Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 3 skaitytojai

arrow Archyvas 2024 kovo 04, pirmadienis
Kompiuteris ir regėjimas: ar įmanoma išvengti problemų? Spausdinti
2022 balandžio 25, pirmadienis

Tikriausiai ne kartą yra tekę girdėti pamokymus mažiau naudotis kompiuteriu, mat suprastės regėjimas, tiesa? Kalbant apie senesnius prietaisus tai neabejotinai buvo neginčytina tiesa, tačiau šiuolaikiniai monitoriai ne visada yra tokie kenksmingi, kaip vis dar manoma. Negana to, žinant, kaip saugiai elgtis prie monitoriaus, galima išvengti akių problemų. Tad ką reikia žinoti?


Kodėl kenčia akys?
Žiūrint į monitoriaus ekraną, ypač bandant įžvelgti smulkesnius elementus, akys būna įtemptos. Regos įtampa gresia visiems, ilgiau žiūrintiems į monitoriaus ekraną žaidžiant kompiuterinius žaidimus, dalyvaujant pokalbiuose, rašant tekstus, skaičiuojant ir pan.

Kas vargina dirbančius kompiuteriu?
Žiūrint į monitoriaus ekraną rega yra įtempta, akys pavargsta, tad natūralu, jog ima varginti didesnis ar mažesnis diskomfortas. Dažnas skundžiasi akių perštėjimu, paraudimu, akių išsausėjimu, taip pat kai kurie jaučia ir akių skausmą. Neretai daug laiko praleidus prie kompiuterio įvardijama, jog akyse matomi taškeliai. Be minėtų simptomų, ilgas žiūrėjimas į kompiuterio ekraną gali suponuoti ir tokius negalavimus kaip galvos skausmas ir / ar svaigimas.

Kokios akių ligos dažniausios?
Tarp ligų, kurias sukelia žiūrėjimas į kompiuterio monitorių, populiariausios yra akių nuovargis, trumparegystė, akių uždegimas, taip pat sausų akių sindromas.

Kaip sumažinti akių ligų riziką?
Norint išvengti akių ligų ar iki minimumo sumažinti jų riziką tikslinga pasirūpinti tinkamu apšvietimu dirbant kompiuteriu. Labai svarbu, kad monitorius būtų aukštos kokybės, sertifikuotas. Tad pirkdami prioritetą teikite patikimiems pardavėjams. Platų pasirinkimą aukštos kokybės įrenginių rasite e. parduotuvėje https://www.bite.lt/kompiuteriai . Verta žinoti ir tai, jog dirbant kompiuteriu privalu kuo dažniau mirksėti, siekiant akių drėkinimo. Labai svarbus aspektas – akių mankšta (daug pratimų pavyzdžių galite rasti internete). Na, ir, žinoma, bent kartą per metus pasitikrinkite regėjimą.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 gegužės 20, penktadienis )