Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2020 spalio 28, trečiadienis
Vilūnuose tiksi ekologinė bomba. Kas apsaugos gyventojus? Spausdinti
  
2019 balandžio 11, ketvirtadienis

Iš suklypusio statinio tarsi galinga upė tvinsta ypatingai pavojingos ir kenksmingos atliekos: susmulkinti liuminescencinės lempos ir televizorių kineskopai, kuriuose gausu toksinių medžiagų
Neaptvertoje teritorijoje ir avarinės būklės pastatuose saugoma (jei tai galima pavadinti saugojimu  – aut. pastaba)  tūkstančiai tonų senų kineskopų duženų, gyvsidabrio lempų ir kitokių pavojingų atliekų. Žinome, kad  visi teisiniai procesai jau baigti, bet vietiniai gyventojai  ir toliau tokiu būdu nuodijami, kadangi atliekos neišvežamos, o  Kaišiadorių rajono savivaldybė, atrodo, neplanuoja to daryti ir ateityje. Kas gali būti blogiau valstybėje, kurioje nuodijami žmonės ir  kam tuomet  reikalingi valdininkai, kurie nemato ar nenori matyti iškilusių problemų,  kai  dėl jų neveikimo gyventojai ilgus metus yra nuodijami?

Čia, po atviru dangumi, sandėliuojamos nuodingos atliekos
Kaišiadorių rajono savivaldybė rekonstruoja Kaišiadorių miesto aikštes, gatves, bet iki šiol taip ir nesiėmė veiksmų šiai susidariusiai problemai spręsti.

Šiais metais rajono meras apsilankė Vilūnuose prieš rinkimus, bet ne problemų spręsti, o dėl rinkiminės agitacijos.
Tai  nepateisinama, nes šių problemų eilinis gyventojas ar bankrutavęs verslininkas spręsti nepajėgus.
Pagalbos prašymus išsiuntėme LR Prezidentui, LR Ministrui Pirmininkui, aplinkos ministerijai, LR Seimui, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai, prašydami padėti vietiniams gyventojams, kad būtų išspręsta ši didelė ir pavojinga problema.
Pavojingos atliekos po atviru dangumi patenka į orą, nuodija dirvožemį, yra itin kenksmingos netoli taršos šaltinio gyvenantiems žmonėms
Prašome rajono savivaldybės vadovų sudaryti darbo grupę  dėl šios problemos kontrolės ir sprendimų priėmimo, iki bus išspręstas šis klausimas.

Žiežmarių miesto bendruomenė reikalauja, nedelsiant atlikti buvusios bendrovės „Lithuanian Glass Recycling“ teritorijos bei Vilūnų kaimo kompleksinius oro, vandens, dirvožemio tyrimus,  atsakymus  pateikiant raštu. Nustatyti, kokio lygio  taršą ir kokį poveikį  gyventojų sveikatai daro minėtas objektas.
Taip pat reikalaujame atsakyti, kada bus sudarytas veiksmų planas ir kas bus atsakingas už šios problemos išsprendimą.
Apie tai  prašome reguliariai informuoti Žiežmarių miesto bendruomenę raštu iki ši problema bus išspręsta.
Būtina imtis reikiamų priemonių minėtai teritorijai apverti, kad į ją nepatektų pašaliniai asmenys, vaikai bei užtikrinti, kad šioje teritorijoje būtų laikomasi  pavojingų atliekų saugojimo taisyklių reikalavimų.
Autoriaus nuotr.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 1451

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019 gegužės 09, ketvirtadienis )