Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2022 gruodžio 09, penktadienis
Konsultacija istorinių statinių valdytojams Kaišiadoryse Spausdinti
2022 gegužės 06, penktadienis


Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Kaišiadorių rajone yra 42 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas vienas iš jų – tai Rumšiškių bažnyčia, kuri buvo vienas pirmųjų FIXUS lankytų ir apžiūrėtų objektų.?
              
Gegužę vyksiančioje viešoje konsultacijoje Kaišiadorių rajono gyventojams FIXUS papasakos kaip bendromis specialistų ir valdytojų pastangomis galima pasirūpinti paveldo pastatų sveikata. Nemokamoje „FIXUS Mobilis“ konsultacijoje laukiami paveldo ir istorinių pastatų savininkai ir valdytojai bei prevencine statinių priežiūra besidomintys rajono gyventojai.
        
Gegužės 12 d. 15 val. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre, Gedimino g. 55, Kaišiadoryse, projekto vadovė Viltė Janušauskaitė ir mobiliųjų komandų nariai pristatys paveldo stebėsenos ir priežiūros sistemą FIXUS, papasakos tiek apie teisinę, tiek apie praktinę paveldo pastatų valdymo pusę bei supažindins, ko reikėtų imtis savininkams, norintiems gauti prevencinės priežiūros paslaugas.
        
FIXUS specialistų komandos kone kiekvieno objekto apžiūroje susiduria su drėgmės, parazitų, netinkamo naudojimo ir laiko paveldo pastatui padarytais pažeidimais. Konsultacijoje FIXUS specialistai dalinsis žiniomis, ką pastato šeimininkai gali padaryti patys ir kokie reguliarūs darbai geriausiai užtikrina kultūros paveldo objektų ilgaamžiškumą. Taip pat konsultacijos dalyviai galės užduoti rūpimus klausimus prevencinės priežiūros specialistams.
 
Apie „FIXUS Mobilis“
 
Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia prevencinės priežiūros paslaugas paveldo objektų valdytojams. Į „FIXUS Mobilis“ sąrašą jau atrinkta 153 Kultūros vertybių registre esančių pastatų. FIXUS finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų. Daugiau informacijos www.fixusmobilis.lt

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 984

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 gegužės 27, penktadienis )