Naujienos
Archyvas
Home
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2022 sausio 25, antradienis
Sodininko pradžiamokslis Spausdinti
2020 spalio 01, ketvirtadienis

Jei nusprendėte užsiauginti daržovių ir susitvarkyti aplinką, jums prireiks ne tik elementarių žinių, bet ir įrankių. Specializuotose praduotuvėse rasite visų darbui reikalingų priemonių ir sėklų, sodinukų, trąšų ir kt. Svarbu viską nuosekliai apgalvoti ir neįsigyti daugiau, nei reikia ar galite sutalpinti. 

Sodo ir daržo planavimas

Tai pirmas žingsnis tiek projektuojant naują sklypą, tiek papildant seną. Į ką planuojant reikia atsižvelgti?
* Į žemės kokybę. Daržui ir gėlynui reikės derlingos dirvos. Jei esama žemė skurdi, pernelyg sausa ar šlapia, reikės trąšų ar/ir drenažo. O galbūt teks atvežti naujos, tinkamos žemės.
* Į objektų išdėstymą ir judėjimą sklype. Lysvės, šiltnamis, medžiai, krūmai, veja ir gėlynai turi būti išdėstyti patogiai ir protingai, kad lengvai prie jų prieitumėte. Puoselėjama veja neturėtų būti nuolat mindžiojama, o gėlės ir kita augmenija išdėstyti tokiais atstumais, kad vienas kito neužgožtų. 
* Į pasaulio kryptis, kad augalai gautų daugiau saulės ir šilumos, ypač tie, kurie nemėgsta pavėsio.
Taigi, išsirinkę plotus ir tinkamas vietas, pradėkite ruošos darbus.

Lysvių įrengimas

Lysvės gali būti:
* plokščios. Sukasus dirvą, formuojama norimo pločio lysvė, o tarplysviai tiesiog suvoluojami ar sumindomi. Ant jų galima tiesti lentas, linoleumą ar kitas medžiagas, arba mulčiuoti, kad nereikėtų ravėti.
* pakeltos. Šis tipas naudingas, jei žemė per drėgna ar tiesiog norite estetiško vaizdo. Pirmiausia padaromas medinis rėmas, o tuomet pripilama žemių. Plotis turėtų būti toks, kad lengvai pasiektumėte ranka vidurį ir ravint nereikėtų laipioti ant lysvės.
* šiltlysvės. Jos taip pat rėminamos, tačiau lysvės pagrindas ruošiamas kitaip: pirmiausia klojamos šakelės, įvairios daržo atliekos, durpės, kompostas ir žemės. Žinoma, pagrindą galite daryti ir pagal kitas rekomendacijas, tačiau šios lysvės tikslas – sudaryti sąlygas užsilaikyti šilumai. Pavasarį pasėjus reikia uždengti specialia plėvele.
Šiltnamio įrengimui prireiks norimos konstrukcijos ir viduje įrengtų lysvių. Gėlynams pakaks gerai patręštos ir supurentos žemės.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 3697

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2020 spalio 15, ketvirtadienis )