Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2024 balandžio 23, antradienis
Kada vaikams atsiranda noras puoštis? Spausdinti
  
2022 rugsėjo 27, antradienis

Terminas papuošalai dažnam vis dar asocijuojasi tik su moterų garderobo dalimi. Šiandien situacija visai kitokia. Puošiasi ne tik vyrai, bet ir vaikai. Ir tą daro gana noriai bei išradingai. Puiku, kodėl gi ne? Įvairiausi auskariukai, kaklo papuošalai ir apyrankės vaiko aprangos stilių galiu padaryti labai originaliu ir šiuolaikišku. Svarbu tik nepiršti jam minčių apie papuošalus per anksti, o leisti pačiam nuspręsti kada ir kaip pradėti puoštis. Tėvai turėtų būti tik šios kelionės į suaugusiųjų pasaulį reikiamu keliu nukreipiantys gidai.


Taigi, kada vaikams atsiranda noras puoštis?
Į šį klausimą atsakyti vienareikšmiškai tikrai yra sunku. Daug kas priklauso nuo aplinkos, kurioje auga vaikas, tėvų įtakos ir, galų gale, pačio mažylio charakterio bruožų. Tikriausiai skaitėte ne vieno drabužių dizainerio ar juvelyro biografiją ir joje radote faktų, jog papuošalais buvo pradėta domėtis vos ne nuo lopšio. Mažylis, neturinti tokių polinkių, papuošalais gali pradėti domėtis tik nuo mokyklos metų ar net vėliau, atėjus paauglystei.
Didelę įtaką daro ir aplinka šeimoje. Jeigu tėveliai stengiasi derinti vaiko aprangą su savąja, tai labai tikėtina, jog mažylis ant rankos mūvėti apyrankę panorės jau turėdamas 2-3 metus. Šiandieninė tendencija derinti drabužius bei aksesuarus visai šeimai ne tik švenčių metu, bet ir kasdienybėje, taip pat labai pagreitina vaiko domėjimąsi papuošalais.
Norėtųsi pasakyti, jog mergaitės daug anksčiau pradeda domėtis papuošalais, tačiau situacija su kiekviena diena krypsta vis kita linkme. Šiandien ir berniukai mielai dėvi apyrankes ir segi minimalius auskarus. Jeigu taip puoštis mėgsta tėtis, labai tikėtina, jog tuo greitai susidomės ir sūnus.

Pagrindinės taisyklės renkantis papuošalus vaikams
Pagrindiniai reikalavimai, taikytini papuošalams tiek berniukams, tiek mergaitėms – kokybė ir skoningumas.  Galvoti, jog vaikui galima pirkti pigius niekučius, nes vis tiek jis greitai juos pames ar tiesiog pabos – didelė klaida. Pirma – nekokybiškos medžiagos gali pakenkti gležnai vaiko odai. Antra – tai tiesiausias kelias į beskonybės ugdymą. Tegul mažylis nuo pirmų dienų supranta, kas yra kokybiška ir skoninga. Be to, šiandien labai aktuali darosi tvari mada. Prisidėkime prie to pirkdami papuošalus savo vaikams.
Gal šiek tiek atskiro aptarimo reikalauja papuošalų parinkimas mergaitėms . Kaip ten bebūtų, mergaitės labiau linkę eksperimentuoti ir dėvėti ekstravangiškesnius aksesuarus. Jeigu mergaitė nori dėvėti ir kaklo papuošalą, ir apyrankę ir plaukų puošmeną, tegul ji tai daro. Suaugusiems tereikia pasirūpinti, kad tie aksesuarai tarpusavyje derėtų ir būtų saugūs. Juk vaikai mėgsta išdykauti ir šėlioti. Todėl sunkūs, su smailiomis detalėmis ar dūžtantys papuošalai tikrai bus netinkamas pasirinkimas.
Nepagailėkite laiko skirti bendram aptarimui su dukryte, kas yra gražu ir skoninga. Tai bus puiki investicija į vaiko ateitį. Na, žinoma, dera nepamiršti ir mados tendencijų. Perkant papuošalus vaikams,  reikėtų atsižvelgti į šiuolaikinės mados rekomendacijas. Visuomet geras pasirinkimas – rankų darbo papuošalai. Kas žino, galbūt jūsų vaikas juos ilgus metus vertins dėl unikalumo ir tvarumo.

Kaip nešioti papuošalus vaikams?
Tėvų pareiga vaikus išmokyti, jog ne visi papuošalai tinka bet kur ir visada. Vaikų šventei galima pasipuošti ir blizgiais karoliais ar tviskančiomis bei masyvesnėmis apyrankėmis. Tuo tarpu į darželį ar mokyklą tiks tik  kuklūs, akies nerėžiantys auskarai ir plonytės apyrankės.  Geras pasirinkimas – siūlų ar virvučių apyrankės su minimaliais papuošimais. Jeigu norite, kad jūsų vaikai visuomet maloniai stebintų elegancija ir gero skonio pojūčiu, skatinkite šias savybes jau nuo pirmųjų dienų. Pirmo papuošalo parinkimas – puiki proga.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 spalio 22, Šeštadienis )