKL komanda „IDIP-Žemkausta“, kuri susigrūmė su šeimininkais, ketvirtąja pagal pajėgumą JKML komanda „Tarp Žemės ir Dangaus“. Šias rungtynes geriau pradėjo trijų starto penketo žaidėjų į priekį vedama šeimininkų komanda, kuri po pirmosios dalies įgijo dešimties taškų persvarą. Trečiajame kėlinyje žaidimas susilygino, tačiau iniciatyvą toliau savo rankose laikė „Tarp Žemės ir Dangaus“, kurios persvara pasibaigus trečiajam ketvirčiui sumažėjo perpus ir buvo 5 taškai. Ketvirtajame kėlinyje „IDIP-Žemkausta“ kilo į lemiamą šturmą ir ne kartą šiame kėlinyje išlygino rezultatą ir net įsiveržė į priekį, tačiau rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis. Rezultatui esant lygiam ir iki rungtynių pabaigos likus 3 sekundėms kaišiadoriečių komandos žaidėjas Audrius Ščerba įmetė dvitaškį ir išvedė savo komandą į priekį. Jonaviečių komanda dar bandė gelbėtis, tačiau kaišiadoriečio Edgaro Žukausko tritaškis buvo netaiklus, ir pergalę galutiniu rezultatu 73:71 iškovojo „IDIP-Žemkausta“. Nugalėtojų komandoje naudingiausiai sužaidė Lukas Martinkus (25 tšk., 6 rez. perd., 7 išprovokuotos pražangos, 29 naud. b.). 16 taškų pridėjo kaišiadorietis Lukas Aleksiūnas.
Kovo 5 dieną „Vienybės“ lygos Mažojoje taurėje startavo EKKL lygos debiutantai „Fotokos“, kurie namuose, Kaišiadoryse, susitiko su svečiais iš Jonavos „Sbetonas“. Rungtynes žymiai geriau pradėjo daugiausia Tomo Šalnos rezultatyvumo vedami šeimininkai, kurie jau po pirmojo rungtynių kėlinuko įgijo gana solidžią 17 taškų persvarą. Antrajame kėlinyje, veikiausiai, atsigavę po kelionės į Kaišiadoris, geriau žaisti pradėjo svečiai, kurie, daugiausia naudingo Luko Armono žaidimo pastangomis, laimėjo tiek šį, tiek trečiąjį kėlinį ir priartėjo prie šeimininkų iki minimalios vieno taško persvaros. Tai nusiuntė komandas nugalėtojo klausimą spręsti ketvirtajame kėlinyje. Šiame kėlinyje savo sirgalių palaikoma komanda „Fotokos“ sužaidė geriau ir, laimėję trečiąjį kėlinuką aštuonių taškų persvara, krepšininkai iškovojo galutinę pergalę rezultatu 100:91.
Nugalėtojų komandoje naudingiausiai sužaidė Tomas Šalna (53 tšk., 11 išprovokuotų pražangų, 44 naud. b.) ir Mantas Morkūnas (26 tšk., 20 atk. kam., 44 naud. b.). Tomui Šalnai tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios sezono varžybos visuose turnyruose, kuriuose šį sezoną žaidė komanda.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2023 kovo 17, penktadienis )