Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika


arrow Archyvas 2023 rugsėjo 25, pirmadienis
4 pagrindiniai ilgainiui įvykę dušo pagrindų pokyčiai Spausdinti
2021 lapkričio 18, ketvirtadienis

Dušo zonos pagrindų dizainas pastaraisiais metais stipriai pasikeitė. Dar vadinamas kaip dušo padėklas, jis atlieka barjero, tarp dušo ir likusio vonios kambario grindų, paskirtį. Kadaise buvę tik griežtai primityvūs ir praktiški, būstų savininkams pradėjus daugiau dėmesio skirti vonios kambario dizainui, kito ir dušo dėklai. Nuo įvairių funkcinių patobulinimų iki estetinių pokyčių, kuriuos galite rasti čia https://www.laikasnamams.lt/vonios-iranga/duso-padeklai , o straipsnyje susipažinti su pagrindiniais modernizavimais.


Dizainas ir medžiagos

Dušo pagrindų evoliucija apima plačią paletę medžiagų, iš kurių jos pagamintos. Akrilas bei stiklo pluoštas - vieni pigiausių rinkoje siūlomų variantų. Pastarieji charakterizuojami kaip lengvai instaliuojami, todėl tai yra populiarus pasirinkimas tarp standartinių būstų savininkų. Visgi įrenginėjant šiuolaikinį vonios kambario dizainą vis daugiau dėmesio skiriama prabangiems, primenantiems SPA, potyriams, kuriuos puikiai sukuria dušo pagrindai iš plytelių ar akmenėlių. Plytelės dušo zonoje sukuria vientisą ir harmoningą vaizdą su likusia vonios kambario dalimi, o tai yra vienas iš svarbiausių klientų pageidavimų.


Vonios iškeitimas į dušo kabiną

Viena iš pagrindinių ir labiausiai pastebimų dušo pagrindų pasikeitimo priežasčių yra susijusi su populiarumo netenkančiu deriniu vonia-dušas viename. Nekilnojamo turto pardavėjai bei žinovai yra įspėję, kad būstas gali prarasti dalį turto vertės, jei namuose nėra įrengta nei vienos vonios. Visgi šiai dienai rinkoje dominuoja erdvę taupančios, lengvai instaliuojamos dušo kabinos su padėklais po jomis. Taigi vis daugiau žmonių renkasi savo vonias pakeisti uždarais kompaktiškais dušais, nors dalis jų pasilieka prie papildomo komforto bei galimybės atsipalaiduoti karštoje vonioje.


Neperšlampami pagrindai

Vandeniui atsparūs dušo grindų padėklai anksčiau dar buvo vadinti membranomis. Pastarieji įprastai gaminti iš gumos ar vario ir naudoti kaip apsauginis sluoksnis nuo perteklinio vandens susikaupimo ir permirkimo. Seniau buvo manyta, kad plytelės ir skiedinys yra atsparūs vandeniui, tačiau kaip vėliau pasirodė, kad ir tokio tipo konstrukcijai yra reikalinga vandeniui nepralaidi membrana. Hidroizoliacinių medžiagų tipai apima lakštines, skystas membranas bei iš putplasčio suformuotą dušo pagrindą.


Dušo pagrindas be borto

Dušo zonoje anksčiau neretai sutinkamų bortų buvo atsisakyta dėl keletos priežasčių. Ši tendencija atsirado ir plito iš Europos šalių, kur vyraujantys mažesni vonios kambariai reiškė didesnį pavojų ir riziką užkliūti už esančio borto. Ilgainiui dušo kabina be atitveriančios dalies nuo likusios erdvės, tapo tarsi elegantiškas dizaino sprendimas Šiaurės Amerikoje.


Paskutinį kartą atnaujinta ( 2021 gruodžio 02, ketvirtadienis )