Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2022 rugpjūčio 08, pirmadienis
Kaišiadorių gyventojai raginami judėti tvariau Spausdinti
2022 kovo 28, pirmadienis

Kaišiadorių mieste ir aplinkinėse gyvenvietėse buvo įrengta nemažai pėsčiųjų ir dviračių takų
Jei žmonės kasdien į darbą ir iš jo bei vykdami tvarkyti įvairiausių reikalų rinktųsi vykti ne nuosavu automobiliu, o eitų pėsčiomis ar važiuotų darnesnėmis judumo priemonėmis, viešuoju transportu, gana greitai pajustume, kaip pagerėjo oro kokybė.

Juk prieš dvejus metus, kai buvo paskelbtas pirmasis karantinas ir įsigaliojo judėjimo apribojimai, kietųjų dalelių ir azoto dioksido koncentracija miestuose sumažėjo maždaug 30–50 proc. Tai neginčijamas įrodymas, kokį neigiamą poveikį oro kokybei turi mūsų naudojamas transportas.
Mielai važiuoja dviračiais
Pasak Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Viditos Jonaitės, praėjusiais metais per Europos judumo savaitę gyventojai galėjo naudotis viešuoju transportu nemokamai. „Visgi viešojo transporto maršrutų savivaldybėje nedaug, todėl kai rajone reikia nuvažiuoti nuo taško A iki taško B ir dar reikiamu laiku, dažnam patogiau būna sėsti į automobilį. Savivaldybės administracija stengiasi pagerinti tiek pėsčiųjų, tiek dviračių takų infrastruktūrą“, – teigia V. Jonaitė.
Pašnekovė teigia, kad šiandien atvykti į darbą ar ugdymo įstaigą iš atokesnių rajono vietovių nėra labai patogu, bet pastebi: jei oro sąlygos palankios, žmonės mielai važiuoja dviračiais.
Į darbą pėsčiomis
„Kaišiadorių rajono savivaldybės plotas gana didelis, tačiau gyventojų tankumas – mažas. Tokios savivaldybės, palyginti su didmiesčių savivaldybėmis, susiduria su problema, kad dėl rečiau kursuojančio viešojo transporto ir neišvystytų pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo gyventojams patogiausia susisiekti, ypač jei kalbėtume apie priemiestinį susisiekimą rajone, automobiliu. Kita vertus, nedideliuose miestuose viską galima pasiekti per 15–30 minučių net ir einant pėsčiomis“, – tvirtina Kaišiadorių rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Ignas Simonaitis.
Kaišiadoriškė Audronė Petraškienė į darbą dažniausiai eina pėsčiomis. Atstumas nuo jos namų iki darbo yra apie pustrečio kilometro. Pašnekovė tvirtina, kad ėjimo trukmė priklauso nuo metų laiko, bet paprastai ji užtrunka 30–40 minučių.
„Eiti pėsčiomis man smagu. Be to, nenoriu būti priklausoma nuo autobuso, tad tiesiog atsikeliu, apsirengiu ir einu. Džiugina, kad nuo mano namų iki darbo veda asfaltuotas, valomas takelis, tad eiti tikrai patogu“, – džiaugiasi A. Petraškienė. 
Kaišiadoryse atsiranda vis daugiau pėsčiųjų ir dviračių takų
I. Simonaitis teigia, kad siekdama gyventojams sudaryti geresnes sąlygas Savivaldybė investuoja į visas judumo priemones: įrenginėja pėsčiųjų ir dviračių takus, įrengia elektromobilių įkrovimo stoteles, atnaujina viešąjį transportą, skiria lėšų nuostolingiems reisams finansuoti.
„Rajone dviračių infrastruktūra ne-išplėtota, bet pastaraisiais metais, įgyvendinant Europos Sąjungos investicinius projektus, Kaišiadorių mieste ir aplinkinėse gyvenvietėse buvo įrengta nemažai pėsčiųjų ir dviračių takų, tačiau dar trūksta įrengtus dviračių takus jungiančių atkarpų, jungčių su kitais miestais, dviračių takų kitose rajono vietose. Tiesiant ir planuojant naujus takus siekiama, kad kuo daugiau jų susijungtų“, – padėtį pristato I. Simonaitis.
2020 metais, pasinaudojus Europos Sąjungos lėšomis, Kaišiadoryse rekonstruoti Gedimino gatvės šaligatviai. Įrengtas 2 kilometrų ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas visiems miesto gyventojams užtikrina patogų susisiekimą. Šis takas susijungia su nebaigtu įrengti dviračių taku į Žiežmarius, 2019 metais nutiestu kilometro ilgio pėsčiųjų dviračių taku aplink Girelės II tvenkinį ir 2021 metais įrengtu pėsčiųjų ir dviračių taku Paukštininkų gatvėje, vedančiu naujai pastatyto miesto stadiono link.
Praėjusiais metais baigtas ilgai lauktas beveik 2 kilometrų ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas Kaišiadorys–Stasiūnai. Be to, atnaujinant šalia Kaišiadorių esančio Gudienos kaimo viešąją infrastruktūrą ir šaligatvius, įrengti apie 2 kilometrai pėsčiųjų ir dviračių takų. 2022 metų biudžete numatyta lėšų Lekavičiaus gatvės Rumšiškėse pėsčiųjų ir dviračių tako techniniam projektui parengti. Ieškoma ir finansavimo planuojamam pėsčiųjų ir dviračių takui palei Lomenos upę Kaišiadoryse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų
valdymo agentūra ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis

Užsakymo Nr. 99 (731).Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 621

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 balandžio 09, Šeštadienis )