Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 2 skaitytojai

arrow Archyvas 2020 spalio 24, Šeštadienis
Dėl Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos mokinių maitinimo Spausdinti
Raimondas AUGUSTIS, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos Tėvų komiteto pirmininkas   
2019 liepos 15, pirmadienis

Aktyvūs tėvai R. Ikasalaitė-Marcinkevičienė ir R. Augustis su Ugdymo ir gydymo įstaigų maisto gamintojų asociacijos prezidente E. Turoniene (viduryje). Nuotr. iš Vaclovo Giržado progimnazijos fotoarchyvo
Savivaldybėje įvyko Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos aktyvių tėvų inicijuotas vaikų maitinimo progimnazijoje kokybės ir paslaugų tiekimo skaidrumo svarstymas.

Liepos 3 d. Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos tėvų komiteto narių grupė, vadovaujama progimnazijos tėvų komiteto pirmininko Raimondo Augusčio, Kaišiadorių rajono savivaldybėje inicijavo vaikų maitinimo kokybės progimnazijoje gerinimo ir skaidrumo klausimo aptarimą. Į susitikimą buvo pakviesta ir V. Giržado progimnazijos direktorė Jolita Morkūnaitė, tėvų kvietimu eksperto teise dalyvavo Ugdymo ir gydymo įstaigų maisto gamintojų  asociacijos prezidentė Eurika Turonienė, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė. Susitikimo metu tėvai pareiškė siekiantys skaidrumo ir kokybės organizuojant vaikų maitinimą progimnazijoje. Prašoma neslėpti viešų maitinimo organizavimo sutarčių, sudarytų su dabartiniais maitintojais, prašoma, kaip ir derėtų pagal teisės aktus, progimnazijos interneto puslapyje skelbti vaikų valgiaraštį.
Tėvų atstovai taip pat pareiškė sieksiantys naujo viešojo maitinimo paslaugų Kaišiadorių V. Giržado progimnazijoje pirkimo, nes yra kilęs didelis tėvų nepasitenkinimas dabartinio progimnazijos mokinių maitintojo gaminių kokybe, skoniu, estetika, aptarnavimo kultūra. Dėl to daug mokinių renkasi pietauti aplinkinėse kavinėse ar atsinešti maistą iš namų, o ne pietauti mokyklos valgykloje.
Atlikus progimnazijos mokinių tėvų apklausą paaiškėjo, kad tėveliai norėtų išbandyti vaikų maitinimą švediško stalo principu. Susitikimo metu tėvai sektinu pavyzdžiu paminėjo Riešės gimnazijos valgyklą, kurioje ne kartą lankėsi, ir norėtų matytą maitinimo kultūrą perkelti į savo miestą.
Progimnazijos direktorė pareikalavo tėvų pateikti teisiškai svarius netinkamo maitinimo įrodymus, o ne vadovautis emocijomis. Vaikų maitinimo organizavimo ekspertė E. Turonienė pabrėžė, kad maitinimas – tai visų pirma – emocija, ir yra normalu, kad žmonės jomis vadovaujasi, nekorektiška reikalauti iš pasimetusių, suglumusių tėvų, kurie nėra kompetentingi teisinėse maitinimo srities peripetijose, pateikti teismo lygmens maisto kokybės ar nekokybės įrodymus, kurie gali būti nustatomi Vilniaus, Kauno laboratorijose ar išmatuojami metrologinę patikrą turinčiais prietaisais. Ar vaikas valgys, ar ne – priklauso tik nuo emocijos, kurią maistas iššauks: t. y. kvapas, vaizdas, skonis, aplinka, kurioje valgoma, švarūs indai ir t. t.
Aptarimo metu tėvai pasijuto susidūrę su demagogijos ir politinio „atsišaudymo“ siena, kuri sukėlė įtarimų dėl galimai egzistuojančių užkulisinių interesų, dėl kurių kenčia vaikai.
Apmaudu, kad dėl tokio jautraus klausimo kaip vaikų maitinimas nekalbama žmoniška kalba, nebandoma išgirsti vienas kito, o ieškoma skambių politinių frazių, galinčių iššaukti neviltį ir suvokimą apie tėvų bejėgiškumą prieš esamą sistemą.
Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos mokinių tėvų iniciatyvinė grupė nuo šiol imasi vaikų maitinimo klausimo iš esmės – prie mūsų jungiasi maitinimo srities profesionalai.
Tvirtai tikime, kad tvarka ir skaidrumas šiuo klausimu bus pasiekti.
Prašome miesto bendruomenėspritarimo ir vieningo palaikymo.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 1574

Komentarai (2)
2019-07-15 22:52
Nera viskas gerai
orkunaites korpuse
2019-07-15 22:51
Viskas ok
girelės korpuse
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019 rugpjūčio 28, trečiadienis )