Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika


arrow Archyvas 2023 birželio 01, ketvirtadienis
Tęsiasi EKKL atkrintamosios varžybos Spausdinti
Audrius ŠVELNIKAS, EKKL spaudos atstovas   
2022 kovo 18, penktadienis

Kovo 8-osios vakarą, po savaitės pertraukos, komandoms sužaidus savo pirmąsias rungtynes dėl „Vienybės“ taurės, tęsėsi EKKL atkrintamosios varžybos.

Žiežmarietis Rokas Ašmena (Nr. 14) buvo rezultatyviausias savo komandos ir vienas rezultatyvių lygoje antrose ketvirtfinalio serijos varžybose. Audriaus Švelniko nuotrauka
Pirmosiose varžybose į aikštę Vievyje išbėgo šeimininkų komanda „Žiedas“ ir svečiai „Žiežmariai“. Pirmojo ketvirčio pradžioje su varžovais apsišaudę tolimais metimais žiežmariečiai „krito į duobę“– pralaimėjo atkarpą net 16:0 ir po pirmųjų 10 minučių turėjo 14 taškų deficitą. Tačiau „Žiežmarių“ komanda nesudėjo ginklų, o trečiojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą. Visgi varžovų šturmą atlaikę aikštelės šeimininkai šventė svarbią pergalę rezultatu 78:69 kuri išlygino serijos rezultatą 1:1 ir nukėlė seriją į lemiamas rungtynes.

Žiežmarių komandoje rezultatyviausiai žaidė Rokas Ašmena – 20 taškų. Jam gerai talkino komandos senbuvis Arvydas Pūras – 11 taškų, 5 iš 5 dvitaškių, 5 rezultatyvūs perdavimai, 19 naudingumo balų.
Dar dvejos rungtynės įvyko kovo 10 dieną Rumšiškėse. Pirmose aikštės šeimininkų komanda „Rumšiškės“ priėmė svečius iš Elektrėnų – „Alternetą“
Dar pirmajame kėlinyje susikrautas 7 taškų pranašumas leido aikštelės šeimininkams kontroliuoti rungtynių eigą ir visas rungtynes būti pirmaujančiųjų vaidmenyje. Nors antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, skirtumas tarp komandų nesumažėjo. Rungtynių eiąa pakeitė ir pirmojoje rungtynių pusėje „Alterneto“ komandos lyderio Liudo Čekavičiaus gauta trauma, po kurios šis žaidėjas, suspėjęs surinkti vos 2 taškus, į aikštę nebegrįžo. Po ilgosios pertraukos rumšiškiečiai dar labiau padidino apsukas ir savo pranašumą, kas leido ramiau jaustis aikštelėje ir švęsti pergalę rezultatu 82:61, kas garantuoja vietą EKKL 2021-2022 metų pusfinalyje. Serija laimėta rezultatu 2:0.
„Rumšiškių“ gretose pirmaisiais smuikais griežė Domantas Burneika ir Lukas Piliponis, atitinkamai pelnę 24 ir 18 taškų.
Antrose dienos rungtynėse susitiko aikštės šeimininkų teisėmis žaidusi „Žemkausta“ prieš svečių komandą „TPA“. Sunkus ir klampus pirmasis kėlinys, kuriame žingsneliu priekyje buvo „Žemkaustos“ krepšininkai. Antrojo ketvirčio pabaigoje „TPA“ komanda persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai, tačiau tai buvo paskutinės optimistiškos minutės svečių komandai. Po pertraukos „Žemkausta“ susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir laimėjo ketvirtį rezultatu 18:8. Nors paskutinį ketvirtį laimėjo „TPA“, rungtynių rezultato persverti savo naudai nepavyko. „Žemkausta“ šventė pergalę rezultatu 58:52 ir išlygino serijos rezultatą 1:1.
Nugalėtojų gretose 16 taškų pelnė Paulius Vilkas. Naudingiausiai pasirodė, komandos žaidėjas iš Kruonio miestelio Mantas Morkūnas:14 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai, 19 naudingumo balų. „TPA“ komandoje, kaip jau tampa įprasta, naudingiausiai pasirodė Ignas Mikulis: 18 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai, 8 išprovokuotos pražangos ir 22 naudingumo balai.
Paskutinėse šios savaitės ketvirtfinalio rungtynėse kovo 13 dieną turėjo susitikti „Žaibas“ ir „Sporto centras“, tačiau pastarajai komandai nesurinkus žaidėjų į rungtynes, „Žaibui“ buvo įrašyta pergalė rezultatu 20:0 ir po šios pergalės laimėta serija 2:0 bei patekimas į pusfinalį.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 balandžio 02, Šeštadienis )