Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Skelbimai
Privatumo politika

Šiuo metu 2 skaitytojai

arrow Archyvas 2024 balandžio 23, antradienis
Galimybė pažinti, išmokti, padėti. Pažintis su Jaunimo metų ambasadore Elada Jackevičiūte ir kitais savanoriais Spausdinti
Romualda SUSLAVIČIENĖ   
2022 kovo 04, penktadienis

– Įspūdžių labai daug. Per tuos šešis mėnesius teko ne kartą perlipti per save, išmėginti nepatirtų dalykų ir veiklų. Be to, kardinaliai pasikeitė požiūris į pačią rajono savivaldybę bei jos darbuotojus, – pasibaigus savanorystės programai sakė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos vienuoliktokė Elada Jackevičiūtė
 
Savanoriavo savivaldybės administracijoje

Baigusi savanorystės programą, Elada Jackevičiūtė lieka Jaunimo metų ambasadore
Pusmetį trukusią savanorystės veiklą Kaišiadorių rajono savivaldybėje aktyvi gimnazistė užbaigė nuotaikingu renginiu – „Energijos įkrovimo pertraukėle“, į kurią pakvietė savivaldybės darbuotojus trumpam atokvėpiui. Penkiolikai minučių atsitraukę nuo kasdienio darbo darbuotojai mielai įsitraukė į Elados pasiūlytus smagius žaidimus, kurie iš tiesų padėjo praskaidrinti nuotaiką ir pasikrauti energijos.

– Labai džiaugiuosi, kad per savanoriavimo laikotarpį pažinau daug puikių žmonių, kurie dirba mūsų savivaldybėje, tad pagalvojau, jog savanorystės pabaigą reikėtų pažymėti „su trenksmu“.
Kartu tai buvo mano atsisveikinimo dovana tiems, kurie su manimi maloniai bendravo, padėjo pažinti naujas darbų sritis, veiklas, – po su kaupu pasiteisinusio sumanymo įgyvendinimo įspūdžiais dalijosi Elada.
Sumanymas save išmėginti naujoje veikloje Eladai Jackevičiūtei, kaip pati sakė, kilo pamačius skelbimą, kviečiantį jaunimą įsijungti į savanorių gretas. Iš priimančių organizacijų pasirinkusi rajono savivaldybės administraciją, gimnazistė netruko įsitikinti neklydusi.
– Labai paskatino šiltas priėmimas, tokio net nesitikėjau, įdomios užduotys, kurias teko atlikti, – įspūdžiais dalijosi mergina.
Pasak Elados, sunkiausia buvo pati pradžia: kadangi savanoris per mėnesį įsipareigoja išdirbti 40 valandų, iš pradžių pasirodė gana sudėtinga suderinti šią veiklą su pamokomis gimnazijoje, tačiau pamažu ritmas nusistovėjo. Jaunoji savanorė pasakojo per pusmetį patyrusi labai daug naujų įspūdžių, kurių kiekvienas suteikė ir įdomios patirties, ir teigiamų emocijų. Ypač visapusiškai turtingas laikas – Slovėnijoje, kur kartu su rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Egle Grendiene dalyvavo Erasmus+ programoje – Jaunimo reikalų tarybų ir apskritųjų stalų mokymuose kartu su jaunimu iš 8 pasaulio valstybių. Beje, ir žaidimai „Energijos įkvėpimo pertraukėlei“ parsivežti iš ten.
Nors Elados Jackevičiūtės pavardę jau ne vienerius metus galima rasti įvairių mokomųjų dalykų konkursų bei olimpiadų prizininkų sąrašuose, gimnazistė sako, jog labiausiai prie širdies – matematika.
– Laisvalaikio nuo mokslų bei įvairių veiklų lieka minimaliai, jo metu dažniausiai skaitau knygas, – sako E. Jackevičiūtė, prisipažinusi, jog kol kas dar nėra tvirtai apsisprendusi, kokias studijas pasirinks baigusi gimnaziją. O štai savanorystės laikotarpiu pradėtus darbus tikrai tęs būdama Jaunimo metų ambasadore.

Kaip tapti savanoriu

Jaunimo reikalų tarybų ir apskritųjų stalų mokymuose dalyvavo jaunimas iš 8 pasaulio valstybių
– Savanoriavimas jaunimui – tai puiki proga išbandyti savo jėgas, iš arčiau susipažinti su savo rajono organizacijomis ir, kas taip pat labai svarbu, – užsidirbti papildomus 0,25 balo stojant į universitetą, – sako Kaišiadorių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Grendienė, globojanti Jaunimo savanoriškos tarnybos programą mūsų rajone.

14–29 metų jauniems žmonėms kvietimai įsijungti į savanorių gretas du kartus per metus skelbiami Jaunimo reikalų departamento svetainėje adresu https://jrd.lt/savanoryste/jst, be abejo, juos galima rasti ir R. Grendienės administruojamame socialinių tinklų „Facebook“ profilyje https://www.facebook.com/Kai%C5%A1iadori%C5%B3-jaunimui-421801934597481.
Pasak Jaunimo reikalų koordinatorės, su savanoriauti pasiryžusiu žmogumi darbas prasideda nuo pokalbio, kurio metu išryškėja, ką žmogus moka, gali, ko siekia. Tada jau renkamasi įstaiga, kurioje bus galima visa tai atlikti, pasirašoma trišalė sutartis. Šiuo metu mūsų rajone yra akredituotos 6 savanorius priimančios organizacijos: Asociacija Kaišiadorių r. vietos veiklos grupė, Kaišiadorių ligoninė, rajono savivaldybės administracija, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras, Rumšiškių kultūros centras ir VšĮ „Meno sienos“. Iš anksto susitarus, galima pasirinkti ir kitą konkrečią įstaigą, tiktai tuomet dar reikėtų pasirūpinti jos akreditacija.
Jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Grendienė su savanore Elada Jackevičiūte mokymuose Slovėnijoje
– Kartu su savanoriu einame pas darbdavį, tenka patarti, padėti. Svarbiausias tikslas – kad darbas būtų kokybiškas, teiktų naudos tiek priimančiai organizacijai, tiek pačiam savanoriui, – pasakoja E. Grendienė, kuri kas mėnesį pateikia įvykdytų veiklų grafikus šią veiklą kontroliuojančiai organizacijai VšĮ „Actio Catholica Patria“. – Štai, pavyzdžiui, Elada Jackevičiūtė bendradarbiavo mūsų „Facebook“ profilyje „Kaišiadorių jaunimui“, kuriam parengė įdomių informacijų aktualiais klausimais, dalyvavo rengiant puikiai pavykusį verslo inovacijų konkursą „Hackathon Kaišiadorys 2050“ ir pan. Jaunimo reikalų koordinatorė džiaugėsi, kad Elados savanoriavimo laikotarpiu pasitaikė puiki galimybė išvykti į Erasmus+ mokymus Slovėnijoje, kur vyko gana intensyvūs mokymų kursai „Role of local youth councils in EU countries: exchange of good practice“. Tokia patirtis labai reikšminga.

 
Aktyvaus jaunimo netrūksta

Rajono savivaldybės darbuotojai noriai rinkosi į Elados Jackevičiūtės surengtą „Energijos įkrovimo pertraukėlę“
Eglė Grendienė sako, jog norinčių savanoriauti atsiranda vis daugiau. Štai prieš Eladą Jackevičiūtę savanoriškoje veikloje sukosi Ugnė Morkūnaitė iš Algirdo Brazausko gimnazijos ir Emilija Grigaliūnaitė iš Žiežmarių gimnazijos. Nuo sausio mėnesio savanoriauti pradėjo Aistė Demjanovaitė iš Algirdo Brazausko gimnazijos.

– Smagu matyti, kaip savanorystė keičia jauną žmogų. Po pusmečio veiklos merginos išdrąsėjo, įgijo naujų patirčių ir žinių. Štai Emilija tapo Žiežmarių gimnazijos mokinių prezidente, Ugnė išrinkta Kaišiadorių jaunimo reikalų tarybos pirmininkės pavaduotoja, – vardija Jaunimo reikalų koordinatorė.
Pasak E. Grendienės, šiuo metu savanoriškose veiklose iš viso dalyvauja 10 jaunų žmonių. Reikia tikėtis, jog atsiras, kas juos pakeis – žinia apie puikias galimybes, kurias suteikia savanorystė, sklinda greitai...

Profilio „Kaišiadorių jaunimui“ nuotr.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 kovo 28, pirmadienis )