Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2021 rugsėjo 18, Šeštadienis
Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją? Spausdinti
2021 rugpjūčio 03, antradienis

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos!
Specializuota buhalterinių paslaugų įmonė UAB „Joola“ , be kitų apskaitos darbų, atlieka ir mokesčių skaičiavimą. Įmonės specialistai pasirūpins, jog viskas, ką esate skolingas vienai ar kitai institucijai, būtų sumokėta cento tikslumu. Tuo tarpu mes straipsnyje aptarsime pagrindines klaidas, susijusias su mokesčių skaičiavimu, daromas tais atvejais, kai apskaitos darbus tvarko kompetencijos bei kitų savybių stokojantys asmenys. Informacija naudinga ir fiziniams asmenims, pildantiems metines pajamų mokesčio deklaracijas.
Pildant deklaracijas dirbančiųjų pagal verslo liudiją ir individualios veiklos pažymą, įrašoma ne visa per mokestinius metus gauta pinigų suma.
●    Sumą, sumokėta už mokslą, bando deklaruoti keli šeimos nariai.
●    Didesnės nei tikėtasi mokėtinos PSD sumos „galai“ gali slypėti fakte, jog buvo nenurodyta PSD suma, jau sumokėta metų eigoje.
●    Pildant pajamų deklaraciją, jei tais metais buvo parduotas nekilnojamasis turtas, reikalaujama gauti ir sumą, gautą už šį. Bandymai nurodyti mažesnius skaičius nei buvo iš tikrųjų – netoleruotina praktika.
●    Pajamo gautos už nekilnojamojo turto nuomos santykius taip pat turi atsispindėti pajamų mokesčio deklaracijoje. Svarbu paminėti, jog mokestį už pastarąsias privalu sumokėti pajamas gavusiajam.
●    Privalomos deklaruoti ir pajamos, per mokestinius metus gautos užsienyje.
VMI gerokai supaprastinus pajamų deklaracijos formą, dauguma duomenų į informacinę sistemą yra perkeliami automatiškai, tereikia patvirtinti šių tikslumą. Tai sumažina klaidų tikimybę, tačiau neatleidžia nuo būtinybės į pajamų deklaravimo procesą žiūrėti itin atsakingai. Įmonių atvejų mokesčių skaičiavimas turi dar didesnių „kabliukų“ ir nuolat atsirandančių pakeitimų, į kuriuos buhalteris ar kitas apskaitą tvarkantis asmuo privalo operatyviai reaguoti.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 232

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2021 rugpjūčio 27, penktadienis )