Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 2 skaitytojai

arrow Archyvas 2020 spalio 28, trečiadienis
Žiežmarių gimnazijoje – Komandinis programavimo maratonas Spausdinti
Natalija KOCIENĖ, Žiežmarių gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė   
2019 gruodžio 03, antradienis

Žiežmarių gimnazijoje spalio 9-ąją – visą dieną! – vyko neįprastas rajoninis renginys „Komandinis programavimo maratonas“.
Tai respublikinio renginio „Programavimo  savaitė“ viena iš veiklų, registruotų Lietuvoje ir įtrauktų į CodeWeek  svetainės žemėlapį.
Maratono tikslas – parodyti, kas yra programavimas, skatinti kūrybiškumą ir bendradarbiavimą,  programavimu sudominti kuo jaunesnius mokinius.
Projektą koordinavo informacinių technologijų mokytoja Natalija Kocienė ir III g klasės mokinys Nedas Gulbickas, kuris programavimo srityje pasiekęs ypač aukštų rezultatų: informatikos olimpiadoje 8  klasėje – II vieta ir medalis respublikoje; 9 klasėje – IV vieta savo amžiaus grupėje Lietuvoje; dr. J. P. Kazicko kompiuterininkų forumo Dzūkijos regioniniame programavimo konkurse 10 klasėje – II vieta. O šiais metais Nedas gavo „Harvard CS50“ kursų baigimo sertifikatą, kuriuos Lietuvoje teikia „Turing School“ akademija.
Maratone buvo vykdomos skirtingos veiklos: tarptautinės organizacijos „Turing Society“ dalies „Turing School“ atstovo paskaita „Dirbtinis intelektas nuo BMV iki Beyonce“, grupinis programavimo maratonas bei „#ŽG puzzle“ – loginio mąstymo lavinimo ir kriptografinių uždavinių sprendimas. Projekte dalyvavo net 7 komandos, kurios turėjo pačios pasirinkti pavadinimą: A. Brazausko gimnazijos 4 narių komanda – „Šachmatų snaiperiai“, Kruonio gimnazijos 4 narių komanda – „12-kai ir Jaunius“, 4 komandos buvo sudarytos iš Žiežmarių gimnazijos I–IV g klasių mokinių: „Natūralus intelektas“, „Anarchija“, „Nedo vaikai“, „Gudruoliai“ ir „Mažiukai“.
Visiems nauja buvo tai, kad prog-ramuojama buvo grupėse: bend- rai turėjo aptarti ir priimti vieną visiems tinkamą sprendimą, sutarti dėl sprendimo etapų ir  efektyviai
pasiskirstyti veiklomis. Visos grupės iš karto azartiškai puolė spręsti lengviausias užduotis, nors tai buvo valstybinio informatikos brandos egzaminų uždaviniai ar Kauno technologijos universiteto konkursiniai. Vėliau kai kurios grupės pabandė įveikti net informatikos olimpiados paskutiniojo etapo gana sudėtingą užduotį. Nors teko programuoti 4 val. ir įveikti visas pateiktas penkias užduotis, po pertraukėlės prasidėjus II etapui „#ŽG puzzle“ nesimatė mokinių veiduose jokio nuovargio! O juk visų laukė dar 3 val. susikaupimo, nuovokumo ir gilaus loginio mąstymo reikalaujančios įvairios kriptografinės užduotys.

Mokinių atsiliepimai apie maratoną

Kuris maratono etapas  buvo įdomiausias? Kodėl?
„Labai patiko protmušis – „#ŽG puzzle“,
„...Man labiausiai – programavimo etapas. Patiko dirbti grupėse, bendradarbiauti, pasiskirstyti darbais”,
„...geriausia akimirka, kai visų mintys sutampa ir atrodo, kad visi yra kaip vienas kumštis!“,
„...labai patiko paskaita apie dirbtinį intelektą“.
 
Įvardykite sėkmes dirbant komandoje.
„Komandinis darbas – super: skatina mokymąsi dirbti grupėje, lengviau rasti problemos sprendimą“,
„...kai yra daugiau mąstančių galvų, tai bendromis jėgomis atliekama tai, ko vienas nesugebėtų“,
„...vienu metu atliekama daugiau darbų ir visi dirba lygiaverčiai: vieni dirba vieną darbą, kiti kitą ir visi gražiai dirba“,
„...yra lengviau, nes vienas moka geriau ką nors vieną, kitas – ką nors kitą“,
„…patiko, kad mokiausi  bendradarbiauti ir pasiskirstyti darbus“,
„…aš jaučiuosi paaugusi, patobulėjusi ir labai noriu šiuo keliu eiti toliau“, 
„…labai patiko dirbti komandoje, nes tobulinome savo komunikavimo įpročius“.
 
Ką pasiūlytumėte organizatoriams rengiant panašaus pobūdžio renginius?
„Pakviesti daugiau mokinių/komandų iš kitų mokyklų“,
„...naktinį programavimą su daug daug kavos“,
„...kuo daugiau tokių renginių, nes jie nerealūs!“,
„...renginys buvo tarsi PASAKA“.
 
Labai džiugu, kad pasidžiaugta diplomais ir tarp lyderių pateko visų gimnazijų komandos: Žiežmarių, Algirdo Brazausko bei Kruonio. Bet svarbiausia – nugalėjo DRAU-GYSTĖ. Dalyvių nuomone, toks renginys galėtų būti tradicinis, jungiantis visas rajono gimnazijas, galbūt net ir progimnazijas. Juk kiek-vienoje mokykloje gali atsirasti 3–4 mokiniai, besidomintys programavimu jau jaunesnėse klasėse, o bendradarbiavimas skatintų motyvaciją domėtis giliau ir ieškoti naujų iššūkių. Dėkojame mokytojoms Aurelijai Svorobovič ir Jūratei Vaitkevičienei, padėjusioms organizuoti šį puikų renginį.

Nuotr. iš Žiežmarių gimnazijos fotoarchyvo

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 1446

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019 gruodžio 20, penktadienis )