Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 2 skaitytojai

arrow Archyvas 2022 spalio 07, penktadienis
Kodėl verta aplankyti Berlyną? Spausdinti
2022 balandžio 25, pirmadienis

Berlynas yra vienas iš gražiausių ir spalvingiausių Europos miestų. Jį galima laikyti tikruoju traukos centru, nes jame vyrauja įvairiausių kultūrų, kurios padeda įsijausti į skirtingas nuotaikas. Berlyne susipina istorija su modernumu, meno galerijos ir įvairiapusiškas gatvės menas, aktyvus naktinis gyvenimas ir ramybė žaliuojančioje gamtoje! Be to, galima aptikti sezoniškas skrydžių nuolaidas, užsukite Vilnius - Berlynas !


Brandenburgo vartai, Reichstagas ir Berlyno katedra

Brandenburgo vartus galima laikyti Berlyno miesto simboliu ir pirminiu traukos centru. Prie jų rekomenduojama atvykti tiek dienos, tiek vakaro metu, nes jie tampa visiškai skirtingi. Per visą Vokietijos istoriją Brandenburgo vartai suvaidino gana skirtingus vaidmenis, kurie atspindi audringą šalies praeitį bei pasiekimus. Ilgus metus Brandenburgo vartai buvo Vokietijos padalijimo dalimi tarp Rytų ir Vakarų Vokietijos, o nuo 1989 metais, tapo suvienijimo simboliu. Šiuos vartus galite rasti Paryžiaus aikštėje.
Reichstagas yra įspūdingo dydžio pastatas, kuris tikrai neliks nepastebėtas. Jis yra išties  reprezentatyvus ir iškilmingas. Šiuo metu Reichstagas yra Berlyno parlamento rūmai, tačiau iš anksto užsirezervavus vizitui, galima į juos patekti. Reichstago viršuje yra stiklinis kupolas, kuris leidžia mėgautis nuostabiu Berlyno vaizdu.
Berlyno katedra yra pastatyta 1895 - 1905 metais. Berlyno katedra priklauso protestantų bažnyčiai bei ji yra pati didžiausia visame mieste. Kriptos viduje yra net 80 Prūsijos karališkosios šeimos sarkofagų, o turistai gali užlipti ant kupolo, kuris yra papuoštas įmantriomis mozaikomis.

Muziejų sala ir Unter den Linden bulvaras

Muziejų saloje stovi ir pati Berlyno katedra bei joje yra įsikūrę keletą įdomių muziejų. Būtent dėl to, ši vieta ir yra pavadinta Muziejų sala. Senajame muziejuje galite pamatyti Antikos kolekciją: architektūros fragmentai, skulptūros, sarkofagai ir kt. Pats žymiausias Naujojo muziejaus eksponatas, moters grožio simboliu laikomas - Nefertitės biustas. Pergamo muziejuje galite aptikti ištisus architektūros fragmentų iš antikinės Graikijos, senovės Romos ir net islamo kraštų.
Unter den Linden bulvaras yra apsodintas liepomis ir laikomas pačiu pagrindiniu Berlyno bulvaru. Jį dažnai net vadina vietiniu Brodvėjumi. Jis yra įsikūręs istoriniame Berlyno centre bei tęsiasi nuo Muziejų salos iki Brandenburgo vartų. Palei visą šį bulvarą galima aptikti įvairiausių istorinių pastatų ir paminklų.

Berlyno siena

Berlyno siena yra tikrasis istorinis įvykis, kuris iki šios dienos - pats lankomiausias objektas Berlyne. Šaltojo karo metais ši siena atskyrė miestą į dvi dalis. Deja, Berlyno siena daugumai žmonių yra ne tik istorinis paveldas, bet ir gedulo bei sielvarto vieta. Berlyno sieną puošia įvairūs padalintos Vokietijos ir jos suvienijimo epochą pavaizduoti piešiniai. Čia galite pamatyti Rytų Vokietijos simboliu tapusiu Trabant Sautomobilį, kuris besiveržia iš Geležinės uždangos. Kitas žymusis piešinys, tai Sovietų Sąjungos lyderio Leonido Brežnevo ir Rytų Vokietijos vadovo Ericho Honeckerio broliškas bučinys. Šią atvirą meno galeriją sukūrė net 120 menininkų iš 21 šalies. Berlyno siena siekė 39 kilometrus ilgio ir buvo beveik 4 metrų aukščio!

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 802

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 gegužės 20, penktadienis )