Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2020 spalio 25, sekmadienis
Ir po mūšio kaišiadoriečiai verslininkai kumščiais mojuoja Spausdinti
Laima KMELIAUSKIENĖ   
2019 lapkričio 19, antradienis

Tai rajono valdininkams buvo nepatogus susitikimas-pasitarimas, kurį praėjusios savaitės trečiadienį suorganizavo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC), vadovaujamas direktorės Giedrės Streikauskaitės. Šis renginys gimė centrui gavus nepatenkintų verslininkų pageidavimus, pastebėjimus, kurie jiems iškilo realiai susidūrus su Gedimino gatvės prieigų rekonstravimo darbų pasekmėmis. Verslo žmonės, nusivylę tokiu projektu, į rajono savivaldybės didžiąją salę atėjo ne tik kad juos rajono savivaldybės valdžios galvos išgirstų, bet ir spręstų su gatvės atnaujinimo darbais verslininkams ir kitiems gyventojams atsiradusias problemas.

Renginyje emocingai kalbėta apie Gedimino gatvės tvarkymą, apželdinimą, automobilių parkavimą centrinėje miesto gatvėje, susitikimą baigiant Kaišiadorių miesto teritorijos bendrojo plano aptarimu, šiam reikalui teskiriant kelias minutes.
Susitikime su Kaišiadorių miesto verslininkais dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Ramutė Taparauskienė, šio skyriaus vedėjo pavaduotojas Ignas Simonaitis, vyriausioji specialistė Sigutė Bliujienė, Statybos, infrastruktūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Rimantas Želvys, Kaišiadorių miesto seniūnė Giedrė Pavasarytė, Kauno apskrities VPK Kaišiadorių rajono PK Veiklos skyriaus viršininkas Jurgis Ostromeckas.
Verslininkų pageidavimu renginys buvo tiesiogiai transliuojamas.
Susitikimui vadovaujanti Kaišiadorių TVIC direktorė susirinkusiųjų prašė nepolitikuoti, neišsiplėsti užduodant klausimus.
Projektą „Kaišiadorių miesto Gedimino gatvės prieigų sutvarkymas“ pristatė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja R. Taparauskienė. Projekto tikslas – skatinti palankias sąlygas paslaugų sektoriui bei prisidėti prie gyvenimo kokybės, gyvenamosios aplinkos gerinimo Kaišiadorių mieste.
Techninį projektą už 21 393 Eur parengė UAB „Sweco Lietuva“.
Buvo atlikta arboristikos studija, ją atliko Lietuvos arboristikos centras. Arboristai savo išvadose siūlė Gedimino gatvėje pašalinti 51 medį, techninio projekto sprendiniuose buvo numatyta pašalinti 62, tačiau dalį iš jų pavyko išsaugoti, nupjaunant 41 medį. Apgenėta 152 medžiai.
Projektavimo metu Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai atliko saugaus eismo auditą. Projekto sprendiniai suderinti su Lietuvos automobilių kelių direkcija. 
Projektinių sprendinių viešinimai ne kartą buvo skelbiami rajono savivaldybės tinklapyje ir stende, rajono žiniasklaidos priemonėse, visuomenę kviečiant teikti pasiūlymus. Jų raštu negauta. O štai pasiūlymų susirinkimo metu pateikta, į juos atsižvelgta: nuspręsta nerengti automobilių stovėjimo aikštelės priešais Gedimino g. 30 (prieš „Eurovaistinę“), o tik rekonstruoti esančią šalia, papildomai nuspręsta įrengti apšvietimą nuo „Jutos“ iki Žiežmarių gatvės.
Rangos darbus vykdo UAB „Infes“, sutarties darbų vertė siekia 2 268 932 Eur sumą.
Kol rajono savivaldybės didžiojoje salėje virė aistros, už lango vyko įprastas gyvenimas su statybininkų ,,Stop“ juostomis pažymėtomis Gedimino gatvės rekonstrukcijos darbų teritorijomis
Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų – 1 378 591 Eur; Valstybės biudžeto lėšos – 121 640 Eur, likusios – iš rajono savivaldybės biudžeto.

Priminsime, kad numatyti tokie pagrindiniai šio projekto darbai: šaligatvių rekonstrukcija, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių takus (ilgis apie 4,66 km, važiuojamosios dalies plotis 2,5 m,), 16 poilsio aikštelių įrengimas; 7 automobilių stovėjimo aikštelių rekonstrukcija ir 3 naujų automobilių stovėjimo aikštelių statyba; kryptinio Gedimino gatvės apšvietimo įrengimas, panaudojant LED technologiją; saugos priemonių įrengimas: pėsčiųjų perėjų įrengimas, senų ir saugiam eismui trukdančių medžių pašalinimas atsodinant naujais, stebėjimo – saugumo vaizdo kamerų įrengimas.
Ne vienam, atėjusiam į susitikimą su valdininkais, užkliuvo Gedimino gatvėje atsiradę nauji želdiniai – lanksvos. Šie krūmai riboja matomumą automobiliu iš šalutinių gatvių išvažiuojant į pagrindinę („Reikia pusę automobilio iškišti“). Iš jų netikėtai išnyra ir pėstieji, norintys pereiti gatvę tam neleistinose vietose... Nesaugu! Verslininkams buvo nepriimtinas rajono savivaldybės specialistų paaiškinimas, kad viskas padaryta teisėtai, nepažeidžiant jokių normų, kad šie gražiai žydintys krūmai, užaugantys iki dviejų metrų, bus genėjami, o kažkada tie, kurie itin trukdys eismui, ir pašalinami. „Bet man reikia šiandien!“ – kaip peiliu  rėžė verslininkė Jolita Bičiuvienė. Albinas Sidaras teigė, kad iš šalutinės gatvės negali išvažiuoti į pagrindinę, kol su kakta neatsiremi į priekinį mašinos stiklą... Kas bus, kai gyvatvorė bus vešli kaip siena?
O štai Kaišiadorių rajono policijos komisariato atstovo J. Ostromecko nuomone, šie krūmai galbūt bus kaip tik apsauga, sutramdanti pėsčiuosius, mėgstančius kelią kirsti ne per perėjas. Pasak jo, šiemet užregistruota 250 pėsčiųjų pažeidimų. „Tai labai daug tokiam mažam miestui“, – pažymėjo J. Ostromeckas. Policijos atstovo teigimu, „turėtume žvelgti ne tik į gatvės apželdinimo problemą, bet ir į pačių vairuotojų ir pėsčiųjų eismo kultūrą“. Jis pažymėjo, kad šiuo metu dar ne visose gatvės vietose veikia apšvietimas, kad pėsčiųjų perėjų gatvėje yra daug, taigi, kur pereiti gatvę, nėra problemos, kad iki šios dienos, pasodinus krūmus, dėl matomumo neužregistruota nė vieno eismo įvykio.
„Prašom iškirsti po du krūmus – ir baigiam diskusiją!“ – reziumavo Kaišiadorių miesto centro bendruomenės pirmininkas Karolis Petkevičius. Vėliau jis pareiškė pastabą ir dėl buvusios gražios akcijos, kai paraginti verslininkai prisidėjo prie Gedimino gatvės medžių puošimo šventinėmis girliandomis. Deja, vykdant gatvės rekonstrukciją, kai kurios girliandos išvažiavo kartu su nupjautais medžiais, o kitos sutrūkusios liko kabaroti ant medžių – niekas nepasirūpino, kad pasibaigus šventiniam laikotarpiui, jos būtų nuimtos ir saugomos iki kito prieškalėdžio...
Arūnui Simonaičiui užkliuvo tas, kad neįrengti spalvoti dviračių takai ant šaligatvio, kiti pageidavo, kad Gedimino gatvės kelkraščiuose būtų uždrausta statyti automobilius, nes tai – nemaža kliūtis eismo saugumui. Verslininką Kęstutį Vytautą Meilutį trikdo automobilių kamščiai, kurie atsirado dėl vienas netoli kito įrengtų apvažiavimo žiedų Gedimino gatvėje. („Jei važiuotų spec. tarnybos, kur tuomet trauktis?“ – vėliau klausė J. Bičiuvienė.) Ir V. Kudirkos gatvės gale, pasak verslininko, paradoksas – taip įrengtas žiedas yra tiesiog didžiulė klaida. „Aš jaučiu, kad jį reikės perdaryti, gal ne šitai kadencijai... Ir vėl taškomos lėšos...“ – teigė K. V. Meilutis. Ir Kęstučio gatvėje išfrezuota neseniai atnaujinta gatvės danga – darys saleles... „Išleisti labai dideli pinigai. Neūkiškumas. Manau, kad kaltieji asmenys bus nubausti“, – vylėsi K. V. Meilutis. Ir prie „Viados“ degalinės pasidarbuota taip, kad išvažiuodami sunkvežimiai į naujus aštrius šaligatvio kampus susipjaustė padangas...
Kliuvo strėlių ir projektuotojams, ir rajono valdžiai.
Neiškentęs prie mikrofono atsistojo verslininkas Algimantas Radvila: „Aš, klausydamasis šios diskusijos, labai džiaugiuosi, kad žmonėms rūpi gatvė, Kaišiadorys, mūsų ateitis, tiktai pasigendu šilto dialogo... Mes ir esame čia, kad rastume optimaliausią, geriausią sprendimą. Nėra tų žmonių, kurie neklysta: ir moksluose, ir darbe – visur yra.
Aš tik noriu pasiūlyti – nesipykite, išdiskutuokite geriausią kompromisą... O paraminimui noriu pasakyti paprastą pavyzdį: buvo viadukas – 4 ar 5 metrų aukščio – nukasė, pasėjo žalią veją tos nuostabios dvi moterys, žolė pradėjo augti, nukasė – elektrą išvedžiojo, vėl pasėjo, žolė užaugo... Paskui žiūrim – vėl atvažiuoja – trečią kartą. Vėl tą žolę kokiais tai kaušais semia – mūsų tuos krūmelius sodina... Tai čia dar tie du krūmeliai iškast baisus dalykas?! Padarysim! Ir tos problemos nebus!“ A. Radvilos sarkastiškas pasi-
sakymas dėl Gedimino gatvėje vykdomų darbų buvo palydėtas skambiais plojimais.
Tačiau štai grupelei verslininkų, įsikūrusių 107 numeriu pažymėtame pastate, ten, kur yra ir „Camelia“ vaistinė, iškilo didžiulė problema, verta ne keletos lanksvų dėl geresnio matomumo paaukojimo. Siaučiant Gedimino gatvės rekonst-rukcijos vėjams, ėmė ir dingo ties šiuo pastatu buvusi nedidukė automobilių stovėjimo aikštelė. Kaip dabar jiems prekes išsikrauti? Kur klientams statyti automobilius, žinant, kad žmonės dabar vos kelis metrus nesivargina paėjėti? „Belieka užkalti duris – verslas sužlugdytas!“ – pyko „Gėlių džiazo“ savininkė Loreta Klimienė. Pasirodo, valdininkų teigimu, patys verslininkai kalti, kad nedalyvavo projekto viešajame svarstyme ir nepareiškė pageidavimų. Ta aikštelė nuo žemės paviršiaus išnyko, nes ji buvo įrengta privačioje žemėje... Ką dabar daryti? Ogi verslininkai aikštelę galėtų įsirengti savo lėšomis arba žemės savininkas turėtų kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą, tą plotelį žemės perleisti valstybei ir tada, kai susimylės savivaldybė, kai atsiras lėšų, įrengs aikštelę... Kiek praeis laiko? Ar nebus verslininkai nugarmėję į savivaldybės ir projektuotojų iškastą duobę? Ar pavyks rajono savivaldybės valdininkams apginti bendrus interesus, nes ši Gedimino gatvė – krašto kelias, priklausantis Automobilių kelių direkcijai?
Daug klausimų iškilo verslininkams. Tačiau, pasak mero Vytenio Tomkaus, o ir kitų, visus šiuos klausimus buvo geriausia išsakyti projekto rengimo metu. Apie rengiamą projektą, jo aptarimą buvo pateikta daug informacijos. Deja, gyventojai svarstymuose vangiai dalyvavo. Tokiuose reikaluose esame tiesiog apatiški.
Kad tai būtų išmokta pamoka ateičiai, kad nereikėtų po mūšio kumščiais mojuoti, Giedrė Streikauskaitė verslininkus kvietė užsisakyti Kaišiadorių TVIC naujienlaiškius. Tuomet pro verslo žmonių akis nė viena naujiena neprasprūs. „Ir ateisite laiku!“ – susitikimą baigė verslo žmonių pagalbininkė.

Laimos Kmeliauskienės nuotr.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 1230

Komentarai (1)
2019-12-01 23:59
Uždraust stovet Gedimino gatvei? Kas tokia nesamone galejo pasiulyt? Tie kurie teises pragere? Ar tie kurie ziema dviraciais vazinedami galvas pasalo?
Gres
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019 gruodžio 10, antradienis )