Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2022 spalio 07, penktadienis
Adventinis miestelis: daugiau ramybės ir šviesos Spausdinti
  
2021 gruodžio 10, penktadienis

Adventinis miestelis. Bažnyčia. Elenos Braziulienės nuotrauka
Adventinis miestelis – tai vieta, kur galima trumpam pabėgti nuo šventinio skubėjimo, rūpesčių ir blizgučių bei pajusti ramią, nostalgišką šv. Kalėdų laukimo nuotaiką. Esate ypatingai laukiami Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse gruodžio 11, 12 ir 18, 19 d. 13–18 val.

Tradiciškai adventas yra ramybės ir susikaupimo metas, laukiant vienos didžiausių metų šventės – šv. Kalėdų. Šiuo laikotarpiu būdavo susilaikoma nuo sunkių darbų ir triukšmingų pasilinksminimų, dirbami tik nesunkūs ir neskubūs darbai, vykdavo ramūs vakarojimai su dainomis ir žaidimais bei stengiamasi visapusiškai pasiruošti šventėms.
Šiais laikais advente lieka vis mažiau ramybės bei atsiranda daugiau skubėjimo ir nuolatinio lėkimo. Lietuvos liaudies buities muziejus stengiasi atliepti šiuolaikinio žmogaus norą nors trumpam stabtelėti ir praleisti ramią, šviesią bei turiningą adventinę popietę su artimaisiais – be blizgučių ir didžiulio šurmulio, atsigręžiant į vietos tradicijas.
Dirbtuvėlės Adventiniame miestelyje. Rimgaudo Žaltausko nuotrauka.
Jus pasitiks nušviestas, atgijęs muziejaus miestelis, fone skambanti adventinė muzika, o šiltuose ir jaukiuose muziejaus miestelio nameliuose – gausybė veiklų. Galėsite pasigaminti šiaudinį žaisliuką eglutei, susipažinti su kalėdaičių gamyba, išsikepti gardų meduolį, pasigaminti natūralaus muilo, sudalyvauti adventiniame vakarojime, ranka užrašyti ir išsiųsti senovinę popierinę atvirutę, pasivažinėti arklių traukiama karieta bei išbandyti dar daugiau įvairių užsiėmimų. Sušilti padės ir miestelio aikštėje degantys laužai bei karšta arbata.

Žinoma, kaip gi be dovanų! Bus galimybė įsigyti įvairių smulkių, rankų darbo, vietinių amatininkų pagamintų dirbinių. O galbūt nuspręsite padovanoti tai, ką pagaminsite savo rankomis dirbtuvėlių metu? Beje, muziejus savo ruožtu ruošia dovanėles visiems adventinio miestelio lankytojams!
Susitikime jaukiame Adventiniame miestelyje Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse ir drauge pasiruoškime Šv. Kalėdoms!

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 800

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2021 gruodžio 28, antradienis )