Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 2 skaitytojai

arrow Archyvas 2020 spalio 25, sekmadienis
Dažnos klaidos įrenginėjant būstą ir perkant baldus Spausdinti
2020 kovo 13, penktadienis

Interjero įrengimas – gerokai slidesnis reikalas nei būtų galima pagalvoti. Tikrai nemažai kas mano, kad interjero dizaineriai bei specialistai – apsimetėliai ir didelio mokslo čia nereikia. Dažniausiai tokiems skeptikams, kurie nusprendžia viską pasidaryti patys, vėliau tenka krimstis, nes jie išleidžia gerokai daugiau pinigų bei susikuria tokį būsto dizainą, kuris nedžiugina. Tam, kad pavyktų tobulėti bei savo būstą įsirengti tinkamai, pateikiame jums dažniausias klaidas įrenginėjant naują būstą (arba seną per naują) bei būtent, kada perkami baldai.

Neįvertintos išlaidos

Taip, banalu kalbėti apie patį svarbiausią aspektą, bet taip jau yra, kad perkant naujus baldus būstui, žmonės dažniausiai neįvertina išlaidų. Surenkami baldai kainuoja pigiau, tačiau jie – nė kiek neišskirtiniai ir nebūtinai labai patvarūs ar įdomūs. Na, o štai gražesni bei nors kiek išskirtinesni baldai kainuoja keletą kartų daugiau.
Galite rasti ne vieną ekspertų straipsnį, kur teigiama, kad vien apykukliam  iki 70 kv. m būsto įrengimui (vien baldams) reikės bent 2,5 tūkstančių eurų. Daug kas tikisi, jog pavyks „sutilpti“ į 1,5 ar 2 tūkstančius, o vėliau gyvena be spintos ar su viena kėde trims asmenims...
Reikia tai apgalvoti į priekį.

Per didelė ar per maža buitinė technika

Didžioji dalis interjero įrengimo ir planavimo darbo yra planų nagrinėjimas, matematika, geometrija ir skaičiavimai. Jeigu tai darote patys, reikia nuolat skaičiuoti ar daiktai tilps jiems numatytose vietose, kokias angas paruošti arba tai, kad orkaitė ar indaplovė nebūtų žiauriai išsikišusi iš už visų spintelių ir kojos už jų nekliūtų.
Dėl to reikia viską atitinkamai išmatuoti. Taip pat netaupykite esminės buitinės technikos sąskaita. Pigūs šaldytuvai nebūtinai bus geri, o šaldytuvo juk reikia kasdienai, būtiniausioms reikmėms. Tas pats liečia ir su viryklėmis, vonios įranga, lova bei kitais daiktais, kurie naudojami kasdien ar net ne po vieną kartą. Jūs tikrai nenorite, kad esminis buitinis inventorius keltų daugiau vargo nei neštų naudos.

Prastas išplanavimas

Kaip jau minėjome, interjero dizaine bei sprendimuose labai svarbu matuoti, skaičiuoti ir planuoti. Problema ta, kad čia reikia ne tik fotografinės atminties bei paprastos sudėties ar atimties, tačiau kompleksinių skaičiavimų ir nuolatinio erdvinio mąstymo.
Štai, pavyzdžiui, negalima visko sustatyti kambario centre, yra tam tikri niuansai ir taisyklės, kaip dėlioti baldus svetainėje, kaip išstatyti viską, kad patalpa atrodytų erdvesnė arba kaip tik – sumažėtų. Pavyzdžiui, veidrodžius galima panaudoti taip, kad patalpa gerokai vizualiai padidėtų, o tinkamai sustačius fotelius bei kėdes – neužgriozdinti praėjimų bei palikti daug erdvės.

Pagrindinės taisyklės:

*Nesustumti visų baldų į vieną kambario pusę.
*Aplink didelį, centrinį objektą, sustatyti mažesnius.
*Pasirūpinkite, kad būtų lengva išvalyti kuo didesnį plotą, nereikėtų visko perstumdyti iš vienos vietos į kitą šluojant ar siurbiant.
*Valgomojo stalas – universaliausias stalas, investuokite į jį.
*Horizontalūs paviršiai – dulkių magnetas.
*Apšvieskite visus kampus.
*Jeigu abejojate – rinkitės šviesius, blyškesnius atspalvius (pilkšva, rusva, balkšva, t.t.) – neutralumas – kokybės garantas.

Nesuderinti stiliai

Yra tam tikrų baldų stilių – kurie gali puikiai derėti tarpusavyje. Svarbu, kad interjere jų nebūtų daugiau nei du. Bet kokia per didelė įvairovė – vargina ir mažina būsto paklausumą antrinėje ar nuomos rinkoje. Geriausia yra tada, kai baldai bei interjeras turi tam tikrus motyvus – pvz. lenktas linijas arba Provanso elementų, tačiau nėra paremtas vien tik to stiliaus elementais.


Interneto ir televizijos laidų planavimas

Reikėtų iš anksto numatyti kur stovės interneto maršrutizatorius, kad galima būtų paslėpti visus laidus vedančius iki jo. O iš anksto viską suplanuoti geriausia į pagalbą pasikviečiant myplan.lt specialistus.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 5016

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2020 balandžio 22, trečiadienis )