Naujienos
Archyvas
Redakcija
Reklama
Privatumo politika

Šiuo metu 1 skaitytojas

arrow Archyvas 2020 gruodžio 04, penktadienis
Savo prezidentavimo laikotarpį gimnazistas Augustas Šadurskas siekia išnaudoti iki maksimumo Spausdinti
Ramutė ŠIMELIENĖ   
2019 vasario 28, ketvirtadienis

Gimnazijos mokinių prezidento Augusto inauguracija. Gimnazijos vėliavėlę perduoda buvęs prezidentas Justinas Marcinkevičius (kairėje)
Mūsų vaikai ir anūkai – brandūs ir protingi. Jais galime didžiuotis. Dabartinė karta į gyvenimą žvelgia mąsliu žvilgsniu, atkakliai siekia užsibrėžto tikslo ir džiugina bendruomenę.

Vienas iš tokių brandžių jaunų žmonių – septyniolikmetis Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos dvyliktokas Augustas Šadurskas. Jis – šios mokyklos prezidentas, išrinktas šiais mokslo metais, populiarus ir rimtas mokinys, už kurio kandidatūrą, renkant mokyklos mokinių prezidentą, balsavo daugiausia gimnazistų.
Kadangi Augustas – dvyliktokas, laiko  gimnazijoje jam liko nedaug – viena kadencija, todėl vaikinas  siekia kuo daugiau nuveikti, kad „paklotų pamatus“ tiems, kurie ateis po jo. Stengiasi nuveikti kuo daugiau.
Prezidentūrą sudaro  gimnazijos klasių seniūnai. Tai teoriškai.
Gimnazijos mokinių prezidentūra po prezidento Augusto inauguracijos
Praktiškai jos branduolys – bene penkiolika aktyvistų, kurie yra pagrindiniai Augusto pagalbininkai, kupini gerų minčių ir idėjų, sumanymų. Jiems rūpi gimnazijos reikalai, visuomeninis gyvenimas, problemos.

„Organizuojame gimnazijoje įvairius renginius,“– pasakoja prezidentas Augustas Šadurskas. Pavyzdžiu jis pateikia gimnazijoje jau tradiciškai vykstančią „Gerumo savaitę“, kuri kasmet rengiama prieš žiemos atostogas.
Ši savaitė surengta ir pernai prieš Kalėdas. Tai buvo pirmasis naujosios prezidentūros renginys. Jo metu renkami pinigai gimnazistams iš socialiai remtinų šeimų. „Po klases nešiojame saldainius, parduodame juos. Taip pat tą savaitę kepami pyragai. Jaunuoliai jų atsineša į gimnaziją ir kiekvienas gali nusipirkti, kitaip tariant, paaukoti pinigų“,– sako Augustas.
„Gerumo savaitę“ gimnazijoje rengiamas aukcionas, kurį veda verslininkas Kęstas Moroza, buvęs šios mokyklos mokinys, kurį tam reikalui pasiūlė  gimnazijos prezidentūros kuratorė mokytoja Rita Marozienė „Jis labai tinka aukcionui vesti,– džiaugiasi Augustas,– turi gerą iškalbą, humoro jausmą, organizuotas. Aukcione parduodame daiktus, kurie mums jau nereikalingi, bet reikalingi kitiems. Parduodame ir įvairių piešinių, rankdarbių...“
Pernai, prieš Kalėdas, tokioje „Gerumo savaitėje“ Algirdo Brazausko gimnazijoje surinkta 555 eurai. Gerumas ir supratingumas tikrai veši šioje gimnazijoje.  Gimnazistai supranta, kaip nelengva yra kai kuriems kartu besimokantiems paaugliams.
Dabar rengiamasi Augusto Šadursko ir gimnazijos direktoriaus Stanislavo Berniko iniciatyva sumanytam renginiui – planuojama susitikti  su prezidentinius vardus turinčių šalies gimnazijų atstovais – moksleiviais iš savivaldos organizacijų, pačiais aktyviausiais. „Norime surengti krepšinio varžybas, proto mūšį, vakaronę. Susitikti, susibendrauti, užmegzti draugystės ryšius visoje Lietuvoje“,– pasakoja prezidentas.
Augustas Šadurskas
Vaikinas tikisi, kad sumanymas pasiseks. Augustas nori, kad šitas jo ir gimnazijos direktoriaus sumanytas  mokyklų susitikimas taptų tradiciniu, kad tie, kurie, jam išėjus liks mokykloje, turėtų gražių tradicijų puokštę, bendravimą su kitų mokyklų gimnazistais.

„Šie du renginiai – prezidentūros „stambiausieji“,– šypsosi vaikinas. – Surengėme keletą mažesnių, bet taip pat labai įdomių renginių. Kad ir gimnazijos prezidentūros atstovų kelionę į  senąją šalies Prezidentūrą Kaune. Gimnazistai aplankė Prezidento Antano Smetonos šeimos butą Prezidentūroje, apžiūrėjo ekspoziciją apie visus tris tarpukario Lietuvos Respublikos prezidentus: Antaną Smetoną, Aleksandrą Stulginskį, Kazį Grinių. Kaišiadorių jaunimas sėkmingai dalyvavo viktorinoje apie prezidentų gyvenimus. Grįžo kupini gilių įspūdžių.“
Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos prezidentūros atstovai taip pat apsilankė Žaslių tradicinių amatų centre, patys kepė šakotį, jį ragavo. „Linksmai ir įdomiai praleidome laiką, labiau susibendravome. Toks renginys buvo naudingas ir turiningas“,– neslepia  gimnazijos prezidentas Augustas.
Beje, šalyje, o taip pat ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje, vykęs mokytojų streikas neliko be gimnazistų dėmesio: Augusto Šadursko iniciatyva būrelis aktyviausių mokyklos gimnazistų nuvyko į Vilniuje surengtą  Lietuvos mokyklų mokinių mitingą streikuojantiems mokytojams palaikyti. Taigi mūsų jaunimas pilietiškas, supratingas, brandus ir atsakingas. Jie supranta, ko nori mokytojai, ir pritaria jiems.
Algirdo Brazausko gimnazijos prezidentūra taip pat aktyviai domisi įvairiomis  gimnazijos vidinėmis problemomis, sprendžia jas kartu su mokyklos administracija. Pavyzdžiui, susitarė su  gimnazijos vadovais, kad tie vienuoliktų – dvyliktų klasių  gimnazistai, kurie mokosi vairavimo mokyklose ir kuriose užsiėmimai vyksta pamokų metu, galėtų pateisinti savo nedalyvavimą  aštuoniose pamokose. Daugiau – šiukštu  ne. Tačiau to gimnazistams pakanka, kad galėtų baigti vairavimo kursus.
„Bandome atstovauti moksleivių nuomonei,– pasakoja prezidentas Augustas.– Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos moksleivių sąjunga, kuriai priklauso Algirdo Brazausko gimnazija, dalyvaujame šios sąjungos rengiamuose  vadovų klubuose, kur susitinkame  kartą per mėnesį.“
Tuose klubuose susitinka šalies mokyklų prezidentai, savivaldos atstovai, sprendžia Lietuvos  moksleivių problemas. Pasak Augusto, aktyviausios rajono mokyklos, dalyvaujančios LMS veikloje, yra Algirdo Brazausko, Žiežmarių, Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos, Vaclovo Giržado progimnazijos,  Žaslių pagrindinė mokykla. Augustas ne tik Algirdo Brazausko gimnazijos prezidentas, bet ir aktyviai dalyvauja Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) veikloje, priklauso Lietuvos liberaliam jaunimui, šiemet koordinuoja „Baltųjų pirštinių“ Kaišiadorių skyrių, dirba mokyklos radijuje, laisvalaikiu užsiima ... kortų magija...
Vaikinas visur suspėja, jam pakanka laiko, kurį gerai susidėlioja.
Tą patvirtina ir A. Brazausko gimnazijos prezidentūros kuratorė mokytoja Rita Marozienė: „Augustas labai tikslingai ėjo į prezidento postą, labai aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose, ypač Lietuvos moksleivių sąjungos veikloje, turi originalių logiškų idėjų, siekia jas įgyvendinti. Prezidentūros aktyvistai palaiko savo prezidentą, padeda jam realizuoti idėjas.“
Mokytoja mini aktyviausiųjų pavardes: Kornelija Stanislauskaitė, Gustė Sabanskytė, Aušrinė Gribačiauskaitė, Tomas Gofmanas, Ugnė Morkūnaitė ir kiti.
Augustas Šadurskas ne tik aktyvus visuomenininkas, bet ir pažangus mokinys. Kadangi jis – dvyliktokas (IV klasė), tai kur kas daugiau dėmesio skiria mokslams. Prisipažįsta, kad  vienuolika metų mokykloje nedarė namų darbų namuose. Kitaip tariant, juos padarydavo „ant smūgio“ – per pertraukas. Dabar taip nebedaro. Susiėmė, nes paskutiniai metai gimnazijoje ir reikia  įtvirtinti žinias, kurios bus  reikalingos ateityje.
Gimnazistas šypsosi – jo „arkliukas“– matematika. Ir tai suprantama: šiemet  rajoninėje matematikos olimpiadoje vaikinas pelnė pirmąją vietą. Gerai sekasi ir „Kengūroje“ – pernai jis pateko į geriausiųjų 50-tuką Lietuvos mastu. Gerai sekasi informatika, kiti mokslai. Labai stiprus loginis mąstymas. Šaunuolis!
Baigęs gimnaziją jaunuolis planuoja susieti savo gyvenimą su ekonomika ar matematika. Jam tai labai įdomūs mokslai. Iš šalies išvažiuoti neketina – solidžių aukštojo mokslo įstaigų yra ir Lietuvoje.
Beje, Augustas mokyklą pradėjo lankyti šešerių.
Dabar džiaugiasi, kad turi dar vienus papildomus metus daug ką nuveikti.
Jam dar viskas prieš akis. Jaunuolis jau suplanavęs, ką veiks gyvenime. Ir tegul jam sekasi.

Rašyti komentarą
  • Kaišiadorių aidai neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja
  • Kaišiadorių aidai pasilieka teisę pašalinti komentarus, kurie nesusiję su tema, necenzūriniai, pasirašyti kitu asmeniu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia LR įstatymus.
  • Už komentarus tiesiogiai atsako juos skelbiantys asmenys, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.
  • Kaišiadorių aidai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą
Vardas:
Komentaras:Saugumo kodas: Code


Peržiūrėta: 1255

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019 kovo 21, ketvirtadienis )