Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika


arrow Archyvas 2022 spalio 07, penktadienis
Rinotracheitas - kas tai? Spausdinti
2022 vasario 04, penktadienis

Gripas yra būdingas visiems, ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Tiems, kas neseniai pradėjo auginti kates, sąvoka rinotracheitas gali skambėti baugiai ir kelti nežinomybę. Rinotracheitas dar kitaip yra žinomas kaip kačių gripas. Šis gripas visiškai nėra pavojingas žmonėms, tačiau katėms - itin.

Katės dažniausiai šia liga užsikrečia turėdamos kontaktą su kitomis katėmis, kurios tuo metu jau savyje nešioja šį gripą. Katės šiuo virusu - gripu dažniausiai serga savo jauname amžiuje, bet gali susirgti ir vyresnės katės, kurių aplinkoje yra laukinių kačių ar tų, kurios jau serga ir yra viruso platintojos. Reikėtų susirūpinti, kadangi vieną kartą sirgusiai katei, visuomet yra galimybė, jog šis virusas atsinaujins ir lydės visą gyvenimą, kadangi virusas patekęs į organizmą užsilaiko ir vos gyvūnui nusilpus jis paprasčiausiai atsinaujina. Todėl visais atvejais katei persirgus šiuo gripu, visuomet reikėtų atidžiai rūpintis gyvūnų, jį prižiūrėti, palaikyti tvarkingą aplinką ir lepinti, jog daugiau šis virusas neatsinaujintų ir ji neperduotu šio viruso kitoms katėms. Be to, jei katė serganti šiuo gripu ketina atsivesti mažyliu, greičiausiai nutiks taip, jog naujagimiai mažyliai taip pat bus šio viruso nešiotojai. Vienas sunkiausių šios ligos požymių yra sloga. Bet koks gyvūnas turintis slogą negali užuosti maisto, todėl versti valgyti tampa labai sunku ir taip gyvūnas automatiškai tik labiau silpsta. Tam kad išvengti šios ligos ir jos neigiamų padarinių, turint naują šeimos narį, mažą kačiuką būtina vakcinuoti. Vakcina užkerta kelią visoms ligoms sudarydama imunitetą, todėl pasirinkę tinkamą vakcinacijos kursą ir kliniką, jūs turite šansą apsaugoti savo augintinį. Pastebėjus keistą katės elgesį, čiaudulį, kosulį, išskyras iš akių, reikėtų nedelsiant kreiptis į veterinarijos kliniką kur veterinaras vizualiu būdu bei paėmęs tyrimus galės padėti jūsų mylimai katei.
Visgi, kates būtina vakcinuoti, kadangi nė nežinodami galime nesuprasti, kad mūsų nevakcinuotas augintinis kelia pavojų kitiems. Kartais nė nepastebime, kad katė serga, tačiau tuo metu ji yra viruso nešiotoja ir šia liga deja, užsikrečia ir kiti.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 891

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2022 vasario 17, ketvirtadienis )