Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2023 kovo 24, penktadienis
Išaiškėjo visi EKKL atkrintamųjų dalyviai Spausdinti
Audrius ŠVELNIKAS, EKKL atstovas spaudai   
2023 vasario 07, antradienis

Kaišiadorietis Ignas Mikulis (nuotraukoje) po dviejų lygos etapų yra naudingiausias lygos žaidėjas
Sausio 31 dieną įvyko EKKL antrojo etapo, penktosios savaitės rungtynės.

Vievyje susitiko A grupės komandos – tai aikštės šeimininkai „Žiedas“ (3–1) prieš svečius komandą „IDIP-Žemkausta“ (2-2). Šios rungtynės prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose geriau sekėsi svečių komandai, ji po dviejų kėlinių įgijo dešimties taškų persvarą. Sužaidus tris trečiojo kėlinio minutes „IDIP-Žemkausta“ įgijo dar didesnę – 13 taškų persvarą. Nuo šio momento aikštėje viskas apsivertė ir, pasinaudodami varžovų klaidomis bei netaikliais metimais, pradėjo dominuoti šeimininkai, kurie komandinėmis pastangomis keturių sekančių kėlinio minučių atkarpą laimėjo 13:0, ir rezultatas tapo lygus. Vėliau žaidimas vyko lygiai, daug kartų keičiantis pirmaujančiai komandai, o rungtynių likimas sprendėsi paskutinę minutę. Likus 28 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos švieslentėje degant lygiam rezultatui ir „IDIP-Žemkausta“ atstovui Dariui Arlauskui prametus dvitaškį, Vievio komanda ėmė rengti ilgą ataką. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis puikią formą demonstruojantis komandos „Žiedas“ žaidėjas Faustas Kulbickas įmetė tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį. Svečių komandai atsakomajai atakai neliko laiko, ir aikštės šeimininkai laimėjo rungtynes rezultatu 75:72.
Po šios pergalės tampa aišku, kad „IDIP-Žemkausta“ komanda, nepaisant pralaimėjimo ir dėka pirmajame etape surinkto maksimalaus įskaitinių pergalių skaičiaus, tampa grupės nugalėtoja.
Ketvirtfinalyje, kuris vyks iki dviejų pergalių, ši komanda susitiks su B grupės trečia komanda „Kaišiadorių ŠSC-Savex“.
Pralaimėtojų komandoje iš kaišiadoriečių geriausiai pasirodė Lukas Aleksiūnas (13 tšk., 12 atk. kam).
Vasario 2-osios vakarą Rumšiškėse vyko įvyko dar vienos EKKL antrojo etapo penktosios savaitės rungtynės. Čia susitiko A pogrupio komandos. Tai aikštės šeimininkai „Rumšiškės“ (1–3) prieš svečius komandą „TPA“ (1–3).
Rungtynės prasideda ir vyksta rezultatyviai. Lengviau jos prasideda šeimininkams, kurie po pirmosios rungtynių pusės turi trapią 5 taškų persvarą. Trečiajame kėlinuke toliau vyksta lygi kova komandų starto penketo žaidėjams komandas tempiant paskui save, ir komandai „TPA“ būnant besivejančių vaidmenyje. Ketvirtajame kėlinyje svečių komandos puolimas atsigauna ir jie nepaisant to, kad šiose rungtynėse neturi savo lyderio Igno Mikulio, ne tik persveria rezultatą, bet ir įgyja 7 taškų persvarą. Savo ruožtu šeimininkų komanda nesiruošia pasiduoti ir likus dviems minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas vėl tampa lygus. Nuo šio momento aikštėje vyksta tikras nervų karas, su kuriuo geriau susitvarko komanda „TPA“, kuri ir laimi rungtynes rezultatu 85:83, taip iškovodama savo pirmąją pergalę antrajame lygos etape. Tiesa, tai neleidžia šiai komandai pakilti iš paskutinės B grupės vietos. Komanda „Rumšiškės“ po šios pergalės grupėje kovas baigia laipteliu aukščiau, ketvirtoje vietoje. Lygos ketvirtfinalyje šios komandos susitiks tarpusavyje.
Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo eilinį solidų dvigubą dublį surinkęs Lukas Piliponis (30 tšk., 15 atk. kam., 6 rez. perd., 41 naud. b.). Pralaimėtojų gretose naudingiausias buvo Deividas Leonavičius (26 tšk., 9 atk. kam., 26 naud. b.). Trigubo dublio ritmu sužaidė kaišiadorietis Edgaras Žukauskas (14 tšk., 10 atk. kam., 8 rez. perd., 24 naud. b.).
Vasario 5 dieną Elektrėnuose vyko priešpaskutinės antrojo etapo rungtynės. B grupėje susitiko šeimininkų komanda „Alternetas“ (4–0) prieš svečius, kaišiadoriečius „Fotokos“ (2–2). Šios rungtynės prasidėjo ir du kėlinius vyko gana lygiai. Tai lėmė, kad „Alterneto“ komandoje daugumai žaidėjų nesisekė rinkti taškų, išskyrus komandos lyderį Karolį Jovaišą. Po ilgosios pertraukos toliau vyko lygi ir atkakli kova, tačiau nuo trečio kėlinio pabaigos žymiai geriau pulti pradėjo aikštės šeimininkai, kurie ir visą ketvirtąjį kėlinį tik didino savo persvarą ir laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 101:80, taip užsitikrindami pirmąją vietą B grupėje.
„Alternetas“ komandos ketvirtfinalio etape lauks dvikova su A grupės trečia komanda iš Vievio „Žiedas“. Savo ruožtu „Fotokos“ lieka antri B grupėje ir lygos ketvirtfinalyje susitiks su antra A grupės komanda „Žiežmariai“.
Pralaimėtojų gretose naudingiausi buvo vėl buvo du tie patys žaidėjai. Tai dvigubą dublį surinkęs Tomas Šalna (24 tšk., 10 atk. kam., 8 išprovokuotos pražangos, 25 naud. b.) ir Aivis Radlinskas (22 tšk., 6 atk. kam., 5 perimti kamuoliai, 25 naud. b).
Vėlų vasario 5-osios vakarą Elektrėnuose vyko paskutinės antrojo etapo rungtynės, B grupėje susitiko šeimininkų komanda „Nevietiniai“ (2-2) prieš svečius „Kaišiadorių ŠSC-Savex“ (1–3). Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos komandoms greitai renkant taškus ir pamirštant, kad dar reikia ir gintis. Šiose taškų lenktynėse pirmojoje rungtynių pusėje geriau sekėsi Luko Žilinsko į priekį tempiamiems svečiams, kurie po pirmosios rungtynių dalies įgijo pergalės negarantuojančią devynių taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos aikštėje įsivyravo visiškai priešingas vaizdas ir dominuoti pradėjo šeimininkai, kurie turėjo daugiau žaidėjų, galinčių rinkti taškus ir žymiai geriau kovojančių dėl kamuolių po krepšiu. „Nevietiniai“ dar trečiajame kėlinyje ne tik pavijo varžovus, bet ir įsiveržė į priekį. Ketvirtame kėlinyje šeimininkų persvara tik augo, kol šiai komandai pasiekus šimto taškų atžymą suskambėjo rungtynių pabaigą skelbianti sirena, kuri užfiksavo komandos „Nevietiniai“ pergalę rezultatu 101:82.
Po šių rungtynių tampa aišku, kad laimėtojai, nepaisant pergalės, lieka už lygos atkrintamųjų borto. „Kaišiadorių ŠSC-Savex“ sezonas dar nesibaigia, jų laukia pagrindinio čempionato ketvirtfinalis iki dviejų pergalių su komanda „IDIP-Žemkausta“ Ketvirtfinaliai iki dviejų pergalių startuos iškart pasibaigus EKKL taurei.
Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo dar vieną solidų dvigubą dublį surinkęs, Eitautas Visockas (25 tšk., 17 atk. kam., 46 naud. b.). Naudingai sužaidė ir Lukas Adomavičius (26 tšk., 17 atk. kam., 37 naud. b.) bei trigubo dubliu ritmu žaidęs Irmantas Šimonis (23 tšk., 9 atk. kam., 11 rez. perd.). Šiam žaidėjui iki trigubo dublio pritrūko vos vieno atkovoto kamuolio. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo fenomenalų pasirodymą surengęs bei trigubo dublio ritmu žaidęs Lukas Žilinskas (48 tšk., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 11 išprov. praž., 49 naud. b.). Retas ir galbūt net pirmasis per visą lygos istoriją dalykas yra tai, kad tie 8 rezultatyvūs perdavimai tuo pačiu buvo ir visi kaišiadoriečių komandos rezultatyvūs perdavimai. Taip pat kaišiadorietis su 48 taškais surengė sezono ir visų laikų rezultatyviausią asmeninį pasirodymą lygoje, kas daugiau nei metus priklausė jo komandos draugui Matui Cibulskiui, kuris buvo surinkęs 47 taškus.
Svarbu paminėti, kad EKKL reguliariame sezone buvo paskirtos 24 techninės pražangos, tai sudaro 240 eurų. Lyga solidarizuojasi su ukrainiečių tauta ir visus šiuos pinigus perves „Radarom“ akcijai.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2023 kovo 07, antradienis )